21 خرداد 1341

21 خرداد 1341

پرده های وحشتناکی از پرونده های مهرآباد /آخرین خبرها در مورد مبادلات بازرگانی ایران و شوروی/احداث کارخانه بزرگ ذوب آهن بر عهده دولت است /اشل سنگین مالیاتی مانع ترقی اقتصادی است /اشل سنگین مالیاتی ایران از کشورهای صنعتی غرب تقلید شده است

پرده های وحشتناکی از پرونده های مهرآباد

امروز کسب اطلاع شد که به دنبال تحقیقات بازپرس درباره پرونده قاچاق گمرک مهرآباد تحقیقاتی که از دو نفر بازداشت شدگان این پرونده آقایان حقانی و جهانگیر به عمل آمد از صبح امروز اقدامات جدیدی در شناختن و دستگیری همکاران این باند از طرف مراجع قضایی صورت گرفت و دستور احضار چند نفر از کارمندان گمرک و گمرک مهرآباد به نام متهم و مطلع صادر گردیده است.

در تماسی که امروز با صالحی بازپرس دادسرای تهران درباره اقدامات اخیر وی گرفته شد  نامبرده اظهار داشت: تحقیقات کاملا محرمانه است و فعلا باید تامل کرد ولی آن چه مسلم است طرح این پرونده قسمتی از پرده های وحشتناک مربوط به امور گمرک و بنادر را عقب زده است زیرا در نتیجه تحقیقات معلوم شده سوء جریان بیش از حد تصور است.

امروز سرارزیاب منتظر خدمت گمرک مهر آباد نیز گفت : اگر اسناد موجود در گمرک مهرآبا د را لاک و مهر کنند که محفوظ بماند من مطالب و اطلاعات وحشتناکی در اختیار مراجع تحقیق خواهم گذاشت.

 

آخرین خبرها در مورد مبادلات بازرگانی ایران و شوروی

به موجب موافقتنامه مبادله کالا بین دو کشور که امروز پاراف شد مبادلات بازرگانی ایران و شوروی افزایش یافت.

افزایش به میزان یک پنجم است و مذاکرات مربوط به عقد یک قرارداد پرداخت بین دو کشور به زودی آغاز می شود.

قسمت اول مذاکرات بازرگانی ایران و شوروی خاتمه یافت و امروز فهرست مبادلات کالا بین دو کشور در سال 1341 توسط هوشنگ انصاری معاون وزارت بازرگانی و نماینده بازرگانی شوروی در ایران پاراف گریدد.

برخلاف سال های گذشته که هیئت نمایندگان ایران فقط از اعضای وزارت بازرگانی تشکیل می شد امسال از نمایندگان وزارت امور خارجه و بانک مرکزی نیز در مذاکرات شرکت داشتند.

 

احداث کارخانه بزرگ ذوب آهن بر عهده دولت است

در جلسه فوق العاده صاحبان صنایع فلزی اعلام شد احداث کارخانه بزرگ ذوب آهن که سرمایه کلان می خواهد بر عهده سازمان های دولتی است.

کارخانه ذوب آهن ایران بایستی به اندازه ای بزرگ باشد که تمام تقاضای داخلی آهن را تامین سازد.

در تاسیس کارخانه های نورد و ذوب آهن چدن و استفاده از آهن قراضه باید تسریع شود.

 

اشل سنگین مالیاتی مانع ترقی اقتصادی است

تا چند روز دیگر قانون جدید مالیات بر درآمد که قبل از تصدی وزیر جدید دارایی تدوین شده مورد مطالعه و بررسی وزیر جدید دارایی و هیئتی از متخصصین مالیاتی قرار می گیرد.

جهانگیر آموزگار در تماس با اعضای اتاق بازرگانی و مصاحبه مطبوعاتی اخیر خود راجع به تغییر قانون اشاره کرد و بخصوص نسبت به تغییر اشل مالیاتی که هم اکنون مورد اعتراض و انتقاد مودیان بزرگ بخصوص صاحبان صنایع و شرکت ها می باشد، نظر مساعدی ابراز داشت.

 

اشل سنگین مالیاتی ایران از کشورهای صنعتی غرب تقلید شده است

وزیر دارایی در این مورد اظهار داشت اشل سنگین مالیاتی ایران که از اشل مالیاتی کشور های صنعتی و سرمایه داری غرب تقلید شده مناسب وضع و رشد صنعتی و عمرانی وتولیدی کشور ما نیست. ترقیات فعلی ایران در تمام رشته های صنعتی احتیاج به حمایت و تقویت دارد، اشل بزرگ مالیاتی نه تنها چنین حمایتی را از بین می برد بلکه خود یک عامل برای جلوگیری از ترقی اقتصادی است.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.