27 خرداد 1341

27 خرداد 1341

دانشجویان ایرانی اتهامات دادستان آلمان غربی را رد کردند /نتایج امتحانات ششم ابتدایی اعلام شد!/اصلاح مملکت با تعارف نمی شود / باید مفت خورها را دور ریخت!/با رفتن امیرکبیر رسم مفتخوری دوباره برگشت!/زلزله در بروجرد /طرح اعزام دانشجو به خارج /شمشیر قانون از همه ادوار تیزتر است!/تغییرات مهمی در گمرکات داده می شود /کارمندان باید سالی دو بار امتحان بدهند!

دانشجویان ایرانی اتهامات دادستان آلمان غربی را رد کردند

سه دانشجوی زندانی ایرانی اتهامات دادستان آلمان غربی را درباره به خطر انداختن امنیت این کشور رد کردند.

یونایتد پرس در گزارشی اعلام کرد :  دیروز در کولونی کسب اطلاع شد که سه دانشجوی ایرانی که اکنون به اتهام توزیع اوراق تبلیغاتی علیه امنیت آلمان غربی در کولونی تحت محاکمه قرار دارند، ممکن است اجازه ادامه تحصیل در دانشگاه کولونی را پیدا کنند.

دفتر دادستانی دادگاه کلنی اظهار داشت که دانشگاه کولونی به وسیله دادستان این شهر قانع شده است که دانشجویان مذکور را اخراج نکند زیرا بیم آن می رود که این دانشجویان در صورت اخراج شدن از دانشگاه کولونی به یک دانشگاه کشور کمونیست آلمان شرقی روی آورند.

 

نتایج امتحانات ششم ابتدایی اعلام شد!

نتایج امتحانات ششم ابتدایی اعلام شد ، از 40 هزار نفر محصل ششم ابتدایی تنها دو هزار نفر قبول شدند و از میان 5 هزار و 263 داوطلب ششم متفرقه 842 نفر قبول شدند!

در امتحانات نهایی ششم دبستان های پایتخت 40 هزار نفر شرکت کرده اند که از بین این عده در حدود دو هزار نفر قبول و بقیه مردود یا تجدید شده اند.

 

اصلاح مملکت با تعارف نمی شود / باید مفت خورها را دور ریخت!

«روزنامه اطلاعات » در سرمقاله شماره امروز خود نوشته است :

اگر از 20 میلیون نفوس این مملکت ده میلیونش جزو آن کسانی باشند که از دولت پول مفت می گیرند و به خاطر اینکه ما گفته ایم مفت خورها را دور بریزید با ما دشمن شوند ، باز جا دارد ما سر حرفمان بایستیم و محکم هم بایستیم. چون اصلاح مملکت با تعارف نمی شود، وقتی قرارشد یک مملکتی بار بدبختی را زمین بگذارد و نفسی تازه کند حتما باید جماعتی فدا بشوند، بگذار این جماعت به قول شما ارباب نفوذ و به قول ما مفتخور ها و سربارها و باج گیر های ادارات باشند.

 

با رفتن امیرکبیر رسم مفتخوری دوباره برگشت!

ملاحظه می کنید که در چه شرایطی امیر کبیر اقدام به قطع مستمری سیف الدوله ها و مفت خورهایی مثل او می کرد و این تحمیلاتی را که ناحق و ناروا خزانه فقیر ایران متحمل می شد از بین برد، بدبختانه رسم مفتخوری که با آمدن امیر گورش را گم کرده بود با رفتن امیر دوباره برگشت و از آن تاریخ تا کنون این سرطان گریبانگیر دولت است و هیچ دولتی یا نخواسته یا نتوانسته متعرض مفتخور ها بشود.

بدبختی همین است که یک عده ای روی هوس، روی غرور بی جا ، روی اعمال نفوذ وروی اصول دیگری که اصلا شایسته نیست به قلم بیاوریم حسابشان در ادارات از حساب دیگران جداست، این ها حق دارند به اداره نیایند و حقوق بگیرند. حق دارند کار نکنند و پاداش بگیرند ، حق دارند از اخلاق وشعور و صلاحیت و سواد عاری باشند و شغل و مرتبه عالی بگیرند .

