16 فروردین 1341

16 فروردین 1341

اظهار نظر مردم درباره افزایش آب بها/افزایش بهای آب مقدمه افزایش قیمت نان و سایر کالاها!/وزیر دارایی سابق : با مقررات واردات کاملا موافقم!/آزاد کردن واردات بهتر از ممنوعیت آن است/مقررات جدید برای قاچاقچی ها مسرت بخش است!/کمک های آمریکا به ایران ادامه خواهد داشت /آسفالت خیابان های تهران/در سراسر کشور یک نوع کتب درسی تدریس می شود/از حقوق کارشناسان خارجی مالیات گرفته می شود

اظهار نظر مردم درباره افزایش آب بها

« روزنامه اطلاعات » در گزارشی نوشت : ظرف دیروز و امروز خوانندگان روزنامه ، طی صدها تلفن از روزنامه درخواست کردند که هرچه بیشتر نظریات و اعتراضات مردم تهران نسبت به افزایش آب بها منعکس شود.

رحیمی یکی از خوانندگان روزنامه گفت: من یک کارمند دولت هستم و ماهی سه هزار ریال حقوق می گیرم، با این درآمد پرداخت افزایش آب بها برای من مقدور نیست. من از طرف کلیه ساکنین محلات مرکزی تهران از روزنامه درخواست می کنم که نظریات ما را بنویسند و به سازمان آب توصیه کنند که از این تصمیم عدول کند.

 

افزایش بهای آب مقدمه افزایش قیمت نان و سایر کالاها!

حسن حسن زاده ، مدیر فروشگاه حکمت در خیابان دخانیات گفت: ارزش و اهمیت آب برای مردم کمتر از نان نیست، در این صورت افزایش بهای آب مقدمه افزایش قیمت نان و سایر کالاها است. در این ایام که قدرت خرید مردم فوق العاده کم است تصمیم سازمان آب مغایر با سیاست اقتصادی دولت است که می خواهند با تثبیت قیمت ها از تنزل فاحش ارزش پول جلوگیری نمایند.

اگر سازمان آب نرخ آب را افزایش دهد تمام مملکت با ترقی سریع و آنی قیمت ها روبرو خواهد شد .

صبح امروز چند نفر از ساکنین خیابان های علیای بهار برای اعتراض به افزایش آب بها دسته جمعی به اداره روزنامه آمدند.

 

ساکنین خیابان های علیای بهار همچنین اظهار داشتند : 95 در صد مردم تهران در خانه های کوچکی که حداکثر مصرف آب بیست متر مکعب است زندگی می کنند و با این طرح جدید سازمان خانه ای که در ماه 11 متر مکعب آب مصرف کرده به جای 55 ریال بهای آب باید 335 ریال بپردازند و با این ترتیب و با احتساب 300 ریال حق اشتراک سه ماهه قیمت آب در تهران بیش از سه برابر افزایش یافته و این امر قابل تحمل نیست و باید در آن تجدید نظر گردد.

یک گرما به دار که به همراه ساکنین به روزنامه آمده بود گفت: ماهی 500 تومان بر هزینه آب گرمابه من اضافه خواهد شد و من هم ناچار هستم این پول را از مشتری ها بگیرم، وی نتیجه گرفت که این اقدام سازمان آب موجب ترقی سریع قیمت ها شده و هزینه زندگی را ترقی خواهد داد.

 

وزیر دارایی سابق : با مقررات واردات کاملا موافقم!

امروز عبدالحسین بهنیا وزیر دارایی سابق و عضو هیئت مدیره بانک اعتبارات ایران اظهار داشت من کاملا با مقررات سهمیه امسال موافقم و دلیل موافقتم هم این است که شرایط و مقتضیات امسال با سال گذشته کاملا فرق کرده است ، در سال گذشته ناچار شدیم ورود 214 قلم کالا را غیر مجاز اعلام کنیم بدین جهت بود که ذخیره ارزی ما بسیار کاهش یافته بود ولی با ممنوعیت ها و صرفه جویی در سایر مصارف ارزی از قبیل محدود نمودن مسافرت های تفریحی و نظایر آن در حال حاضر طبق نظر بانک مرکزی ذخیره ارزی ما کم نیست و بدین جهت بوده است که دولت صلاح دانسته از محدودیت واردات تا حدودی بکاهد تا در نتیجه بازار نیز تکانی بخورد.

