9 آذر ماه ۱۳۴۰

9 آذر ماه ۱۳۴۰

کندی : آمریکا حوادث خاورمیانه را با اهمیت می داند/در بازدید از کلاس های شبانه مبارزه با بی سوادی ؛ شاه در یکی از کلاس ها تدریس کرد!/نامه یک سرلشکر از محل بازداشت/اطلاعاتی درباره لایحه جدید استخدام/دولت اقتصاد کشور را به طور دائم تثبیت می کند

کندی : آمریکا حوادث خاورمیانه را با اهمیت می داند

کندی رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه مطبوعاتی امروز خود گفت : ایالات متحده باید از مشغول کردن ذهن خود برای اروپا و در مقابل فراموش کردن آسیا، آفریقا و آمریکای لاتین و خاورمیانه اجتناب کند.

 اعلام کرد : ایالات متحده حوادث خاورمیانه را با اهمیت می داند ، ما برای توجه به خاورمیانه از سرگرم شدن در اروپا اجتناب خواهیم کرد.

چستر لوولز، چه پیش از منصوب شدن به پست معاونت وزارت خارجه آمریکا و چه پس از آن مسافرت های متعددی به کشورهای درحال رشد جهان کرده و اکنون که به پست جدیدش منصوب شده خواهد توانست تمام همت و دقت خود را صرف رسیدگی به مسائلی نماید که دولت آمریکا در مناطق فوق الذکر با آن ها روبرو می باشد.

آورل هریمن سفیر کبیر سیار پرکارتررین رجل آمریکایی است که اینک به خدمت وزارت خارجه درآمده است.

 

در بازدید از کلاس های شبانه مبارزه با بی سوادی ؛ شاه در یکی از کلاس ها تدریس کرد!

دیشب هنگام بازدید از کلاس های شبانه مبارزه با بی سوادی، شاه در یکی از کلاس ها تدریس کرد.

در کلاس ها شاه از کودکان و بزرگسالان سوال کرده و تکالیف آن ها را بازدید کرد.

شاگردان این کلاس ها مشکلات زندگی خود را به شاه اعلام کرده و شاه نیز دستوراتی صادر کرد.

معلمینی که خانه ندارند از زمین های موقوفه می گیرند

به دستور وزیر فرهنگ به معلمینی که خانه ندارند از زمین های موقوفه واگذار می شود، زمین های اوین، سلطنت آباد، دشت خرابه و دروس به بهای نازل و به اقساط طویل المدت به فرهنگیان فروخته خواهد شد.

 

نامه یک سرلشکر از محل بازداشت

سرلشکر علی اکبر ضرغام طی نامه ای از بازداشتگاه جمشیدیه نوشت : در تاریخ هفتم آذرماه جاری احمد ایزدپرست بازپرس دیوان کیفر به معیت بنی صدر دادیار دادسرای دیوان کیفر در پادگان جمشیدیه محل بازداشت اینجانب حاضر و سوالاتی من باب اطلاع از اینجانب نمودند، چون همیشه برای ادای هرگونه توضیحاتی خاصه آن که برای روشن شدن موضوع و افکار عمومی باشد آماده بودم به هر گونه سوال ایشان پاسخ دادم.

من جمله سوال کردند که در آذرمان سال گذشته که اینجانب وزیر دارایی بوده ام مبلغ 12 هزار تومان از طرف بانک بین المللی به حساب شما ریخته شده این پول بابت چه بوده است؟

جواب داده شد که چون وزیر دارایی ایران مانند 65 مملکت دیگر عضو بانک بین المللی می باشد و در هر سال یک مرتبه مجمع عمومی بانک با حضور کلیه 66 وزیر دارایی ممالک در پایتخت یکی از کشورها تشکیل می شود بانک بین المللی هزینه سفر هر یک از وزرای دارایی را یعنی پول یک بلیط طیاره درجه یک به پول آن مملکت پرداخت می کند و این موضوع منحصر به اینجانب نبوده بلکه برای سه نفر دیگر آقایان کاشانی رئیس سابق بانک مرکزی ایران و عقیلی و بهروزی از کارمندان عالیرتبه بانک که در این ماموریت بوده اند نیز این وجه را به همین ترتیب پرداخت نموده است.

 

اطلاعاتی درباره لایحه جدید استخدام

« روزنامه اطلاعات » نوشت : لایحه جدید استخدام شامل تمام کارکنان دولت می شود و برای حقوق ها اشل متحدی در نظر گرفته شده که با بالا و پائین رفتن سطح زندگی تغییر می کند.

حقوق تمام کارمندان و کارکنان دولت که به 13 گروه تقسیم شده در هر گروه یکسان خواهد بود ، روزمزدها، پیمانی ها، حکمی ها، دون پایه ها نیز رسمی می شوند.

شرط ارتقاء سنوات خدمت، ارزش تحصیلی، احراز شایستگی و محل خالی است. هر کارمند برای ارتقا به گروه بالاتر باید سه سال سابقه خدمت در گروه پائین تر را داشته باشد.

در رتبه های کارمندان قدیمی تغییر داده نمی شود و راه برای کارمندان تحصیل کرده باز شده است.

 

دولت اقتصاد کشور را به طور دائم تثبیت می کند

علی امینی نخست وزیر در گفت و گو با «روزنامه کیهان » گفت : باید در نظر داشت که این بهبود و تثبیت وضع اقتصادی که فعلا به وجود آمده و به تدریج بهتر از این خواهد شد موقتی نیست بلکه دولت برنامه صحیحی را در این زمینه دنبال می کند تا وضع اقتصادی کشور به طور دائم تثبیت گردد.

 برای محاکمه وزرا اجازه مجلس لازم است و فقط ممکن است مقامات قضایی برای تکمیل پرونده یک سلسله اقدامات مقدماتی انجام دهند.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.