7 آذرماه 1340

7 آذرماه 1340

قصد نداریم انتخابات را انجام ندهیم!/در مقابل هرج و مرج چشم هایمان را نمی بندیم / از حبس کودکان زجر می بریم ولی چاره ای نیست!/مخالفان دولت یا تحت تعقیبند یا می ترسند تحت تعقیب قرار بگیرند!/جوانانی که گرسنه به دانشگاه می روند عقده ای هستند!/طبقه بندی کارمندان دولت تغییر کرد/استخراج نفت از چاه داریوش آغاز شد/دارایی آماده تقلیل صدی چهار مالیات معاملات املاک/طرحی برای استفاده مقامات از خودروهای دولتی و سرویس!/دومین قسط وام آلمان به زودی تحویل شرکت ملی نفت می شود/سطح معلومات دانش آموزان خیلی پائین است

قصد نداریم انتخابات را انجام ندهیم!

عصر دیروز نخست وزیر در کنگره انجمن های محلی در تالار اطلاعات گفت : ما قصد نداریم انتخابات را انجام ندهیم ، تشکیل انجمن های ده و شهر و انجمن های ایالتی و ولایتی منافاتی با انتخابات مجلس ندارد.

من به ملت ایران هشدار می دهم که عده ای مشغول تحریکات هستند.

اگر کسی دلخوری دارد نباید به خاطر دلخوری خود موجب به هم خوردن اساس مملکت بشود.

اگر دسته ای بخواهند در نظم اخلال کنند به شدت از آن ها جلوگیری می کنیم.

دولت کجا به کنسرسیوم نفت مفاصا حساب داده و اصولا این کار اگر هم قرار باشد بشود باید به وسیله شرکت ملی نفت انجام گردد.

کرسی آزاد برای این که همه مردم از وزیر تا طبقه سوم بیایند و حرف خود را بگویند خیلی مفید است.

کسانی که تصور می کنند اگر ما بی طرف باشیم از شمال و جنوب به ما پول می دهند سخت در اشتباهند.

تشکیل انجمن شهر تهران بهترین آزمایش برای واگذاری امور مردم به آن ها است.

 

در مقابل هرج و مرج چشم هایمان را نمی بندیم / از حبس کودکان زجر می بریم ولی چاره ای نیست!

ما در مقابل هرج و مرج چشم هایمان را نخواهیم بست ، از حبس بچه های 14،15 ساله زجر روحی می بریم ولی نمی توانیم به پلیس بگوئیم دست روی دست بگذارد.

عده ای می خواهند دوباره در این مملکت دکان نفت را علم کرده و از آن بهره برداری کنند.

 

مخالفان دولت یا تحت تعقیبند یا می ترسند تحت تعقیب قرار بگیرند!

به ما بگوئید کدام آزادیخواه را حبس کرده و شکنجه داده ایم، این ها که علیه دولت تحریک می کنند یا تحت تعقیب هستند و یا می ترسند تحت تعقیب قرار گیرند.

هیچ کس بیشتر از شخص پادشاه علاقمند به مشروطیت و حفظ قانون اساسی نیست!

 

جوانانی که گرسنه به دانشگاه می روند عقده ای هستند!

جوانی که گرسنه به دانشگاه می رود عقده دارد و با این که ممکن است لومومبا را نشناسد در مجلس ختم او شرکت می کند.

به محض این که چماق عدالت را کنار بگذاریم عوامل فساد به جای خود بر می گردند.

ما انتخابات عبث نمی کنیم و « دلال مظلمه » کسانی که می خواهند از صندوق ها دربیایند و بر گردن ملت سوار شوند نخواهیم شد.

در محاکمات تسریع خواهد شد و نتیجه اولین محاکمه در همین هفته معلوم می شود.

من قول شرف می دهم که در تمام مدت حکومت من هیچ دولت خارجی فشار و تحمیلی به ما وارد نیاورده است.

 

طبقه بندی کارمندان دولت تغییر کرد

« روزنامه اطلاعات » نوشت : امروز کسب اطلاع شد که طی دو سه روز آینده کار بررسی نهایی و مرور لایحه استخدامی پایان خواهد یافت و لایحه اصلاح شده به هیئت دولت تسلیم خواهد شد.

نمایندگان وزارت خانه و ادارات مختلفی که در کمیسیون شرکت دارند، نظرات و پیشنهادهای گوناگون خود را مطرح ساخته اند و درباره وارد کردن این پیشنهادها در لایحه، بحث و گفت و گو ادامه دارد.

به قرار اطلاع پس از آن که لایحه استخدامی تجدید نظر شده، به هیئت دولت تقدیم گردید، در آن جا نیز تغییراتی در مورد لایحه داده خواهد شد و یک احتمال نیز این است که به علت تعدد پیشنهادها و اختلاف نظریات، کار تصویب لایحه مدتی طول بکشد.

