3 تیر 1341

3 تیر 1341

الجزایر به کمک مردم مسلمان ایران نیازمند است/ارجاع شغل موظف به بازنشستگان ممنوع شد /مذاکره سه جانبه امینی، هومز و هاوارد /اتومبیل های دولتی از طریق مزایده به فروش می رسد /زندانیان ایرانی در کویت آزاد شدند

الجزایر به کمک مردم مسلمان ایران نیازمند است

دکتر شعلان نماینده فوق العاده دولت الجزایر در کمیته ملی کمک به مردم الجزایر گفت : الجزایر به کمک مردم مسلمان ایران نیازمند است.

نماینده مخصوص دولت الجزایر در جلسه کمیته ملی کمک به مردم الجزایر شرکت کرده و اظهار داشت : الجزایر تنها با کمک مسلمانان می تواند به استقلال برسد.

ده تومان کمک امروز برادران مسلمان ما، معادل صد تومان کمکی است که دیروز کرده اند.  دولت الجزایر امروز بیش از هر روز دیگری به کمک ملت مسلمان ایران احتیاج دارد. ما استقلال را به قیمت یک و نیم میلیون قربانی به دست آورده ایم.

 

ارجاع شغل موظف به بازنشستگان ممنوع شد

چندی پیش رسانه ها خبر دادند که مسئله استخدام کارمندان بازنشسته دولت در سایر موسسات دولتی مورد توجه دولت قرار گرفته و مطالعات لازم در این مورد صورت گرفته است.

امروز نیز اعلام شد که در جلسه گذشته هیئت دولت با توجه به ماده 44 قانون استخدام کشوری مصوب ۲۲ قوس [آذر] ۱۳۰۱ شمسی که اعطای حقوق تقاعد را موکول به قطع مقرری دانسته و با توجه به ماده 55 همین قانون که با داشتن حقوق تقاعد اخذ هر گونه مواجب و مستمری دیگر را ممنوع نموده، همچنین با توجه به ماده۱۱۰ قانون استخدام نیرو های مسلح شاهنشاهی ایران مصوب 30 تیر ۱۳۳۶ که دریافت دو حقوق از صندوق دولت و سازمان های وابسته آن را به عنوان مطلقا ممنوع نموده تصویبنامه زیر را پس از شورو بحث مورد تصویب قرار داد .

« ارجاع و تفویض هرنوع خدمت در ازای دریافت وجه به هر عنوان و از هر محل که باشد به بازنشستگان وزارتخانه ها و یا مجلسین شورای ملی وسنا و یا بنگاه ها و یا شهرداری ها و یا سازمان ها و یا موسسات و یا شرکت ها و یا بانک های دولتی و دستگاه های تابعه آن ها در هر وزارتخانه ویا مجلسین شورای ملی وسنا و یابنگاه و یا شهرداری و یا سازمان و یا موسسه و یا شرکت و یا بانک دولتی و دستگاه های تابعه آنها ممنوع است و موسسات مذکور مکلفند ظرف دو ماه از این تاریخ مقررات این تصویب نامه را در مورد کلیه بازنشستگانی که مصدر خدمتی واقع شده اند اجرا و نتیجه را به استحضار هیئت وزیران برسانند.

 

مذاکره سه جانبه امینی، هومز و هاوارد

در ملاقات دیشب کاخ نخست وزیری سفیر کبیر و مدیرکل سیاسی وزارت خارجه آمریکا با نخست وزیر پیرامون مسائل مورد علاقه دو کشور و کمک آمریکا به ایران مذاکره شد.

ساعت چهار بعداز ظهر دیروز جولیوس هولمز سفیر کبیر ایالات متحده آمریکا در تهران به اتفاق کاتم هاوارد مدیر کل وزارت امور خارجه آمریکا در امور خاورمیانه در کاخ نخست وزیری حضور یافتند و با امینی نخست وزیر ملاقات کردند.

 گزارش ها حاکیست در این ملاقات که مدت یک ساعت به طول انجامید پیرامون مسائل مورد علاقه دو کشور، منجمله موضوع کمک آمریکا به ایران مذاکراتی انجام گرفت.

 

اتومبیل های دولتی از طریق مزایده به فروش می رسد

متن تصویب نامه دولت در مورد فروش اتومبیل های دولتی امروز منتشر شد که بر اساس آن اتومبیل های دولتی از طریق مزایده به فروش می رسد، پرداخت حق ایاب و ذهاب نیز لغو شده و وسائل نقلیه و بنگاه ها و شرکت ها و موسسات دولتی نیز که قوانین خاصی دارند، مشمول تصویب نامه شدند.

 

زندانیان ایرانی در کویت آزاد شدند

در جریان جشن استقلال کویت امیر کویت به موجب فرمانی کلیه زندانیانی را که سه چهارم دوره محکومیت خودرا گذرانیده بودند آزاد کرد و در این میان عده ای از ایرانیانی نیز که در زندان های کویت بودند آزاد شدند و طی تشریفاتی با یک فروند موتور لنج متعلق به شخصی بنام (سید) از کویت عازم آبادان گردیدند .

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.