 

آزاد کردن واردات بهتر از ممنوعیت آن است

بهنیا اضافه کرد وقتی  بانک مرکزی و وزارت بازرگانی محدودیت واردات را تا این حد کافی می دانند چه لزومی دارد که ما سخت تر باشیم زیرا همراه با واردات کالا فعالیت بازار نیز شروع می شود و اصولا وقتی ما ذخیره ارزی لازم را داریم آزاد کردن واردات بهتر از ممنوعیت ان است.

 

مقررات جدید برای قاچاقچی ها مسرت بخش است!

یک بازرگان وارد کننده در مورد مقررات واردات گفت :  مقررات جدید واردات موجب گران شدن بعضی از قیمت ها و احیانا افزایش قاچاق خواهد شد .

درکشوری که هزاران کیلو متر مرز های باز دارد و نظارت بر آن با وسایلی که دولت در اختیار دارد تقریبا کار مشکلی به نظر می رسد چطور ممکن است که سود بازرگانی وحقوق گمرکی بعضی از کالاها بالا برود و آن وقت جنس از طریق قاچاق و به وسیله قاچاقچی وارد نشود.

مقررات جدید واردات برای قاچاقچیان که تعدادشان در مملکت ما کم نیست یک واقعه مسرت بخش به شمار می رود .

مسئله واردات شکر نشان می دهد که در مقررات واردات و صادرات سال جاری سود بازرگانی شکر وارداتی از چهار ریال به هشت ریال افزایش یافته و متقابلا برای واردات شکر از طریق مبادلات مرزی تا ۵۰۰ کیلو از سود بازرگانی معافیت قائل شده اند.

 

کمک های آمریکا به ایران ادامه خواهد داشت

رئیس جدید اصل چهار در ایران گفت : کمک های آمریکا به ایران ادامه خواهد داشت ، امسال انتخابات کنگره انجام می شود و در سال های انتخاباتی کمک های خارجی چندان افزایش نمی یابد.

آمریکا در سال مالی گذشته تاکنون 86 میلیون  دلار وام و 33 میلیون دلار کمک بلاعوض به ایران داده است، مبلغ کمک های نظامی آمریکا به ایران از سال 1951 تاکنون بالغ بر 507 میلیون دلار شده است.

 

آسفالت خیابان های تهران

امروز وزیر کشور قرارداد 50 میلیون  تومانی آسفالت خیابان های تهران را که از طرف شهرداری تهران تنظیم شده به قائم مقامی انجمن شهر تصویب کرد. این قرارداد روز شنبه به شهرداری تهران ابلاغ می شود و سپس اداره کل فنی شهرداری آسفالت خیابان ها را آغاز خواهد کرد.

 

در سراسر کشور یک نوع کتب درسی تدریس می شود

بنا به پیشنهاد درخشش وزیر فرهنگ و تصویب شورای عالی فرهنگ مقرر گردید از سال  آینده تحصیلی در کلیه دبیرستان های سراسر کشور یک نوع کتب درسی تدریس گردد.

تا سال تحصیلی جاری 430 نوع کتب درسی به وسیله مولفین تهیه و تدوین و تنظیم شده و با موافقت اداره کل نگارش وزارت فرهنگ از طرف ناشرین چاپ و در اختیار محصلین گذاشته شده است. برای جلوگیری از ادامه این رویه شورای عالی فرهنگ تصمیم گرفت با مراجعه به متون کتب مزبور یک نوع کتاب درسی برای تدریس در دبیرستان های سراسر کشور انتخاب و در دسترس دانش آموزان قرار دهد.

 

از حقوق کارشناسان خارجی مالیات گرفته می شود

به موجب تصویب نامه ای که تهیه شده است از حقوق کارشناسان خارجی مالیات گرفته می شود ، خروج کارشناسان  خارجی از ایران منوط به ارائه مفاصا حساب مالیاتی است.

کارکنان ایرانی دستگاه های مسئول که مالیات دولت را از حقوق کارشناسان موقع پرداخت حقوق کسر نکنند به تقلیل رتبه محکوم خواهند شد.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.