گفتنی است در لایحه جدید استخدام کشوری طبقه بندی کارمندان دولت تغییر کرده و به جای 9 گروه سابق، 13 گروه در نظر گرفته شده است.

 

استخراج نفت از چاه داریوش آغاز شد

از ساعت چهار بعد از ظهر دیروز استخراج نفت از چاه داریوش متعلق به کمپانی ایران پان امریکن در خلیج فارس آغاز و به این ترتیب آزمایشات لازم شروع گردید.

کشتی نفت کش که برای دریافت اولین قسمت از نفت استخراج شده از چاه داریوش به کنار چاه آمده به علت آن که هر لحظه ممکن است دریا طوفانی شود با چاه مقداری فاصله دارد، نفت که به کندی از چاه استخراج می گردد با لوله از سکوی شناور به کشتی فرستاده می شود.

 

دارایی آماده تقلیل صدی چهار مالیات معاملات املاک

« روزنامه اطلاعات » نوشت : در وزارت دارایی گفته می شود : « دارایی آماده تقلیل صدی چهار مالیات معاملات املاک می باشد.»

بر اساس این گزارش قیمت منطقه ای تهران که ملاک تعیین مالیات می باشد 25 درصد تقلیل می یابد.

تقلیل مالیات صدی چهار معاملات اراضی و مستغلات ممکن است در شورای مامور تدوین قانون جدید مالیات بر درآمد مطرح شود.

تقلیل قیمت منطقه ای مالیات صدی چهار معاملات زوس معاملات زمین های ساختمانی تاثیر زیادی خواهد داشت.

 

طرحی برای استفاده مقامات از خودروهای دولتی و سرویس!

تصویب نامه واگذاری اتومبیل های دولتی که از چندی قبل از طرف وزارت دارایی به شورای عالی معاونین تسلیم شده بود پس از تصویب آماده طرح در هیئت وزیران شده است.

در لایحه تغییرات مهمی داده نشده و اصل لایحه بر این اساس است که از این پس اتومبیل های دولتی به کارمندان و صاحبان مشاغل مهم اداری واگذار نگردد و موضوع واگذاری اتومبیل لغو شود.

به موجب طرح جدید وزارت دارایی فقط وزرا و دو نفر معاونین وزارتخانه و مدیران کل وزارتی می توانند اتومبیل اختصاصی داشته باشند و سایر مقامات دولتی از اتومبیل های سرویس استفاده خواهند کرد.

 

دومین قسط وام آلمان به زودی تحویل شرکت ملی نفت می شود

اولین قسط از وام 200 میلیون مارکی آلمان به میزان 50 میلیون مارک به حساب سازمان برنامه ریخته شده و سازمان برنامه شروع به استفاده از این وام کرد.

آژانس فرانس پرس از تهران گزارش داده است که آلمان غربی جهت کمک برای پروژه های عمرانی ایران مبلغ 50 میلیون مارک آلمانی در اختیار دولت ایران گذارده است، این اولین قسط اعتباراتی است که آلمان غربی طبق قراردادی که بین دو کشور در ماه اوت گذشته به امضا رسید به ایران می دهد.

مجموع این اعتبارات 200 میلیون مارک آلمانی می باشد که به اقساط 50 میلیون و 55 میلیون و 95 میلیون مارک در اختیار سازمان برنامه گذاشته می شود.

«روزنامه کیهان » نوشت : امروز یک مقام مطلع اظهار داشت : 55 میلیون مارک قسط دوم این وام ابتدا در اختیار شرکت ملی نفت ایران گذاشته می شود تا به مصرف لوله کشی گاز سراجه به تهران و ساختمان یک تصفیه خانه مدرن در حوالی تهران و همچنین احداث خط لوله دوم به منظور انتقال نفت اهواز به تهران برسد.

بهره این قسط از وام ظرف 13 سال که شرکت ملی نفت از آن استفاده خواهد کرد 5/5 درصد خواهد بود و سه سال پس از دریافت به تدریج آن را در اختیار سازمان برنامه خواهد گذاشت تا در اجرای طرح های آبیاری و کشاورزی مصرف کند، از این مرحله بهره قسط مذکور سه تا 75/3 درصد می باشد و مدت آن 15 سال خواهد بود.

قسط سوم این وام 95 میلیون مارک می باشد که قرار است از محل آن طرح های آبیاری از سد سفید رود و حفر تونل 13 کیلومتری فومن اجرا گردد.

قرارداد این قسمت از وام جهت مطالعه و امضا به بانک «کرویت انشتالت سورالیدراف بال »  ارسال شده است.

 

سطح معلومات دانش آموزان خیلی پائین است

وزیر فرهنگ در اجتماع معلمان گفت : سطح معلومان دانش آموزان خیلی پائین است و از ارتقای محصلین کم مایه به کلاس های بالاتر جدا جلوگیری می شود.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.