12 مرداد ماه 1340

12 مرداد ماه 1340

حضور نخست وزیر در قم و دیدار با علما

حضور نخست وزیر در قم و دیدار با علما

علی امینی امروز به اتفاق شریف العلما خراسانی، مشاور نخست وزیر، وارد قم شد و مورد استقبال فرماندار و روسای سازمان های اداری و گروهی از مردم قرار گرفت.

 

نخست وزیر بلافاصله به حرم مطهر حضرت معصومه(س) مشرف گردید. نخست وزیر سپس به مقبره خانوادگی وثوق الدوله و قوام السلطنه، که در صحن جدید قرار دارد، رفت.

 

در این جا حضرت آیت الله شهاب الدین مرعشی نجفی با نخست وزیر ملاقات کرد و مذاکراتی درباره امور مختلف حوزه علمیه قم صورت گرفت. مخصوصا درباره نظام وظیفه طلاب، آیت الله اظهار داشتند که دستور داده شود که تسهیلاتی درباره آن ها فراهم گردد؛ همچنین مذاکراتی نیز درباره عمران و آبادی قم به عمل آمد و آیت الله مرعشی نجفی اظهار داشت: شهر مذهبی قم، که مرکز روحانیت می باشد، از لحاظ آب در مضیقه است و آسفالت خیابان های آن چندان تعریفی ندارد.

 

امینی، نخست وزیر، در پاسخ اظهار داشت: تذکرات حضرت آیت الله همواره مورد توجه دولت بوده و خواهد بود؛ ضمنا برای تامین آب شهرستان قم به زودی دستور حفر چند حلقه چاه عمیق آب در این شهرستان داده خواهد شد.

 

سپس نخست وزیر در منزل مرحوم آیت الله بروجردی حضور یافت و در مراسم سوگواری سیدالشهدا(ع) شرکت نمود و در آن جا گروهی از روحانیون و نمایندگان مردم قم با نخست وزیر ملاقات کردند.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.