10 بهمن 1340

10 بهمن 1340

نخست وزیر: دانشگاه هر چه زودتر باید باز شود/اکثریت مردم ایران مجلس را قبول نداشت/گزارش جدید از هواپیمای آمریکایی که در ایران سقوط کرده است/انحلال دانشسرا تکذیب شد/یکصد هزار تن گندم از آمریکا خریداری می شود/کارشناسان بانک بین المللی به تهران می آیند/اعلامیه بانک /کار اداری دانشگاه شروع شد/چهار ایرانی در آمریکا محاکمه می شوند/سطح معلومات دانش آموزان به طور محسوسی پائین رفته است

نخست وزیر: دانشگاه هر چه زودتر باید باز شود

علی امینی، نخست وزیر، امروز در اجتماع نمایندگان خانه و مدرسه تهران گفت: دانشگاه باید هر چه زودتر باز شود.

اگر اصلاحات را نپذیرند، ممکن است موقتا یک دیکتاتوری دست راستی به وجود آید که نتیجه آن کمونیسم خواهد بود.

 

اکثریت مردم ایران مجلس را قبول نداشت

عده ای آمدند دانشجویانی را که در آغاز زمامداری ما بر اثر انحلال مجلسین در دانشگاه  جشن گرفتند منحرف ساختند تا آن ها را در انحصار خود داشته باشند و بعد همان دانشجویان بلافاصله زمزمه شروع انتخابات را آغاز کردند.

البته من از کسانی هستم که شاید بهتر از هر کسی می توانستم با آن مجلس کنار بیایم؛ زیرا هم وکیل بودم و هم وزیر و راه کنار آمدن با مجلس را هم بلد بودم و خوب می دانستم آن را اداره کنم، ولی نخواستم این کار را بکنم؛ چون اکثریت ملت ایران آن مجلس را قبول نداشت و آن را از خود نمی دانست.

 

گزارش جدید از هواپیمای آمریکایی که در ایران سقوط کرده است

روزنامه «اطلاعات» در شماره امروز خود نوشت: به موجب گزارشی که از محل سقوط هواپیمای آمریکایی مخابره شده است 4 نفر از سرنشینان این هواپیما زنده اند.

دو پزشک چترباز و دو سرباز آمریکایی با چتر نجات به محل حادثه فرود آمده اند و گزارش داده اند که چهار نفر از سرنشینان هواپیمای ساقط شده را زنده یافته اند.

درباره حال این چهار نفر و وضع پنجمین سرنشین هواپیما هنوز اطلاعی به دست نیامده است.

 

انحلال دانشسرا  تکذیب شد

درخشش، وزیر فرهنگ، امروز در جلسه ای با حضور رئیس و استادان دانشسرایعالی شایعه انحلال دانشسرا را تکذیب کرد.

وزیر فرهنگ پس از معرفی دکتر فیلسوفی اظهار امیدواری کرد که محیط مناسبی در این موسسه تربیتی به وجود آید.

 

یکصد هزار تن گندم از آمریکا خریداری می شود

بعدازظهر دیروز قرارداد خرید یکصدهزار تن گندم از آمریکا، بین دو دولت ایران و آمریکا امضا شد.

75 درصد از 50 میلیون تومان قیمت ریالی گندم ها برای اجرای برنامه های عمرانی در اختیار دولت ایران گذاشته می شود.

 

کارشناسان بانک بین المللی به تهران می آیند

یک هیئت از کارشناسان بانک جهانی به تهران آمده و درباره برنامه عمرانی سوم مطالعاتی به عمل خواهند آورد.

یک مقام سازمان برنامه در این رابطه گفت: هیئت بانک جهانی دارای هشت نفر عضو می باشد و قرار است این عده نیمه شب امشب وارد تهران شوند.

مدت اقامت هیئت متخصصین بانک جهانی در تهران بین سه هفته تا یک ماه خواهد بود و در این مدت نمایندگان مزبور ضمن جلساتی که با آقایان مهندس اصفیا، قائم مقام نخست وزیر در سازمان برنامه، دکتر خداداد فرمانفرمائیان، معاون اقتصادی و مالی سازمان برنامه، دکتر سمیعی، مدیر امور اقتصادی، و چند تن دیگر از مدیران و مسئولان سازمان برنامه خواهند داشت طرح های برنامه سوم و بودجه و اعتبارات لازم آن را مورد مطالعه قرار خواهند داد.

هیئت مزبور پیرامون امکان استفاده ایران از کمک های خارجی نیز بررسی هایی نموده و نظرات خود را تسلیم مقامات سازمان برنامه خواهد کرد.

 

اعلامیه بانک

یونایتدپرس نیز در گزارشی اعلام کرد: «بانک بین المللی امروز اعلام کرد که بنا به تقاضای دولت ایران، یک هیئت مخصوص ده نفری از طرف این بانک به ایران اعزام می شوند تا سومین برنامه عمرانی ایران را مورد مطالعه قرار دهند. انتظار می رود که اجرای برنامه عمرانی سوم آبادانی ایران از سپتامبر 1962 شروع شود و در مارس 1968 پایان یابد.

در اعلامیه بانک بین المللی گفته شده که هیئت ده نفری فوق الذکر حجم و ترکیب برنامه سوم ایران را ارزیابی نموده و نیازمندی های مالی و اقدامات و سیاست های ضروری به منظور اجرای این برنامه را به دولت ایران خاطرنشان خواهند ساخت و بالاخره درباره نتایجی که با اجرای این برنامه بر اقتصاد ملی ایران مترتب می شود نظریات خود را به اطلاع دولت ایران خواهد رساند.

 

کار اداری دانشگاه شروع شد

از امروز کار اداری دانشگاه آغاز شد و کارمندان اداری چند دانشکده و موسسه از جمله پزشکی، فنی، مالاریالژی و سازمان اتمی سنتو شروع به کار کردند و احتمال می رود که بقیه کادر اداری دانشگاه نیز ظرف چند روز آینده شروع به کار کنند.

 

چهار ایرانی در آمریکا محاکمه می شوند

قاضی دادگاه نیویورک اعلام داشت که موعد دادرسی چهار نفر ایرانی که به اتهام تقلب در امور تجارتی تحت تعقیب قرار گرفته اند تجدید نشده و در موعد مقرر انجام خواهد شد.

این چهار نفر متهم هستند 40 هزار لیره پارچه های پاره و کهنه را به جای پارچه های تازه و نو به میزان 150 هزار دلار به ایران فرستاده و مقامات دولتی و گمرکی و بازرگانی را فریفته اند.

 

سطح معلومات دانش آموزان به طور محسوسی پائین رفته است

رئیس فرهنگ ناحیه سه تهران گفت: سطح معلومات دانش آموزان به طور محسوسی پائین رفته است و در اخلاق محصلین تزلزلی به وجود آمده است. باید سعی کنیم هر چه زودتر سطح معلومات دانش آموزان را بالا ببریم و نشان دهیم که چنانچه کار فرهنگ به دست معلم سپرده شود، به بهترین وجه می تواند وظایف محوله را انجام دهد.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.