8 تیر 1341

8 تیر 1341

سیاست نفتی ایران/احداث راه جدید توسط مشاورین آمریکایی سازمان برنامه/دعوت از روسای عشایر/متهم گریخت!

سیاست نفتی ایران

«تهران مصور» نوشت : در بین مذاکراتی که در سمینار نفت پیش آمد، عبدالله انتظام مدیرعامل شرکت ملی نفت رسما اعلام کرد که دولت ایران و شرکت ملی نفت سیاست مستقل نفتی دارد.

انتظام گفت هنوز زود است که بتوانم تاریخ اجرای سیاست نفتی ایران را اعلام کنم ولی با قاطعیت می گویم که هدف اعلیحضرت دولت و شرکت ملی اجرای سیاست نفتی است.

مدیرعامل شرکت نفت در جواب سوالی که درباره فروش 5.12 درصد سهم آزاد ایران شده بود مژده داشتن سیاست مستقل نفتی را اعلام کرد.

 

احداث راه جدید توسط مشاورین آمریکایی سازمان برنامه

«تهران مصور» نوشت : به قرار اطلاع مشاورین آمریکایی سازمان برنامه نظر داده اند که راه جدیدی بین بوکان ـ میاندوآب بسازند. در سال های قبل راهی به موازات نقشه ای که مشاورین آمریکایی تهیه کرده اند به طول 270 کیلومتر در همین مسیر ساخته اند.

به نظر کارشناسان ایرانی اگر به جای راه بوکان ـ میاندوآب راهی که بوکان را به مهاباد وصل می کند به نام «راه برهان» بسازند این راه هم از لحاظ اقتصادی ارزش فراوان دارد و هم مورد استفاده نظامی خواهد بود.

به نظر متخصصین ایرانی اگر ساختن راه مزبور میسر نباشد راهی که بتواند سقز را به سردشت و خانه متصل کند بهتر و لازم تر از راهی است که کارشناسان آمریکایی نظر داده اند و «کامپساکس» مامور اجرای آن شده است.

 

دعوت از روسای عشایر

«تهران مصور » نوشت : دولت در نظر دارد عده ای از روسای عشایر غرب را به تهران دعوت کند، تا به حوائج و مشکلات فعلی مناطق عشایری رسیدگی نماید.

گفته می شود در این موقع که در کشور همسایه ما عراق اختلاف نظر شدیدی بین حکومت مرکزی و استان عشایر نشین وجود دارد توجه و محبت دولت به عشایر غرب عمل پسندیده ای تلقی خواهد شد و حسن اثر فراوانی بر آن مترتب می باشد.

 

متهم گریخت!

«تهران مصور» نوشت : به قراری که خبرنگار ما کسب اطلاع کرده است کیانی مدیر شرکت سیوند که به اتهام سوء استفاده در ساختمان کاخ سنا تحت تعقیب بود و مدتی در اختفا به سر می برد محرمانه به خارج از کشور عزیمت کرد و اکنون در ژنو به سر می برد.

 

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.