11 آبان ماه 1340

11 آبان ماه 1340

آخرین جلسه سومین کنفرانس اوپک در تهران به چه نتایجی رسید/مشکل بزرگ ما دروغ ، سعایت و کارشکنی است/حقوق قضات به زودی ترمیم می شود/شیخ بحرین مرد/آمریکا 90 میلیون دلار به ایران کمک می کند

آخرین جلسه سومین کنفرانس اوپک در تهران به چه نتایجی رسید

دکتر فرهنگ مهر مدیر کل نفت وزارت دارایی و سخنگوی کنفرانس اوپک اظهار داشت : آخرین جلسه سومین کنفرانس اوپک تهران عصر دیروز تشکیل شد. در این جلسه پس از مذاکرات نهایی که روی مسائل مختلف مندرج در دستور انجام گرفت گزارش دو کمیته فرعی به تصویب رسید.

در سومین کنفرانس اوپک  تاکید شد : مناسبات کشورهای تولید کننده نفت و کمپانی های نفتی باید بر اساس هدف های اوپک استوار باشد.

در سومین کنفرانس اوپک جمعا 12 قطعنامه درباره مسائل فنی و سازمانی به تصویب رسید و تصمیمات کنفرانس پس از تصویب دولت های عضو روز 24 آبان در پایتخت کشورهای عضو منتشر می شود.

دبیرخانه اوپک تصمیمات کنفرانس تهران را به اطلاع دولت عراق خواهد رسانید، کلمبیا و لیبی به طور غیر رسمی برای عضویت در اوپک اظهار تمایل کرده اند.

وزیر نفت ونزوئلا در مراجعت با وزیر نفت عراق در مورد نتایج کنفرانس تهران مذاکره خواهد کرد.

طبق خبر یونایتدپرس اعضای اوپک برای کسب درآمد بیشتر از کمپانی های نفت قرار است مذاکراتی داشته باشند.

 

مشکل بزرگ ما دروغ ، سعایت و کارشکنی است

ظهر دیروز نمایندگان مردم، عشایر و ایلات شهرستان ها در کاخ باشگاه افسران مهمان نخست وزیر بودند، در این مجلس علی امینی طی سخنانی گفت : اگر مخالفین تسلیم منطق نشوند دولت به وظایف خود عمل می کند.

البته  ممکن است افراد با هم در بعضی مسائل اختلاف سلیقه داشته باشند اما در یک مورد اختلاف نظری نیست و آن درباره مقام سلطنت و شاهنشاه است، رمز بقای این مملکت و استقلال و وحدت ملی ما مرهون همین حس شاهدوستی و میهن پرستی است.

ما امیدوار هستیم که به زودی از این مشکلات اقتصادی نجات پیدا کنیم البته هیچ مملکتی نیست که مشکل نداشته باشد و مشکلات ما هم در برابر مشکلات ممالک دیگر ناچیز است ، در همه جای دنیا این نوع مشکلات وجود دارد و با پشتیبانی افراد مملکت و همت زعمای قوم از بین می رود اما باید توجه داشت که نبایستی در مقابل مشکلات هراس و ترس به خود راه دهیم و باید سعی کنیم به این مشکلات فائق بیائیم.

شاهنشاه در بیانات دیروز خود فرمودند خداوند ما را از دروغ نجات دهد و حفظ کند، باید گفت یکی از مشکلات بزرگ ما در این موقع همین موضوع دروغ و سعایت و کار شکنی است. این کارشکنی و سعایت و دروغ هم جزو فساد است و باید همه در این مورد هم جهاد بکنیم، مخصوصا باید اطفال را طوری تربیت کنیم که دروغ گو نشوند و بد را بد و خوب را خوب بدانند.

امروز در دنیا تحولاتی پیدا شده است و چرخ زمان هم به عقب بر نمی گردد و ما سعی خواهیم کرد آن چه به نفع اکثریت مردم است انجام دهیم و اقلیت مخالف را هم سعی می کنیم با دلیل و برهان قانع کنیم و البته اگر کسانی بودند که به دلیل و منطق گوش نکردند و مانع و رادع بودند دولت در قبال آن ها به وظیفه خود عمل خواهد کرد.

 

حقوق قضات به زودی ترمیم می شود

وزیر دادگستری ضمن بازدید از دادگاه های بخش گفت : حقوق قضات به زودی ترمیم می شود.

در جلسه گذشته هیئت دولت هم که بنده شرکت داشتم حقوق قضات مطرح گردید و آقای نخست وزیر هم نظر موافق دادند. تا دو هفته دیگر قانون جدید استخدام کشوری در هیئت دولت تصویب خواهد شد ، امیدوارم پس از تصویب این قانون نظر آقایان قضات تامین گردد و خیالشان از این بابت راحت شود.

وزیر دادگستری سپس خطاب به قضات اظهار داشت : شما باید کاری کنید که توجه مردم را بیشتر به دادگستری جلب کنید، مردم تماسشان بیشتر با دادگاه های بخش است، مردم می خواهند دادگستری پناه آن ها باشد.

 

شیخ بحرین مرد

شیخ سلمان ابن حامد الخلیفه شیخ بحرین بامداد امروز در کاخ خود درگذشت ، شیخ بحرین هنگام مرگ 67 سال داشت.

انتظار می رود فرزند ارشد او شیح عیسی که در سال 1957 رسما به عنوان جانشین او معرفی شده مقام پدر را اشغال کند.

شیخ بحرین دارای نشان های سنت جرج و سنت میشل از امپراتوری هند بود و از سال 1942 به جای پدرش در بحرین حکومت می کرد، درآمد سالیانه او بالغ بر 400 میلیون لیره استرلینگ می شد که قسمت اعظم آن از عایدی نفت به دست می آمد، در سال 1959 شیخ بحرین دچار یک حمله قلبی شد و چند ماه در بیمارستان به سر برد. او مدتی نیز در انگلیس در رشته حقوق جزا و روش های پلیسی بریتانیا مطالعه کرده بود.

 

آمریکا 90 میلیون دلار به ایران کمک می کند

ساعت ده و نیم صبح امروز علی امینی نخست وزیر در سازمان برنامه حضور یافت و با مهندس اصفیا قائم مقام نخست وزیر در سازمان برنامه و اعضای شورای عالی و هیئت نظارت سازمان ملاقات کرد.

امینی در حاشیه این جلسه به خبرنگاران درباره اظهارات اخیر سردار فاخرحکمت گفت : در هفته آینده ضمن یک مصاحبه مطبوعاتی مطالبی خواهم گفت که جواب به اظهارات سردار فاخر را هم می توانید در آن پیدا کنید.

امینی درباره کمک آمریکا به ایران نیز گفت : مبلغ 90 میلیون دلار حاضر است و آن را به زودی دریافت خواهیم کرد.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.