11 اردیبهشت 1341

11 اردیبهشت 1341

دستور نخست وزیر به شهردار تهران ؛ غاصبین مسیل ها را فورا تعقیب کنید/قرار تامین خرم /وزیر خارجه : ایمان داریم متفقین آمریکایی و انگلیسی کمک های لازم را در اختیار ما خواهند گذاشت!/ما از آمریکا درخواست وام کرده ایم!/برای رفع بیکاری باید برنامه های ساختمانی و خانه سازی شروع شود /املاک نخست وزیر و وزیر پست و تلگراف هفته آینده توسط ماموران اصلاحات ارضی آمارگیری می شود /نخست وزیر : زنان ایران به جای رای دادن و انتخاب شدن باید به امور خیریه بپردازند /در مورد نحوه اجرای مقررات واردات ؛ بین صاحبان صنایع و گمرک اختلاف نظر پیدا شد/کارخانه رنگ سازی ایران از نظر واردات مواد اولیه با مشکل روبرو است /تصمیم بازرگانان برای صادرات از طریق بندر نوشهر/در جلسه مشترک کمیسیون های کتب درسی ، وزیر فرهنگ گفت : تدریس کتب مبتذل موقوف می شود /کتاب درسی را از صورت کالای تجارتی خارج میکنیم /از مسیل خواران گناهکارتر دولت هایی هستند که به این ها قباله داده اند!

دستور نخست وزیر به شهردار تهران ؛ غاصبین مسیل ها را فورا تعقیب کنید

دکتر نصر شهردار تهران ضمن ستایش از اقدامات اداره کل حقوقی شهرداری و هیئت بازرسی کل کشور گفت : شهرداری تهران همان طور که در طی چند مصاحبه اعلام داشت در درجه اول مسئولیت جریان سیل و خرابی های ناشی از آن را به عهده غاصبین اراضی مسیل ها متوجه می نماید و نخست وزیر طی دستوری به شهرداری ابلاغ کرده اند که هر چه زودتر زمین خواران را تحت تعقیب قرار دهد.

شهردار تهران اضافه کرد پس از وصول دستور نخست وزیر لیستی که حاوی اسامی غاصبین اراضی مسیل ها است جهت استحضار دولت ارسال گردید و مامورین شهرداری به سرعت مشغول تنظیم عرض حال علیه زمین خواران می باشند.

 

قرار تامین خرم

بازرسان کل کشور امروز اعلام کردند که قرار تامین خواسته شهرداری علیه آقای رحیم علی خرم که به مبلغ 18 میلیون تومان بود به دستور شعبه 5 دادگاه دیوان کیفر تایید شد و این پرونده اکنون مراحل قانونی را طی می کند.

 

وزیر خارجه : ایمان داریم متفقین آمریکایی و انگلیسی کمک های لازم را در اختیار ما خواهند گذاشت!

 دهمین جلسه شورای وزیران سازمان پیمان مرکزی ساعت یک بعد از ظهر دیروز در سالن بزرگ « لانگاسترهاوس » در لندن گشایش یافت.

پس از پایان سخنان وزیر خارجه انگلیس ، عباس آرام وزیرخارجه ایران نیز طی نطقی ضمن اشاره به طرح های اقتصادی و فنی که مشترکا از طرف سه کشور ایران، ترکیه و پاکستان تنظیم شده است گفت ما اطمینان داریم که متحدین آمریکایی و انگلیسی در آینده توجه بیشتری به اجرای این طرح ها خواهند کرد زیرا اجرای این طرح های مشترک وسیله موثری برای شناساندن هدف های مما و بهترین پاسخ به حملاتی است که به سازمان پیمان مرکزی می شود.

وزیر امور خارجه ایران افزود: این وظیفه ما است که به مردم خاور میانه ثابت کنیم، در حالی که بنیه دفاعی خود را تقویت می کنیم در توسعه اقتصادیات خود نیز گام های موثری بر می داریم. ما ایمان داریم که متفقین آمریکایی و انگلیسی ما برای اجرای طرح های مشترک کمک های لازم را در اختیار ما خواهند گذاشت. از جمله طرح های مشترک ایجاد وسائل ارتباطی میان آنکارا تهران و کراچی وتاسیس یک مرکز آموزش ماشین آلات کشاورزی در کرج و ارتباط راه آهن بین ایران و ترکیه است.

