6 تیر 1341

6 تیر 1341

هیئت وزیران چهار ساعت به بودجه رسیدگی کرد/تقسیم تهران به 13 بخش از نظر راهنمایی و رانندگی/پیام خداحافظی نماینده دولت الجزایر به ملت ایران/پرونده خرید کاغذ بانک ملی در دادگاه

هیئت وزیران چهار ساعت به بودجه رسیدگی کرد

بودجه کل کشور شب گذشته در هیئت وزیران مطرح گردید و قریب چهار ساعت روی کلیات و ارقام درآمد و هزینه آن مذاکره گردید و نسخه هایی از بودجه برای مطالعه در اختیار وزیران گذاشته شد و صبح امروز نیز نخست وزیر به اتفاق وزیر دارایی به شمال رفت تا گزارش وضع بودجه را به استحضار شاهنشاه برساند.

گفته می شود رقم کسر بودجه ظاهرا به حدود 260 میلیون  تومان رسیده است، از بودجه  وزارت فرهنگ چیزی کسر نشده است.

در صورتی که رقم هزینه بودجه به حدود رقم هزینه بودجه سال 1339 برسد 22 میلیارد از 35 میلیارد فقط حقوق و مزایای کارمندان خواهد بود.

بودجه سال جاری اسما متعادل تنظیم شده اما در واقع کسری دارد و کسری آن به صورت ستون «در آمد احتمالی» است به طوریکه اطلاع حاصل شده است رقم کسری بودجه کمی بیش از ۲۶۰ میلیون تومان است و دولت برای تعادل بودجه ، در همین حدود هم هزینه هایی پیش بینی کرده که پرداخت آن موکول به وصول همین در آمد احتمالی است.

 

تقسیم تهران به 13 بخش از نظر راهنمایی و رانندگی

چون شهر تهران وسعت فراوان یافته به موجب طرحی که از طرف اداره راهنمایی و رانندگی برای سهولت در امر مراجعات مردم به مورد اجرا گذاشته شده است تهران به 13 بخش تقسیم شد.

 

پیام خداحافظی نماینده دولت الجزایر به ملت ایران

دکتر شعلال نماینده دولت الجزایر صبح دیروز در مسجد هدایت در اجتماع روحانیون و شخصیت های علمی و دانشگاهی شرکت کرد و از طرف آیت الله طالقانی، مهندس بازرگان و دکتر سحابی به وی خوشامد گفته شد.

نماینده دولت الجزایر در پیام خداحافظی خود تاکید کرد : کمک ملت ایران در پیروزی و ساختمان الجزایر نوین با ارزش است.

 

پرونده خرید کاغذ بانک ملی در دادگاه

امروز کسب اطلاع شد که پرونده خرید کاغذ بانک ملی که چندی قبل وسیله بهنیا بازپرس دیوان کیفر مورد رسیدگی قرار داشت پس از انجام تحقیقات و صدور قرار مجرمیت و کیفر خواست از طرف رئیس کل دادگاه های دیوان کیفر به شعبه چهارم دادگاه دیوان کیفر ارجاع گردید.

در این پرونده آقایان مجیدیان مدیرکل سابق و دو نفر از روسای عالی رتبه سابق بانک متهم به سوء استفاده در خرید مقادیری کاغذ به مبلغ 82 میلیون ریال می باشند.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.