20 تیر 1341

20 تیر 1341

کلیات بودجه در حضور شاه بررسی شد/هنوز گرفتن شهریه از دانشجویان قطعی نشده است/بررسی کتاب های درسی با حضور وزیر فرهنگ!/مذاکرات سه جانبه وزرای خارجه سه کشور در تهران

کلیات بودجه در حضور شاه بررسی شد

جلسه هیئت وزیران عصر دیروز بیش از دو ساعت در پیشگاه شاهنشاه تشکیل بود و طی آن کلیات بودجه سال 1341 کل کشور یک بار دیگر مورد بررسی قرار گرفت و توضیحات لازم در موارد مختلف بودجه به استحضار شاهنشاه رسید.

قبل از تشکیل جلسه هیئت وزیران علی امینی نخست وزیر در ساعت چهار بعد از ظهر در کاخ سفید سعدآباد به حضور شاهنشاه رسید. مذاکرات شاه و نخست وزیر قریب دو ساعت طول کشید، از این مذاکرات هیچ گونه اطلاعی در اختیار خبرنگاران گذاشته نشد ولی ظاهرا مسائل مختلف داخلی و خارجی کشور مورد بررسی قرار گرفت.

از طرف وزارت دارایی به ادارات کل این وزارتخانه ابلاغ شد که چون به علت مضیقه اعتبار بودجه سال جاری و توجه به این که بایستی از انجام هر گونه هزینه غیر ضروری جلوگیری به عمل آید لذا باید مامورینی که به عنوان بازرسی یا مامور موقت به شهرستان ها اعزام و بیش از یک ماه در محل ماموریت مانده اند هر چه زودتر امور محوله را انجام و به مرکز بازگردند و در آتیه چنانچه اعزام مامورین بازرسی یا مامور موقت به شهرستان ها لازم شود موضوع و لزوم آن قبلا گزارش گردد تا پس از تصویب و تامین اعتبار آن از طرف اداره کل حسابداری اقدام به صدور حکم گردد.

 

هنوز گرفتن شهریه از دانشجویان قطعی نشده است

صبح امروز دکتر فرهاد رئیس دانشگاه تهران پیرامون اخذ شهریه از دانشجویان گفت: هنوز مسئله گرفتن شهریه از دانشجویان دانشگاه قطعی نیست، این موضوع در کمیسیونی مورد رسیدگی است ولی هنوز در شورای دانشگاه مطرح نشده است.

 

بررسی کتاب های درسی با حضور وزیر فرهنگ!

از ساعت 5 بعد از ظهر دیروز جلسه مشترک کمیسیون های بررسی کتاب های درسی با حضور وزیر فرهنگ تشکیل گردید، این کمیسیون ها در چند ماه اخیر در جلسات متعدد خود کلیه کتب درسی را که در سال های اخیر مجاز اعلام گردید و در دبیرستان ها تدریس می شد و همچنین کلیه کتاب های مولفین جدید را مورد بررسی قرار داد و نظر خود را درباره رد یا قبول آن ها اعلام نمود جلسه عمومی دیروز به منظور ایجاد هماهنگی کامل در روش و آرای کمیسیون ها تشکیل گردید و اعلام شد که در سال های اخیر وضع کتاب های دبیرستانی از نظر تنوع کتاب ها و ضعف مطالب و محتویات آن ها نامطلوب بوده و لازم است وزارت فرهنگ به وسیله مولفان و دبیران دانشمند و استادان فن یک دوره کامل کتاب های دبیرستانی تهیه کند و در اختیار دانش آموزان قرار دهد.

 

مذاکرات سه جانبه وزرای خارجه سه کشور در تهران

امروز اعلام شد بعد از ظهر روز سه شنبه آینده « فریدون جمال ارکین» وزیر امور خارجه ترکیه بنا به دعوت عباس آرام وزیرخارجه ایران برای یک سفر دو روزه وارد تهران می شود.

مذاکرات سه جانبه وزرای خارجه ایران- ترکیه و پاکستان در تهران برگزار می شود ، مذاکرات تهران پیرامون مسائل مورد علاقه سه کشور منطقه ای عضو سنتو و احیانا مسئله میانجیگری شاه در مورد حل اختلاف پاکستان و افغانستان است.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.