24 تیرماه 1340

24 تیرماه 1340

ادعای گزاف یک وزیر برای توجیه تحقیر خود در آلمان ؛ کاری کردم که کسی خوابش را هم نمی دید!/قرارداد بازرگانی ایران و ژاپن لغو می شود/شهردار تهران توضیح داد ؛ چرا تولید و مصرف مشروبات الکلی را ممنوع کردیم؟/کودکان مرزن آبادی تنها تا پایان دبستان درس می خوانند!/

ادعای گزاف یک وزیر برای توجیه تحقیر خود در آلمان ؛ کاری کردم که کسی خوابش را هم نمی دید!

ارسنجانی، وزیر کشاورزی در مورد شایعه کناره گیری خود گفت : من واقعا پهلوی راستم درد می کند و مریضم و احتیاج به استراحت دارم ولی هنگامی که دیدم انجام کار مهمی مانند اصلاحات ارضی که راه نجات ایران است در شرایط کنونی بستگی به بودن یا نبودن من پیدا کرده است تصمیم گرفتم بمانم و کار اصلاحات ارضی را انجام دهم، در تمام دنیا مسئله اصلاحات ارضی را در ایران فوق العاده مهم و مهم ترین وسیله ترقی ایران می دانند.

 

وی درباره اقدامات خود در آلمان و نحوه برخورد مقامات این کشور نیز گفت : متاسفانه مقامات سفارت بموقع ورود مرا به اطلاع وزارت خارجه آلمان نرسانیده بودند و همچنین روزی که قرار بود وزیر کشاورزی آلمان با من ملاقات کند اطلاع داده بود که در هیئت دولت گرفتار است و معاون خود را برای مذاکره به من معرفی کرده بود.

 

وی با بیان این که در مقابل این توهین تهدید کردم که بن را ترک خواهم کرد اظهار داشت : در بازگشت از پاریس در ژنو مقامات آلمانی در ژنو وسائل رفع کدورت را فراهم کردند و قرار شد که من به آلمان برگردم و در آنجا گفتم باید کسی با من مذاکره کند که بتواند تصمیم بگیرد لذا پروفسور مولر آرماک که شخصیت جالبی بود مامور مذاکره با من شد و توانستیم برای حل مشکلات مربوط به بازار مشترک و خشکبار و قالی تصمیمات مفیدی به نفع ایران بگیریم و مذاکرات ما حتی سبب شد که معلوم شود بازار مشترک چه زیان هایی برای آسیا ممکن است در برداشته باشد، به هر صورت کاری کردم که کسی خوابش را هم نمی دید!

 

قرارداد بازرگانی ایران و ژاپن لغو می شود

امروز اطلاع حاصل شد که وزارت بازرگانی از طریق وزارت امورخارجه ضمن اعتراض به دولت ژاپن اطلاع داده است که قرارداد بازرگانی ایران و ژاپن برای سال دوم که تقریبا از دو ماه دیگر شروع خواهد شد بدون تجدید نظر قابل تمدید نیست ، در حقیقت از نظر ایران قرارداد فعلی برای سال دوم آن قابل اجرا نیست و اگر دولت ژاپن تا پایان مدت سال اول با ایران توافق نکند و تجدید نظری در آن به عمل نیاورد قرارداد فعلی بازرگانی ایران و ژاپن لغو می گردد.

 

قبل از قرارداد فعلی تصویب نامه معروف وزیر بازرگانی وقت حاکم بر روابط بازرگانی ایران و ژاپن بود و بموجب آن ورود کالاهای مختلف ژاپن به ایران موکول به صدور کالا از ایران به ژاپن بود و در میان کالاهای ایرانی هم به پنبه استثنائا جواز صدور تعلق نمی گرفت.

 

قرارداد بازرگانی فعلی ایران و ژاپن پس از مدتی مذاکره و قهر و آشتی و حتی قطع رابطه بازرگانی و برای این که مشکلات صدور کالاهای ژاپنی با ایران برطرف شود و در مقابل صدور کالاهای ایرانی به ژاپن امکان پذیر باشد منعقد شد ولی در عمل مقامات ژاپنی در مقابل 50 میلیون دلار صادرات فقط دو میلیون دلار کالا از ایران خریدند!

 

شهردار تهران توضیح داد ؛ چرا تولید و مصرف مشروبات الکلی را ممنوع کردیم؟

نصر شهردار تهران ضمن یک مصاحبه مطبوعاتی در مورد نحوه اجرا و اثرات آئین نامه محدودیت مشروبات الکلی اظهار داشت : من روزی که به شهرداری آمدم به ندای وجدان و برای تامین نظام اجتماعی طرح مربوط به مشروبات الکلی را تهیه و تسلیم نخست وزیر کردم و در آن وقت برای ما مسلم بود که عموم مردم تهران این قدم مفیدی که برای تامین سلامت اجتماع برداشته شده پشتیبانی خواهند کرد.

 

وی با بیان این که شهرداری کار مهمی انجام نداده بلکه دستور صریح اسلام در ممنوعیت و حرمت مصرف مشروبات الکلی را اجرایی کرده است چرا که مشروبات الکلی عامل از میان رفتن شخصیت افراد و موجب فساد و تباهی جامعه است.

 

وی از مردم خواست در خانه های خود را به روی مشروبات الکلی ببندند چرا که به هر خانه ای که الکل وارد شود کانون گرم خانواده را نابود می کند.

 

شهردار تهران از مشروب فروشانی که می گویند در اثر این ممنوعیت ضرر کرده اند خواست همانند کشاورزانی که برای کشور خود از کشت تریاک اجتناب کرده اند از آنان تبعیت کنند. نصر گفت : در مقابل مساجد و مدرسه ها میخانه نسازید و مشروب نفروشید. مردان قبل از نیمه شب به خانه های خود بروند و برای جامعه تباهی نیافرینند.

 

کودکان مرزن آبادی تنها تا پایان دبستان درس می خوانند!

نمایندگان اهالی مرزن آباد گفتند : در مرزن آباد به علت نبودن دبیرستان اغلب دانش آموزان پس از طی دوره دبستان ترک تحصیل می کنند در صورتی که 200 هزار ریال اعتبار از محل 5 درصد سهم فرهنگ از درآمد شهرداری موجود است که می توان این اعتبار را بمصرف ایجاد یک دبیرستان رسانید.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.