6 آذر ماه 1340

6 آذر ماه 1340

سیاست کندی درباره کمک های خارجی آمریکا تغییر می کند/قیمت منطقه ای اراضی کاهش می یابد/امروز از « آرامش » بازپرسی شد

سیاست کندی درباره کمک های خارجی آمریکا تغییر می کند

فولر هامیلتون رئیس برنامه کمک های خارجی آمریکا امروز اظهار داشت که فرضیه خریداری دوستی کشورهای دیگر به وسیله اعطای کمک های آمریکا به این کشورها و تشویق دولت آمریکا به بذل این کوشش بیش از آن چه که به واقعیات تکیه داشته باشد به شانس و تصادف متکی خواهد بود.

هامیلتون گفت : هر دلاری که به عنوان کمک از آمریکا خارج می شود باید یک دلار به آمریکا بازگرداند نظر به همین حقیقت است که اکنون دولت کندی شروع به مطالعه کرده است که تا آن جا که ممکن باشد کمک های خارجی آمریکا به کشورهای معینی محدود گردد.

دولت آمریکا مشغول تجدید نظر در کمک های خود به این ممالک می باشد ، در حال حاضر دولت ایالات متحده 1195 پروژه کمک های خارجی خود را که در 81 کشور اجرا می شود تحت مطالعه قرار داده تا در آن ها تجدید نظر کند.

هامیلتون در پایان گفت: کندی تاکید کرده است که کمک های آمریکا باید تنها در اختیار ممالکی قرار گیرد که خودشان نیز اشتیاقی به پیشرفت داشته باشند.

 

قیمت منطقه ای اراضی کاهش می یابد

« روزنامه اطلاعات » در شماره امروز خود نوشت : به دنبال لغو دریافت یک درصد مالیات اراضی قیمت منطقه ای اراضی تقلیل می یابد ، ممکن است چهار درصد مالیات معاملات انتقالی اراضی به دو یا سه درصد تقلیل یابد.

مالیات یک درصد اراضی لغو نشده بلکه تصویب نامه مربوط به دریافت آن، در شهرهای مختلف لغو گردیده است و در صورت ایجاد بورس بازی دولت دوباره می تواند آن را دریافت کند.

 

امروز از « آرامش » بازپرسی شد

صبح امروز احمد آرامش سرپرست سابق سازمان برنامه به دیوان کیفر آمد، همراه آرامش عده ای از دوستان وی نیز دیده می شدند.

وی از طرف نصیری بازپرس دیوان کیفر که به پرونده ابتهاج رسیدگی می کند به عنوان مطلع برای انجام پاره ای تحقیقات احضار شده است.

علاوه بر آرامش عده ای از مسئولین قسمت های مختلف سازمان برنامه نیز به عنوان مطلع و متهم به بازپرسی خوانده شده اند که به تدریج از آن ها تحقیق خواهد شد.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.