1 تیر 1341

1 تیر 1341

بدهی 450 میلیون تومانی بنیاد پهلوی /کلاب در ایران به دنبال چیست؟!/منافع بی حساب مهندسین مشاور خارجی!

بدهی 450 میلیون تومانی بنیاد پهلوی

«تهران مصور» در شماره امروز خود نوشت : گفته می شود امنای بنیاد پهلوی تصمیم گرفته اند که در سازمان بنیاد پهلوی که بنا به اراده شاهنشاه به صورت موقوفه درآمده است هیچ گونه کار جدیدی تا تصفیه بدهی گذشته شروع ننمایند.

به قرار اطلاع در حال حاضر میزان تعهدات بنیاد پهلوی متجاوز از 450 میلیون تومان می باشد.

فعالیت مسئولین بنیاد پهلوی در درجه اول پرداخت این قروض و تعهدات می باشد و پیش بینی می شود که انجام این منظور لااقل چهار سال به طول خواهد انجامید.

 

کلاب در ایران به دنبال چیست؟!

«تهران مصور» در شماره امروز خود نوشت : به قرار اطلاع اخیرا کلاب مشاور سازمان عمران خوزستان وارد تهران شده است. آمدن کلاب برای به امضا رسانیدن قسمت دوم قرارداد عمران خوزستان است.

«لیلیانتال و کلاب » دو نفر وکیل دادگستری ایالت نیویورک آمریکا هستند که ریاست اداری عملیات دره تنسی را به عهده داشتند، چون به قرار اطلاع به علت مقررات کانون مهندسین آمریکا فقط مهندسین صلاحیت دار می توانند عملیات ساختمانی و فنی را به عهده بگیرند گفته می شود لیلیانتال و کلاب تهیه نقشه دیوار اصلی سد دز و همچنین پروژه های هیدرولیک و نصب موتور و تامین نیروی برق را به چند کمپانی دست دوم ایتالیایی واگذار نموده اند.

 

منافع بی حساب مهندسین مشاور خارجی!

«تهران مصور » نوشته است : در تعقیب رپرتاژ دو هفته قبل مربوط به مخارج گزاف راه سازی ایران باید این توجه را داشت که هر چه میزان هزینه بالا برود عوائد مهندسین مشاور طبق قراردادی که با سازمان برنامه دارند بیشتر می شود.

گفته می شود بین ۱۸ تا 25 درصد از مخارج نصیب مهندسین مشاور می شود و میلیاردها ریال که

در سازمان برنامه خرج شده است قسمت اعظم آن سهم مهندسین مشاور بوده است، و بعضی از مهندسین مشاور مانند «سائوتی» نیز در حال حاضر از دفتر فنی فقط اسم و قراردادهایی با سازمان برنامه را دارند و حق المشاوره ای که نصیب آنان می شود.

 مثلا از مخارج یک پل که در خوزستان مشغول ساختمان آن می باشند و میزان آن در حدود 110 میلیون ریال است 27 میلیون و 500 هزار ریال آن نصیب مهندسین مشاور می گردد. با این که انتظار می رفت که در قرارداد این مهندسین تجدید نظر به عمل آید گفته می شود در برنامه سوم نیز همین قراردادها ماخذ عمل خواهد بود و  وجوه بی حساب به جیب خارجیان ریخته خواهد شد!

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.