2 بهمن 1340

2 بهمن 1340

دانشگاه تهران تعطیل شد،  تظاهرات مجدد دانش آموزان در خیابان های تهران/اطلاعیه دولت به دنبال اتفاقات دانشگاه تهران/مخالفین اصلاحات ارضی در مملکت تحریک می کنند!

 

دانشگاه تهران تعطیل شد،  تظاهرات مجدد دانش آموزان در خیابان های تهران

به دنبال حادثه دانشگاه تهران علی امینی رسماً دستور تعطیل دانشگاه را صادر کرد.1

یک روز پس از زدو خورد در دانشگاه تهران، عده ای ازدانش آموزان تهرانی مجدداً به خیابانها ریختند و به تظاهرات پرداختند. دراین روز یکی از دانش آموزان دبیرستان علمیه به نام مهدی کلهر به ضرب گلوله کشته شد.

در جریان تحقیقاتی که پیرامون چگونگی قتل این دانش آموزان انجام شد، رئیس کلانتری 9 بهارستان گفت : این قتل توسط کیوان میراشرافی ــ پسرمهدی میراشرافی، مدیرروزنامه آتش ــ انجام گرفته است و مدارکی در این مورد ارائه داد.

 

اطلاعیه دولت به دنبال اتفاقات دانشگاه تهران

به دنبال حمله به دانشگاه تهران از سوی نیروهای نظامی و انتظامی دولت در اطلاعیه ای اعلام کرد : در این موقع که حادثه تاسف و تاثر آور دانشگاه موجب تاسف و تاثر خاطر دولت و عموم طبقات مردم گردیده است دولت لازم می داند به اطلاع عموم برساند که آن چه واقع شده بر اثر دسائس عده ای جاه طلب و منفعت پرست و خارج از انتظار دولت بوده است.

کسانی که با هر گونه اقدام اصلاحی در کشور مخالفت آشتی ناپذیر دارند بار دیگر عزیران وطن ما را آلت فعل کردند و با تحریک و تشجیع آنان به اقداماتی که خلاف نظم عمومی است موجب این پیشامد شده اند.

باید عموم مردم بدانند که اتفاق دیروز دانشگاه بدون دلیل منطقی و معقولی صورت گرفته و کسانی دانشجویان را تحریک به پراندن سنگ و آجر به طرف عابرین و اتومبیل ها و مامورین انتظامی می کردند در نتیجه ادامه این قبیل اعمال به قرار گزارش ماموران انتظامی افراد پلیس و سایر ماموران که در خارج دانشگاه مورد ضرب قرار گرفته بودند ناچار با حالت عصبانی برای متفرق کردن دانشجویان اقدام کردند.

برای استحضار خاطر عموم دولت اعلام می دارد که به منظور تحقیق ریشه و اساس این تحریکات و این حوادث کمیسیونی را با همکاری دانشگاه جهت رسیدگی به جریان این حادثه مامور کرده است.

ضمنا به مسئولین انتظامی دستور اکید داده شده است کسانی را که مسبب این حوادث بوده اند از هر درجه و مقامی که باشند شدیدا تحت تعقیب قانونی قرار دهند.

در مدت نه ماه زمامداری این دولت کوشش کرده است که از برخوردهای شدید افراد و دسته ها با ماموران انتظامی به وسیله اندرز و نصیحت جلوگیری کند. مسلم است که ماموران انتظامی وظیفه دار حفظ نظم هستند و به هر قیمت باشد انتظامات را باید حفظ کنند. وقتی عده ای از خدا بی خبر برای ادامه چپاول اموال عمومی و حفظ امتیازات نامشروع و حقوق خود یا جاه طلبی های دیوانه وار اطفال و جوانان معصوم را تحریک و ترغیب می کنند که به روی عابرین و ماموران انتظامی سنگ و آجر بریزند طبعا در انتظار بهره برداری از نتیجه عملی که انجام وظیفه ماموران انتظامی در برخورد با افراد است می نشینند.

این دولت به هیچ وجه زیر بار آن نخواهد رفت که آلت بلااراده تمایلات و اغراض اشخاص و منافع خصوصی افراد باشد و در حدود قانون و با قدرت و به نفع عموم حکومت می کند و کلیه افراد خاطی سوء استفاده کنند و آشوبگر را به جای خود می نشاند.

دولت امیدوار است عموم مردم مخصوصا کسانی که از حقیقت امر حادثه دانشگاه مستحضر هستند با کمیسیون رسیدگی همکاری کنند تا محرکین و مسببین این پیشامد ناگوار به سزای اعمال خود برسند.

 

مخالفین اصلاحات ارضی در مملکت تحریک می کنند!

علی امینی نخست وزیر در جشن های میلاد حضرت قائم (ع) گفت : مخالفان اصلاحات ارضی در مملکت تحریک می کنند.

مالکین برای اخلال در کار دولت به تحریک در دانشگاه و مدارس پرداخته اند.

ملاکین نمی خواهند توجه کنند که اکنون همه چیز در دنیا عوض شده است ، عده زیادی از افراد پلیس و نظامی مجروح شده اند و در هیچ جای دنیا یک چنین آزادی را قبول نمی کنند.

در این مملکت ستون پنجم یک کشور اجنبی مشغول کار است!

عده ای نفع پرست آتش افروزی می کنند بدون آن که توجه کنند در این آتش افروزی خودشان زودتر از همه خواهند سوخت.

 
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.