6 شهریور ماه 1340

6 شهریور ماه 1340

تالبوت ایران را ترک کرد/نقل و انتقال وجوه این شرکت ممنوع شد/شاه: متحدینی داریم که متعهد به دفاع از ما هستند!/ظرف یک سال یک میلیون نفر را باسواد می کنیم/متین دفتری رئیس هیئت نمایندگی ایران در سازمان ملل شد/مشکل کمبود کارگر متخصص

تالبوت ایران را ترک کرد

ساعت هفت و بیست دقیقه بامداد امروز معاون وزارت خارجه آمریکا تهران را به مقصد رم ترک کرد.

 

در فرودگاه مهرآباد، سفیرکبیر و اعضای عالیرتبه سفارت آمریکا و همچنین مصطفی نامدار، معاون تشریفات وزارت خارجه، تالبوت را بدرقه کردند.

 

فیلیپ تالبوت، معاون وزارت خارجه آمریکا، هفته قبل بمنظور پاره ای مطالعات در زمینه های اقتصادی و سرکشی از موسسات آمریکایی در ایران و همچنین بازدید از آثار باستانی کشور به تهران آمده بود.

 

تالبوت مدت یک هفته در رم اقامت می کند و پس از گردش و استراحت در بعضی شهرهای ایتالیا به آمریکا می رود.

 

دیشب از طرف قدس نخعی، وزیر خارجه، ضیافت شامی به افتخار تالبوت ترتیب داده شده بود.

 

در این ضیافت، امینی نخست وزیر و چند تن از وزیران، سفیر کبیر آمریکا و عده ای از روسای هیئت های نمایندگی سیاسی خارجی مقیم تهران و همچنین چند تن از روسای عالیرتبه وزارت خارجه حضور داشتند.

 

بعد از صرف شام، امینی و تالبوت به گفت و گو پرداختند.

 

نقل و انتقال وجوه این شرکت ممنوع شد

امروز بازپرسی شعبه 28 دادسرای تهران به دنبال اقدامات و تحقیقات خود درباره پرونده اتهامی دریانی، دستور کتبی به چندین بانک صادر کرد تا از هر نوع نقل و انتقال در حساب های شرکت شهرآرا جلوگیری شود.

 

شاه: متحدینی داریم که متعهد به دفاع از ما هستند!

از ساعت شش بعدازظهر دیروز در حضور شاه مراسم پایان چهاردهمین دوره فارغ التحصیلی دانشگاه فرماندهی و ستاد در محل دانشگاه مذکور برگزار شد.

 

در این مراسم که غلامرضا پهلوی، عبدالرضا پهلوی، چند تن از وزیران، روسای دربار شاهنشاهی و افسران عالیرتبه ارتش شاهنشاهی و روزنامه نگاران حضور داشتند، شاه طی سخنانی گفت: ما در مملکت دو وظیفه داریم؛ یعنی من به عنوان پادشاه مملکت و رئیس قوای سه گانه مملکت از یک طرف وظیفه دارم که سعی کنم تا سرحد امکان وسیله ای فراهم کنم که این مملکت و این مردم در صلح و آرامش زندگی کنند، برای این که مملکت ما بدان نیاز فراوان دارد. ما تازه در دوره توسعه و تکمیل وارد شده ایم.

 

ثروت های خداداد مملکت خود را باید استخراج بکنیم. با قوانین صحیح اجتماعی سعی می کنیم که همه به نسبت و لیاقت و زحمت و ابتکار خود از این ثروت ها بهره مند شوند و بر مبنای عدالت اجتماعی، سطح زندگی شرافتمندانه ای و حتی عالی به دست آورند.

 

ما نمی توانیم برای متجاوز احتمالی کارت دعوت بفرستیم که شما اگر نسبت به ما تعرضی بکنید و ما را به وسائل مختلف بکوبید با وسائل عادی نظامی یا با وسائل اتمی و هیدروژنی، در عوض ما درهای مملکت مان را باز می کنیم و آب پاشی می کنیم... خیر اگر احیانا کسی سوء نیتی نسبت به ما داشته باشد و به ما تعرضی بکند، ما مثل هر مملکت زنده دیگری در دنیا از خودمان با هر وسیله ای که داشه باشیم... دفاع می کنیم و ضمنا می گویم که ما تنها نیستیم؛ متحدینی داریم که موظف هستند، متعهد هستند که به کمک ما بیایند و هر ضربتی را قوی تر پاسخ بدهیم.

 

ظرف یک سال یک میلیون نفر را باسواد می کنیم

ظهر امروز در یک میهمانی ناهار، وزیر فرهنگ ارباب جراید را به همکاری در راه یک جهاد ملی دعوت کرد. به دعوت درخشش، مدیران و سردبیران جراید ظهر امروز در هتل ونک میهمان بودند و وزیر فرهنگ طی اظهاراتی گفت: از روز شنبه آتیه، مدت دو هفته به عنوان هفته جهاد ملی اعلام خواهد شد.