 

ما از آمریکا درخواست وام کرده ایم!

ما از آمریکا درخواست وام برای اجرای برنامه ارتباط راه آهن ایران و ترکیه کرده ایم. این وام به ما فرصت خواهد داد که به عملیات ساختمان راه آهن خود تا مرزهای ترکیه ادامه دهیم و امیدواریم که دولت آمریکا درخواست این وام رافوری تلقی کند.

وزیر امور خارجه ایران در پایان کوشش های سازمان پیمان مرکزی را برای حفظ صلح خاور میانه ستود  و اظهار داشت آرامش منطقه حساس خاور میانه برای پاره ای از کشور ها خوش آیند نیست و به همین سبب از پیشرفت هایی که نصیب سازمان پیمان مرکزی می شود سخت دچار ناراحتی شده اند.

 

برای رفع بیکاری باید برنامه های ساختمانی و خانه سازی شروع شود

در جلسه دیشب شورای عالی اقتصاد پیرامون مسئله بیکاری و رفع آن مذاکرات مفصلی صورت گرفت و قرار شد که برنامه های ساختمانی و خانه سازی هر چه زودتر آغاز گردد و مقدمات لازم برای این کار فراهم آید.

 

املاک نخست وزیر و وزیر پست و تلگراف هفته آینده توسط ماموران اصلاحات ارضی آمارگیری می شود

حسن ارسنجانی وزیر کشاورزی در مصاحبه امروز خود گفت : هفته آینده ماموران اصلاحات ارضی به گیلان می روند تا از املاک نخست وزیر و مهندس سمیعی وزیر پست و تلگراف که اظهارنامه اصلاحات ارضی را پر کرده اند آمارگیری کنند.

 

نخست وزیر : زنان ایران به جای رای دادن و انتخاب شدن باید به امور خیریه بپردازند

یک گروه هفده نفری نمایندگان رادیو و تلویزیون و مطبوعات آمریکا وارد تهران شده اند و در این مسافرت با مقامات مختلف مملکتی ملاقات و مصاحبه می کنند.

امینی در مصاحبه با گروه مزبور درباره حقوق بانون در ایران اظهاراتی کرد و گفت : به جای آن که بانوان ایران بتوانند از حق رای و حق انتخاب شدن و سایر حقوق سیاسی برخوردار بشوند لازم است در امور اجتماعی و خیریه فعالیت کنند و باشگاه هایی تشکیل  بدهند و اوقات خود را مصروف اقدامات موثر و مفید به حال جامعه نمایند.

 

در مورد نحوه اجرای مقررات واردات ؛ بین صاحبان صنایع و گمرک اختلاف نظر پیدا شد

در مورد اجرای مقررات جدید صادرات و واردات بین گمرک و صاحبان صنایع اختلاف نظر پیدا شده است.

گمرک جلوی ترخیص قسمت مهمی از مواد اولیه مصرفی صنایع را گرفته است و صاحبان صنایع می گویند وقتی کالایی از حقوق گمرکی به موجب قانون معاف است دریافت سود بازرگانی از آن عادلانه نیست، از آن گذشته بین موسسات دولتی و مردم نباید تبعیض قائل شد.

 

کارخانه رنگ سازی ایران از نظر واردات مواد اولیه با مشکل روبرو است

«احمد صانعی »  مدیر فنی شرکت رنگسازی ایران در مورد مشکلات کارخانجات خود گفت : باید موجبات صادرات محصولات کارخانه فراهم شود تا بتواند تولید خود را افزایش دهد.

متاسفانه دولت حمایت کافی از کارخانجات رنگ سازی نکرده است. در فهرست مقررات امسال حقوق گمرکی و سود بازرگانی کالا و اجناس مورد احتیاج ما حتی تا یک برابر بالا رفته است در حالی که برای ورود رنگ از خارج هر کیلو 5 ریال سود بازرگانی نسبت به سال قبل افزایش یافته است.

