12 بهمن 1340

12 بهمن 1340

مسئله افتتاح دانشگاه!/مراسم نامزدی شاهپور غلامرضا پهلوی!/موافقتنامه ترانزیت ایران و افغانستان/قانون جدید برای دریافت مالیات

مسئله افتتاح دانشگاه!

« روزنامه اطلاعات » نوشت : به دنبال خبری که دیروز از جلسه روسای دانشکده ها درباره افتتاح دانشگاه در تاریخ 28 بهمن منتشر شد امروز خبرنگار ما اطلاع حاصل کرد که موضوع افتتاح دانشگاه در جلسه دیشب هیئت دولت مطرح شده و عموم آقایان وزرا تاکید کرده اند که باید هر چه زودتر درهای دانشگاه بر روی دانشجویان گشوده شود.

در جلسه دیشب هیئت دولت نامه جدید دکتر فرهاد به نخست وزیر مطرح شده و گفته می شود در این نامه دکتر فرهاد در مورد افتتاح دانشگاه و همچنین تعمیرات آن مطالبی به اطلاع هیئت دولت رسانیده است.

هیئت دولت ضمن مشاوره در باره نامه دکتر فرهاد عموما اعلام کرده اند که باید دانشگاه هر چه زودتر و قبل از فرا رسیدن تعطیلات عید افتتاح شود.

 

مراسم نامزدی شاهپور غلامرضا پهلوی!

روزنامه ها امروز با انتشار خبری نوشتند : « وزارت دربار شاهنشاهی خبر نامزدی فرخنده والاحضرت شاهپور غلامرضا پهلوی را با دوشیزه منیژه جهانبانی فرزند تیمسار سرلشکر منصور جهانبانی به اطلاع می رساند.»

مراسم نامزدی در پیشگاه مبارک اعلیحضرت همایون شاهنشاه و علیا حضرت شهبانوی ایران انجام گرفته است.1

 

موافقتنامه ترانزیت ایران و افغانستان

ساعت یازده صبح امروز مراسم امضای موافقتنامه ترانزیت ایران و افغانستان در وزارت بازرگانی با حضور نمایندگان دو کشور به امضا رسید.

در این مراسم محمد عثمان امیر سفیر کبیر دولت افغانستان و جهانگیر آموزگار وزیر بازرگانی نیز حضور داشتند.

 

قانون جدید برای دریافت مالیات

امروز وزارت دارایی به ادارات وصول تهران و شهرستان ها طی بخشنامه ای اطلاع داد که طبق قوانین مالیاتی مصوب به استثنای شرکت های مشمول مالیات که بایستی ترازنامه عملیات خود را تسلیم کنند بقیه مودیان اظهارنامه مالیات خود را روی نمونه های مخصوصی که از طرف وزارت دارایی تسلیم می شود باید تنظیم نمایند.

در اظهار نامه های چاپی جدید مخصوص بازرگانان یکی از مدارک که مودی باید در موقع دادن اظهارنامه تسلیم کند رونوشت ترازنامه سال عمل کرد است و چون منظور از دریافت این اظهارنامه علاوه بر شناختن مودیان، تشریح وضع درآمد آنان می باشد، بدین ترتیب ترازنامه وضع دارایی و بدهی و سود و زیان مودیان را به طور روشن تعیین می نماید.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.