20 آبان‌ماه 1340

20 آبان‌ماه 1340

اعترافات عضو فعال امور فرهنگیان در شبکه حزب توده اصفهان/ علی امینی: بسیاری از مسائل روشن خواهد شد/ در دادگستری و دارایی بیشتر می‌شود دزدی کرد!/ تزلزل در غالب کشورها به خاطر نداشتن رژیم سلطنتی است!/ مرکز فساد/ برای سفیر ایران در دمشق پذیرش خواسته می‌شود

اعترافات عضو فعال امور فرهنگیان در شبکه حزب توده اصفهان

روزنامه ها امروز اعترافات فردی به نام سلیمانی فر عضو فعال امور فرهنگیان در شبکه حزب توده اصفهان را منتشر کردند.

وی در این اعترافات با تشریح فعالیت توده ای ها در جریان اعتصاب معلمین گفته است : کوشش شبکه حزب توده این بود که دولت نتواند تقاضای معلمین را انجام دهد و اعتصاب ادامه یابد.

 

علی امینی: بسیاری از مسائل روشن خواهد شد

بعد از ظهر امروز به مناسبت جشن تولد گوستاو آدلف ششم مجلس جشنی در سفارت سوئد برگزار شد.

در این جلسه نخست وزیر ، وزیر دربار و عده ای از وزرا و رجال و دیپلمات های خارجی و روزنامه نگاران شرکت داشتند و دفتر یادبود سفارت را امضا کردند.

نخست وزیر در حاشیه این مراسم درباره جلسه عصر هیئت دولت در حضور شاه گفت : این جلسه یک جلسه تاریخی و بسیار مهم خواهد بود که در آن بسیاری از مسائل مملکتی روشن می شود.

نخست وزیر همچنین توضیح داد که باید وضع دولت و انگل ها و مخالفین معلوم شود.

من از دست هیچ کسی گله ندارم و فقط جناح دست راست هیئت حاکمه هستند که در گذشته مثل زالو خون مردم را مکیدند و هنوز هم می خواهند آن کار را ادامه دهند. مخالفین من همین اشخاص هستند ولی به خدا سوگند که من آن ها را به آن جایی می اندازم که عرب نی انداخت تا دیگر جرات این کارها را نداشته باشند.

 

در دادگستری و دارایی بیشتر می شود دزدی کرد!

نخست وزیر که به قزوین سفر کرده بود صبح دیروز در تالار دبیرستان محمدرضاشاه پهلوی طی سخنانی گفت : در حضور آقای الموتی نمی خواهم عرض کنم، دزدی در دادگستری خیلی کم شده است حتی اعلیحضرت تعجب می فرمودند که آیا در دادگستری هم دزدی می شود؟ عرض کردم بیشتر در دارایی و دادگستری می‌شود دزدی کرد زیرا در این دو نقطه پول فراوان وجود دارد.

 

تزلزل در غالب کشورها به خاطر نداشتن رژیم سلطنتی است!

2500 سال ایران در اثر رژیم سلطنتی با افتخار زندگی کرده است نه باید این مطلب را حمل بر مداهنه کرد نه حمل بر تملق که تمام تزلزل که در غالب کشورها وجود دارد در اثر نداشتن یک رژیم ثابت سلطنتی است. ما باید به شخص اول مملکت از جان و دل علاقه داشته باشیم و هر تنقیدی که می کنیم از دولت بکنیم، اعلیحضرت دستورات لازم را صادر می فرمایند اگر احیانا اجرا نشود ما مسئول هستیم که وسیله اجرا می باشیم. دولت ها می آیند و می روند ولی مقام شامخ سلطنت در ایران همیشه پایدار و مستحکم خواهد بود.

 

مرکز فساد

نخست وزیر در یک مراسم دیگر نیز گفت : آن چه در مملکت ایجاد خطر و فساد می کند تهران مرکز و پایتخت کشور است. این موضوعی است که ارباب جراید چندین بار نوشتند و حتی وکلای سابق مجلس نیز بدان اشاره کردند. وقتی که ما به شهرستان ها مسافرت می کنیم با وجود این که مردم شهرستان ها از لحاظ آب و برق و سایر امور در مضیقه هستند ولی خیلی کمتر از اهالی تهران انتظار و توقع دارند، تهرانی‌ها خواسته‌هایی دارند  که برای دولت قابل اجرا نیست، این ها حقیقت بین نیستند و نمی خواهند به دولت کمک کنند.

اگر در کشور ما زد و خوردی نباشد و پول را به جای خودش خرج سازیم قول می دهم با این درآمدی که در حال حاضر داریم بودجه متوازن می شود و ما اصلاحات بیشتر و خدمات موثرتری به مردم خواهیم کرد.

 

برای سفیر ایران در دمشق پذیرش خواسته می شود

امروز سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان اظهار داشت : مقدمات تاسیس سفارت ایران در سوریه فراهم شده است.

« اطلاعات » نوشت : در حال حاضر وزارت امور خارجه مشغول مطالعه درباره تعیین سفیر ایران در دمشق است و نام عده ای برای این پست برده می شود ولی تاکنون در این مورد تصمیم قطعی گرفته نشده است.»

احتمال می رود که طی چند روز آینده، پس از تعیین سفیر ایران در دمشق برای وی پذیرش خواسته شود.

 

 

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.