18 فروردین 1341

18 فروردین 1341

همکاری ایران و آمریکا باید گسترش یابد/ سپاسگزاری سفیر از رئیس جمهور آمریکا از طرف دولت و ملت ایران!/فواید فراوان از رهگذر روابط دوستانه!/آمادگی آمریکا برای کمک به اجرای طرح سوم آبادانی ایران/متن آئین نامه انضباطی استادان دانشگاه منتشر شد/مدیرکل سازمان آب تهران به اعتراضات درباره افزایش آب بها پاسخ داد! / منصفانه نگاه کنید حق را به ما می دهید!/وضع مالی سازمان آب

همکاری ایران و آمریکا باید گسترش یابد

خبرگزاری فرانسه طی گزارشی اعلام کرد کندی رئیس جمهور آمریکا شب گذشته هنگامی که حسین قدس نخعی را در کاخ سفید به حضور پذیرفته بود اظهار داشت که مسافرت آینده شاهنشاه ایران به آمریکا واجد ارزش بسیار زیادی برای افزایش دوستی بین ایران و آمریکا خواهد بود.

قدس نخعی شب گذشته به عنوان سفیر کبیر جدید ایران در واشنگتن استوار نامه های خود را به رئیس جمهور آمریکا در کاخ سفید تسلیم کرد.

انتظار می رود که شاهنشاه و شهبانوی ایران روز چهارشنبه آینده برای یک مسافرت رسمی وارد واشنگتن شوند.

قدس نخعی به کندی اظهار داشت که مسافرت آینده شاهنشاه و شهبانوی ایران به آمریکا یک بار دیگر موید ارزشی است که شاهنشاه ایران به وجود روابط صمیمانه بین دو کشور و توسعه و تشیید این روابط که اکنون نیز به وجهی بسیار مطلوب بین دو کشور وجود  دارد قائل می باشند.

 

سپاسگزاری سفیر از رئیس جمهور آمریکا از طرف دولت و ملت ایران!

قدس نخعی گفت دولت و ملت ایران به خاطر کمک های فراوانی که تاکنون در زمینه های مختلف از آمریکا دریافت داشته اند عمیقا سپاسگزار هستند.

سفیر کبیر جدید ایران در واشنگتن اضافه کرد :«من تمام کوشش خود را برای ایجاد پیوند های دوستانه نزدیک تر و روابط و همکاری های وسیع تر اقتصادی و فرهنگی بین آمریکا و ایران به کار خواهم برد تا تفاهم فیمابین ایران و آمریکا بیش از پیش افزایش یابد زیرا به عقیده من یک همکاری استوار و قابل اتکاء بین ایران و آمریکا در مبارزه دو کشور علیه سرچشمه خطری که مشترکا برای آنها وجود دارد کاملا لازم است.»

 

فواید فراوان از رهگذر روابط دوستانه!

کندی رئیس جمهور آمریکا نیز در پاسخ سفیر کبیر جدید ایران اظهار داشت که از برقراری روابط دوستانه بین ایران و ایالات متحده بیش از یک قرن می گذرد و هر دو کشور تاکنون از رهگذر این روابط دوستانه فواید فراوانی برده اند.

کندی اضافه کرد به عقیده من در اهمیت این موضوع جای بحث و تردید وجود ندارد که روابط و همکاری های دوستانه بین ایران و آمریکا باید در آینده نیز ادامه و بیش از پیش توسعه یابد به همین دلیل است که مسافرت قریب الوقوع شاهنشاه و ملکه ایران به آمریکا برای من فوق العاده موجب خرسندی است.

 

آمادگی آمریکا برای کمک به اجرای طرح سوم آبادانی ایران

از واشنگتن نیز گزارش می رسد : « شاهنشاه ایران و شهبانو فرح در واشنگتن با استقبال گرم و پر شوری روبرو خواهندشد زیرا در حقیقت در محافل رسمی واشنگتن چنین تلقی می شود که محمد رضا شاه پهلوی به خودی خود و به تنهایی مانع از سقوط ایران در دامن کمونیسم شده است. آمریکا آماده است که به اجرای طرح سوم آبادانی ایران کمک های لازم را بنماید.»

