30 خردادماه 1340

30 خردادماه 1340

سپهبد آزموده در شهربانی بازداشت است/با سقوط یک هواپیمای ارتش، 4 افسر و 5 گروهبان کشته شدند/امینی: مردم ناراضی شوند اولین قربانی آن من و شما هستیم/روزی که از دست آمریکا هم برای کمک به شاه کاری ساخته نخواهد بود

سپهبد آزموده در شهربانی بازداشت است

چنان چه دیروز رسانه ها اعلام کردند، دکتر ابوالفتح وزیری، بازپرس شعبه 2 دادسرا، بنا به تقاضای دادستان تهران با توجه به اعلام جرم وزیر دادگستری، قرار بازداشت سپهبد آزموده را صادر کرد.

 

تحقیقات از سپهبد آزموده در شعبه 2 بازپرسی تا آخر وقت اداری ادامه داشت و بعدازظهر با صدور قرار بازداشت، سپهبد آزموده روانه بازداشت گاه کاخ دادگستری شد.

 

دیشب و دیروز برادر و پسران آزموده به ملاقات او رفتند.

 

دیروز از منزل آزموده برای وی تختخواب، حوله و چند جلد کتاب آوردند!

 

با سقوط یک هواپیمای ارتش، 4 افسر و 5 گروهبان کشته شدند

صبح امروز در نتیجه سقوط یک هواپیمای داکوتای ارتشی در حوالی تهران، 4 افسر و 5 نفر گروهبان کشته شدند و هواپیما نیز در میان شعله های آتش خاکستر شد.

 

صبح امروز تمرین فرود چتربازان از هواپیمای داکوتای 514 نیروی هوایی شاهنشاهی در حوالی کمرد جاجرود شروع شد و هنوز مدتی از شروع عملیات نگذشته بود که ناگهان هواپیما دچار سانحه شد و این حادثه رخ داد.

 

امینی: مردم ناراضی شوند اولین قربانی آن من و شما هستیم

نخست وزیر هنگام معرفی وزیر جدید بازرگانی به روسای وزارتخانه گفت: اگر مردم ناراضی شوند، اولین قربانی آن من و شما هستیم.

 

وی ادامه داد: اگر مردم را در دستگاه های اداری معطل کنیم و تحقیر نماییم و احترام برای آن ها قائل نشویم و آن ها فکر کنند که در مقدرات خودشان تاثیری ندارند، این خود سبب جدایی مردم از دستگاه دولت می شود که برخلاف مصلحت و انصاف است.

 

امینی گفت: مردم ایران در عین این که بعضی توقعات فوق العاده دارند اکثریت آن ها به خصوص طبقات پایین تر، مردمی هستند که تقاضاهای کمی دارند؛ اگر حداقل حسن برخورد با آن ها داشته باشیم، راضی خواهند بود.

 

روزی که از دست آمریکا هم برای کمک به شاه کاری ساخته نخواهد بود

یونایتدپرس در گزارشی تاکید کرد: مجله نیوزویک در پشت جلد اخیر خود عکسی از شاه ایران را چاپ کرده و 4 صفحه مجله را به عکس ها و مطالب مربوط به ایران اختصاص داده است.

 

نیوزویک بعد از ذکر تضادهایی که بین زندگی ثروتمندان و روستاییان ایران وجود دارد نوشت: اگر در ایران کمونیست هم وجود نداشته باشد، خطری که این کشور را تهدید می کند خطر فقر و گرسنگی است.

 

در مقاله گفته شده است: شاه برای اجتناب از انقلاب از پایین، امینی را نخست وزیر کرده تا انقلاب را از بالا شروع کند و فساد را محو نماید!

 

در این گزارش ادعا شده است: اگر شاه و امینی بتوانند به سرعت تمام ملت ایران را به پشتیبانی از انقلاب از بالای خود جلب کنند، در آن صورت می توانند روی کمک و پشتیبانی کامل آمریکا نیز حساب کنند، اما اگر شاه و نخست وزیر او نتوانند ملت را به دنبال خود بکشانند، از دست آمریکا نیز برای پیشگیری از وقوع انقلاب از پایین کاری ساخته نیست.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.