 

وی افزود: برنامه وسیع تبلیغاتی ما از روز شنبه شروع می شود و من حتی از نقالان دعوت خواهم کرد در میدان ها و معرکه ها با ما در این جهاد همکاری کنند و بی سوادان را به فراگرفتن سواد تبلیغ نمایند.

 

بنا به اظهار درخشش، در این دو هفته واحدهای فرهنگی و مدارس و موسسات دیگر بی سوادان را می پذیرند و وسائل باسواد شدن در اختیار آن ها می گذارند. ما می خواهیم ظرف یک سال یک میلیون نفر را باسواد کنیم.

 

متین دفتری رئیس هیئت نمایندگی ایران در سازمان ملل شد

سخنگوی وزارت امور خارجه امروز صورت اسامی اعضای هیئت نمایندگی ایران را در شانزدهمین دوره اجلاسیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد، که به ریاست قدس نخعی، وزیر امورخارجه، از تهران عازم نیویورک خواهد شد را به این شرح اعلام کرد: متین دفتری که پس از مراجعت وزیر خارجه، ریاست هیئت را عهده دار خواهد شد، محمدعلی هدایتی وزیر پیشین دادگستری، خوش بین مشاور حقوقی وزارت خارجه، اکبر دارایی رئیس اداره سازمان های بین المللی در وزارت خارجه، فریدون فرخ رئیس اداره نمایندگی ترجمه وزارت خارجه.

 

مشکل کمبود کارگر متخصص

در گزارش مقدماتی برنامه عمرانی سوم، که به وسیله قسمت امور اقتصادی سازمان برنامه تنظیم شده، آمده است: ازدیاد جمعیت و کاهش بیماری ها و افزایش زنان کارگر مشکل کمبود کارگر متخصص را به وجود آورده است.

 

اگر افراد یک جامعه که مهم ترین عامل تولید محسوب می شوند، مهارت و تعلیم و تربیت لازم را دارا نباشند، وفور منابع طبیعی و وجود سرمایه و ارز خارجی ارزش چندانی نخواهد داشت. این امر محرز و مسلم شده است که فقدان نیروی انسانی واجد شرایط برای تصدی مشاغل مربوط به یک جامعه نوین بزرگترین عامل محدودکننده فعالیت های عمرانی در ایران بوده است.

 

بدین سبب است که برنامه های کارآموزی و تعلیم و تربیت حائز کمال اهمیت می باشد. مقصود از نیروی انسانی،متخصصین و افراد تعلیم دیده ای هستند که ممکن است در هر رشته تربیت شوند. مشکلات عمده مربوط به نیروی انسانی در برنامه سوم عبارت است از وجود بیش از حد نیروی کار و در عین حال کمبود شدید کارگران ماهر.

 

بر اثر رشد جمعیت، کاهش بیماری های مضعف در میان نیروی فعال و افزایش تعداد زنانی که وارد نیروی کار می شوند، کمی بیش از یک میلیون نفر به تعداد کار اضافه خواهد شد. تعداد بیکارانی را که در شروع برنامه سوم وجود خواهد داشت به این رقم باید افزود.

 

گر چه انتظار می رود وجوهی که صرف عملیات عمرانی می شود فرصت ها و امکانات کار کافی بوجود آورد بنحوی که تقریبا جوابگوی افزایش نیروی کار باشد، ولی بیکاری در شهرستان ها ممکن است بسیار شدیدتر گردد، رقابت در پیدا کردن کار موجب تورم نیروی کار در نواحی شهری گردیده و لااقل بطور موقت موجب بیکاری در نواحی معین خواهد شد.

 

مشکلات ناشی از بیکاری بر اثر وجود بیکاری پنهان و کم کاری وخیم تر خواهد شد. با وجود کاهش تدریجی این نوع بیکاری ها در کشاورزی و صنعت و مشاغل دولتی، باز مشکل مزبور برای مدتی به شدت خود باقی خواهد ماند.

 

در بین مشاغلی که در دوران برنامه سوم ایجاد خواهد شد در حدود 130 هزار شغل احتیاج به وجود کارگران آزموده در مهارت های خاص دارد. آموزش این عده کارگر تاثیر مستقیم در موفقیت برنامه سوم خواهد داشت؛ بعلاوه بیش از 150 هزار کارگر شاغل به تعلیمات اضافی جهت بهبود مهارت خود احتیاج خواهند داشت.

 

در برنامه دوم، مسئله بیکاری در درجه اول اهمیت منظور نشد، ولی کمبود مهارت مورد توجه بوده و برای پرورش نیروی انسانی ماهر اقداماتی به عمل آمد. بعضی از برنامه های آموزشی این دوره بسیار پرارزش بوده، ولی برخی دیگر عجولانه تهیه شده و تاثیر زیادی نداشته است.

 

حداقل سه عامل در عدم موفقیت برنامه های نیروی انسانی در گذشته دخیل بوده است: فقدان برنامه ریزی، عدم هماهنگی در داخل موسسات ذینفع و بین آن ها و فقدان اطلاعات قابل اعتماد درباره بازار کار.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.