2 آذر ماه 1340

2 آذر ماه 1340

دولت : با انتشار خبر بازداشت چند صد نفر ایجاد نگرانی و تشویش می کنند/بازداشت ها در چهارچوب قانون انجام می گیرد/بازپرسی از معاون وزارت راه/استخدام کارمندان دولت با نظر وزارت کار انجام می شود/سفیر جدید ایران در ترکیه

دولت : با انتشار خبر بازداشت چند صد نفر ایجاد نگرانی و تشویش می کنند

دیشب دولت در اطلاعیه ای اعلام کرد : در روزهای اخیر ملاحظه شده است که بعضی از جراید اخباری در باره امکان بازداشت چند صدنفر با ذکر نام اشخاص انتشار می دهند که اغلب آن ها بی اساس و خلاف واقع است و مسلما هدف کسانی که چنین شایعاتی را انتشار می دهند چیزی جز ایجاد نگرانی و تشویش اذهان نیست.

صریحا این اخبار و گزارش ها تکذیب می شود و اعلام می گردد که به هیچ وجه قصد بازداشت دستجمعی اشخاص در بین نیست.

دولت حاضر طبق برنامه خود به قوه قضائیه استقلال کامل داده است که بتواند به وظایف قانونی خود در حفظ حقوق عمومی عمل کند و به همین ترتیب نیز تاکنون اقدام شده است.

 

بازداشت ها در چهارچوب قانون انجام می گیرد

وزیر دادگستری به دنبال انتشار اطلاعیه دولت اعلام کرد : این اعلامیه برای جلوگیری از تشویش افکار عمومی است.

وزارت دادگستری راسا در توقیف اشخاص دخالتی ندارد و بازداشت ها در چهارچوب قانون انجام می گیرد.

 

بازپرسی از معاون وزارت راه

امروز کسب اطلاع شد که پس از یک سلسله تحقیقات از طرف معینی، بازپرس دیوان کیفر در پرونده شرکت فرض قرار بازداشت سلمان خلیل عامری معاون سابق مدیرعامل شرکت فرش و علی نیک نام رئیس سابق اداره امور مالی شرکت فرش صادر شد و نامبردگان بازداشت شدند.

بازپرس تحقیقات خود را درباره این پرونده از مدت ها قبل شروع کرده بود و رفیعا مدیر عامل سابق شرکت فرش را بازداشت کرده بود.

عامری و نیک نام نسبت به قرار صادره اعتراض کردند و پرونده برای رسیدگی به قرار بازداشت به دادگاه رفت.

از صبح امروز همچنین چرمچی بازپرس دیوان کیفر که پرونده های وزارت راه و راه آهن را رسیدگی می کند از مهندس صوفی معاون وزارت راه تحقیق کرد.

بعد از ظهر امروز تحقیقات بازپرس دیوان کیفر از مهندس صوفی خاتمه یافت ، بازپرس قرار 9 میلیون توان وجه الکفاله درباره مهندس صوفی صادر کرد و پس از صدور این قرار دوستان و آشنایان مهندس صوفی در صدد ارائه اسناد و پرکردن مبلغ 9 میلیون تومان برآمدند تا وی آزاد گردد.

 

استخدام کارمندان دولت با نظر وزارت کار انجام می شود

سخنگوی وزارت کار امروز اعلام کرد : به موجب تصویب هیئت وزیران استخدام کارمندان دولت با نظر وزارت کار انجام می شود.

به موجب طرحی که در جلسه دیشب هیئت دولت به تصویب رسید از این پس کلیه احتیاجات فنی و استخدامی وزارتخانه ها و دستگاه های وابسته به دولت به عهده سازمان هدایت فارغ التحصیلان کشور وابسته به وزارت کار محول گردید.

 

سفیر جدید ایران در ترکیه

«روزنامه اطلاعات»  نوشت : به طوری که خبرنگار ما کسب اطلاع کرده است آقای نوری اسفندیاری سفیر کبیر جدید ایران در ترکیه که خبر ورود وی از پاکستان داده شده بود هفته آینده پس از شرفیابی و کسب اجازه مرخصی عازم محل ماموریت جدید خود خواهد شد.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.