 

تصمیم بازرگانان برای صادرات از طریق بندر نوشهر

به علت دریافت عوارض از کالاهای صادراتی در بندر پهلوی بازرگانان صادر کننده تصمیم گرفتند کالاهای صادراتی خود را از طریق بندر نوشهر صادر کنند.

 

در جلسه مشترک کمیسیون های کتب درسی ، وزیر فرهنگ گفت : تدریس کتب مبتذل موقوف می شود

به منظور رسیدگی و یک نواخت کردن کتب درسی دبیرستا ن ها جلسه مشترک کمیسیون های کتاب های درسی در تالار آئینه وزارت فرهنک با حضور وزیر فرهنگ تشکیل گردید.

درخشس وزیر فرهنک در جلسه مشترک کمیسیون های کتاب های درسی از وضع تالیف و انتشار صدها کتاب درسی به شدت انتقاد کرد و گفت: نتیجه ای که از آزادی نامحدود تالیف و نشر کتاب های دبیرستانی گرفتیم رضایت بخش نبود. درسال های گذشته وزارت فرهنک به این امید کتاب های درسی دبیرستانی را آزاد کرد که با ایجاد رقابت منطقی سال به سال وضع کتاب های درسی را بهتر نماید، ولی متاسفانه به جای رقابت علمی رقابت تجارتی معمول گردید و جریاناتی به وجود آمد که علاوه بر تحمیل به خانواده های بی بضاعت ضربت اخلاقی شدیدی بر روحیه جوانان این مملکت وارد ساخت.

 

کتاب درسی را از صورت کالای تجارتی خارج میکنیم

سیاست وزارت فرهنک در زمینه کتاب های درسی این است که تدریس کتاب های نا مناسب و مبتذل را موقوف نمائیم و با کاستن از تنوع کتاب ها به سر گردانی دانش آموزان پایان دهیم و البته وقتی که برای یک کلاس به جای ده کتاب یک یا دو کتاب انتخاب شد تیراژ کتاب تعیین شده بالا می رود و قیمت کتاب ارزان تر می گردد.

 

از مسیل خواران گناهکارتر دولت هایی هستند که به این ها قباله داده  اند!

«روزنامه اطلاعات » در سرمقاله شماره امروز خود نوشت :

دیروز شهرداری تهران صورت اسامی مسیل خواران را به آقای نخست وزیر داد و این طور که آقای نخست وزیر در نطق های اخیر خود گفته است دولت قصد دارد چوب به آستین متجاوزین کند تا بعد از این، اگر خواستند چیزی بخورند مسیل شهر را معاف بدارند.

 از مسیل خوار گناهکارتر هم در این ماجرا وجود دارد و آن دولت هایی هستند که به دست مسیل خوار قباله داده اند، سند مالکیت داده اند، اجازه ساختمان داده اند، پلاک داده اند. دزد که دزد است، ولی صاحبخانه اگر شب که می خوابد در و پنجره اش را نبندد وچراغش را روشن بگذارد و در خانه اش تابلو بزند که در این خانه کسی مزاحم کسی نیست دزد اگر نیامد و ندزدید براو ملامت وارد است.

ثبت شما به دست فلان آدم قباله مالکیت داده، شهرداری شما برای او جواز ساختمان صادر کرده، مالیه شما از این آدم مالیات بر اراضی گرفته، حالا همان ثبت و همان شهرداری و همان مالیه علیه او اظهار نامه می دهند.

پس اقلا آن مامور خاطی را هم که شریک این جرم بوده کنار دست غاصب بنشانید و از همان چوب که به این می زنید به او هم بزنید تا قضاوت یک طرفه نباشد تا این که بتوانید بگوئید یک عده باهم ساخته اند و شلتاق کرده اند و این کار از اصل و فرع محکوم است.

به هر تقدیر این صورت منتشر شده یک جماعت دویست سیصد نفری بیگناه و یا با گناه متهم به مسیل خواری شده اند، مردم خانه خراب، خانه خرابی خود را از چشم این ها می بینند دیگران هم به نوبه خود تف و لعن می کنند.  بسیار خوب، بعد چی؟

آیا این پرونده قطور را می فرستید به آن جایی که تا کنون 120 پرونده فرستاده اید و در عرض چهار سال فقط چهار حکم گرفته اید؟!

 

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.