۵ آبان ماه ۱۳۴۰

۵ آبان ماه ۱۳۴۰

اعتراض دولت و مردم ایران به شوروی/شایعه یا واقعیت ؛ وزیرکشاورزی استعفا داد؟!/100 میلیون دلار ذخیره ارزی داریم!/ادعای عجیب وزارت فرهنگ به روایت یک نشریه!

اعتراض دولت و مردم ایران به شوروی

« تهران مصور » در شماره امروز خود نوشت : به دنبال اعتراض شدید به انفجار بمب 50 مگاتنی اتمی شوروی اطلاع رسیده که بر اثر وزش باد مقدار زیادی از مواد رادیو اکتیو ناشی از انفجارات قبلی شوروی به سوی ایران سرازیر شده تا آن جا که طبق آمار دقیق مواد رادیو اکتیو موجود در جو ایران ده برابر افزایش یافته است.

گفته می شود اثرات رادیو اکتیو حاصله از انفجارات اتمی شوروی به حدی خطرناک است که تا چند سال دیگر عده زیادی از مردم ایران دچار امراض مختلف و عجیب و غریبی خواهند شد به همین دلیل طبقات مختلف مردم نسبت به این اعمال غیرانسانی زمامداران شوروی سخت معترض بوده و حتی ممکن است دست به تظاهرات مسالمت آمیزی نیز بزنند.

 

شایعه یا واقعیت ؛ وزیرکشاورزی استعفا داد؟!

« تهران مصور » نوشت : در این هفته شایع شد که دکتر ارسنجانی وزیر کشاورزی از پست خود استعفا کرده است ، گفته می شود این استعفا بر سر اختلافاتی است که با چند تن از مستشاران آمریکایی به میان آمده است.

بر اساس این گزارش گرچه محافل دولتی هنوز این خبر را تائید نکرده اند ولی شایع است که در اوایل هفته گذشته ارسنجانی استعفای خود را برای نخست وزیر فرستاد ولی مورد موافقت قرار نگرفت.

 

100 میلیون دلار ذخیره ارزی داریم!

«تهران مصور » نوشت : بر خلاف تبلیغاتی که از طرف خود دولت در مورد ورشکستگی اقتصادی و نبودن ارز به عمل آمده ، اطلاع حاصل شده است که در حال حاضر قریب 100 میلیون دلار ذخیره ارزی موجود می باشد.

 

ادعای عجیب وزارت فرهنگ به روایت یک نشریه!

« تهران مصور » در گزارشی با عنوان « وزارت فرهنگ مدعی است که بحرین به ایران تعلق ندارد » نوشت : چند کتاب دبیرستانی تازه انتشار یافته و نیز در نقشه ای از ایران که از طرف شرکت های عامل نفت ترسیم شده بود بحرین جزئی از ایران به شمار نیامده است ، ما می دانیم که وزارت فرهنگ نخواسته است به عمد این فکر خیانت آمیز را در ذهن اطفال ایرانی تزریق کند ولی بی دقتی هایی که متاسفانه همیشه در همه شئون مملکتی ما دیده شده است این بار نزدیک است دسته گلی به آب بدهد که برای همه ما بخصوص آن ها که این بی دقتی را مرتکب شده اند خطرات بزرگی را در بر دارد.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.