باید یادآور شد که در تهران امیدوار هستند که فرانسه، بریتانیا،آلمان فدرال ، ایتالیا، هلند ، بلژیک و ژاپن به آمریکا برای اجرای طرح آبادانی ایران از لحاظ مالی کمک نمایند.

 بانک بین المللی توافق خود را برای شرکت در این طرح توسعه و آبادانی اعلام داشته است.

 

متن آئین نامه انضباطی استادان دانشگاه منتشر شد

متن آئین نامه انضباطی استادان دانشگاه منتشر شد که بر اساس آن غیبت متوالی، تمرد ، غفلت در حفظ اموال ، ارتکاب اعمال مخالف شئون دانشگاه موجب تعقیب استادان می شود.

 

مدیرکل سازمان آب تهران به اعتراضات درباره افزایش آب بها پاسخ داد! / منصفانه نگاه کنید حق را به ما می دهید!

صبح امروز سازمان آب تهران اطلاع داد که برای روشن شدن ذهن مردم تهران نسبت به علل دریافت «حق اشتراک » توضیحاتی در یک مصاحبه مطبوعاتی به اختیار نمایندگان مطبوعات خواهد گذارد.

این مصاحبه یک ساعت بعدازظهر امروز صورت گرفت و مهندس روحانی مدیر کل سازمان آب تهران ضمن اشاره به توجه عمومی نسبت به مسئله آب و وظیفه سنگینی که سازمان آب تهران در تامین مرتب آب تصفیه شده موردنیاز مردم تهران دارد گفت : من فکر می کنم که هنوز بیشتر مردم تهران و بخصوص آن دسته از مشترکین محترم سازمان آب تهران که از دریافت حق اشتراک ناراحت شده اند آن طور که لازم است از وضع کار سازمان آب تهران و مشکلاتی که فعلا سازمان با آن روبرو است اطلاع ندارند. من تصور می کنم همین مشترکین محترم اگر منصفانه به وضع ما توجه کنند شاید حق را به ما بدهند.

 

وضع مالی سازمان آب

از سال ۱۳۲۸ که کارهای ساختمانی لوله کشی آب شهر تهران آغاز گردیده است تا آخر اسفند ماه 1340 جمعا ۵۶۰۰ میلیون ریال برای تهیه و انتقال و تصفیه و توزیع آب شهر تهران سرمایه گزاری گردیده است باصرف این مبلغ که نیمی از آن از طریق وام با بهره چهاردرصد از بانک تهیه شده سازمان موفق شده است که آب مورد احتیاج 130 هزار مستغل وجمعیت یک میلیون و 660 هزار نفر ساکنین تهران مرکزی و اطراف آن را تهیه و توزیع نماید. آبی که در سال 1340 تصفیه و توزیع شده در حدود 48 میلیون متر مکعب بوده و آب بهای وصولی سازمان ۲۱۰ میلیون ریال می باشد به این ترتیب هر مصرف کننده در روز فقط 7 شاهی پول آب پرداخت نموده است .

 

با توجه به ۲۱۰ میلیون ریال در آمد سازمان آب در سال 1340 دخل و خرج آب تهران در این سال نامتعادل و تقریبا 25 میلیون تومان ضرر داشته است.

تردید نیست در چنین وضعی دیر یا زود تاسیسات در دست بهره برداری به علت فرسودگی و عدم توانایی مالی سازمان نسبت به تجدید و ترمیم آن ها از کار خواهد افتاد و به ناچار تدریجا مردم از نعمت آب تصفیه شده محروم می شوند.

اگر مردم علاقه دارند که سازمان آب تهران باقی بماند و به این خدمت حیاتی و شبانه روزی با نظم و ترتیبی که تاکنون وجود داشته ادامه داده شود ناچار باید هزینه تشکیلات متعلق به خودشان را که به تصدیق همه با نهایت صرفه جوئی اداره می شود تقبل فرمایند تا کارکنان این مؤسسه بتوانند ضمن ادای ۲۸۰ میلیون تومان دین خود به بانک و 50 میلیون تومان وام به مردم و تامین هزینه ترمیم و تجدید تاسیساتی که در اثر مصرف و مرور زمان فرسوده و مستهلک می شود و پرداخت مخارج جاری بهره برداری وظیفه و دینی را که در مقابل جامعه به عهده گرفته اند باحسن وجوه ادا نمایند.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.