دولت اگر مرد میدان اصلاحات باشد باید اول به حساب این بی حسابها برسد و لو آنکه پشتشان به کوه ابو قبیس باشد، من نمی دانم چه قدر تی هست بالاتر از قدرت عدالت و قانون؟

 

زلزله در بروجرد

ساعت نه و 20 دقیقه دیشب زلزله نسبتا شدیدی در بروجرد روی داد و مردم وحشت زده از خانه های خود بیرون ریختند.

تا ساعت 5 صبح امروز به طور متناوب 5 بار زلزله در بروجرد روی داده ولی خوشبختانه هیچ گونه خسارت مالی و تلفات جانی به بار نیاورده است.

 

طرح اعزام دانشجو به خارج

متن طرحی که از طرف وزارت فرهنگ جهت تصویب به نخست وزیری ارسال شده است امروز منتشر شد.

بر اساس این طرح وزارت فرهنگ با توجه به وضع اقتصادی و مالی کشور و احتیاجات موسسات دولتی و ملی هر سال تعداد دانشجویانی را که می توانند با استفاده از گذرنامه تحصیلی به خارج بروند تعیین و اعلام می نماید. ضمنا رشته هایی که مورد نیاز می باشد و محصلین باید در یکی از آن رشته ها به تحصیلات خود در خارج ادامه دهند به ترتیب تقدم تعیین می گردد.

بر اساس این طرح هر دانشجوی عازم آمریکا 5 هزار تومان و هر دانشجوی عازم اروپا باید سه هزار تومان نقد و یا ضمانت نامه بانکی به وزارت فرهنگ بسپارد. دانشجویانی می توانند برای تحصیل به خارج بروند که ولی آن ها استطاعت پرداخت هزینه تحصیل آن ها را داشته باشند.

 

شمشیر قانون از همه ادوار تیزتر است!

نماینده دادستان در جلسه امروز محاکمه سپهبد کیا گفت : اکنون شمشیر قانون از همه ادوار تیزتر است.

مردم تلفنی به قدری از مدافعات من تشکر کرده اند که حد و اندازه ای ندارد و این می رساند که آن ها چقدر از دست این متهمین عصبانی هستند.

نماینده دادستان خطاب به یک نماینده سابق مجلس که وکیل مدافع یکی از متهمین است گفت : ماده واحده ای که تحدید دادگستری بود وسیله شما در مجلس تصویب شد و حالا می گوئید شمشیر قانون کند شده است.

 

تغییرات مهمی در گمرکات داده می شود

امروز کاظمیه سرپرست وزارت بازرگانی به تمام گمرکات کشور دستور داد که فورا درباره سوابق کلیه اشخاصی که به عنوان «مقدم» [ کسانی که کالاها را در گمرکات برای تجار ترخیص می کنند ] و کلیه حق العمل کاران گمرک گزارشی تهیه شود و برای اخذ تصمیم درباره آن ها به تهران ارسال گردد.

امروز کمیسیونی در اتاق کاظمیه تشکیل بود تا درباره تغییراتی که قرار است در گمرکات صورت گیرد مطالعات لازم به عمل آید. به احتمال زیاد در پست های حساس گمرکات عده زیادی تغییر سمت پیدا خواهند کرد که عده ای از آن ها روسای درجه اول گمرک هستند.

 

کارمندان باید سالی دو بار امتحان بدهند!

به موجب طرحی که در دست تهیه است برای تصدی مشاغل مختلف کارمندان سالی دو بار باید امتحان بدهند.»

واگذاری پست های مختلف در ادارات بسته به قبول شدن در امتحان و احراز تخصص عملی است.

دبیر کل شورای عالی اداری کشور نیز گفت : طرح تامین آتیه کارمندان غیر رسمی دولت در دبیرخانه شورای عالی اداری کشور تهیه می شود.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.