29 خردادماه 1340

29 خردادماه 1340

دادستان تهران سپهبد آزموده را توقیف کرد/کیهان توقیف شد/آخرین دفاعیات بقایی اخذ شد/امینی: اغنیا کمربندها را تنگ تر کنند نه شکم خالی ها !

دادستان تهران سپهبد آزموده را توقیف کرد

دادستان تهران سپهبد آزموده را توقیف کرد و رئیس اجرائیات و دو نفر از مامورین دادگستری وی را از خانه‌‌‌اش به دادگستری آوردند.

 

ساعت یک بعدازظهر امروز احمد صدر حاج سید جوادی، دادستان تهران، به استناد ماده 269 قانون مجازات عمومی، دستور توقیف سپهبد بازنشسته آزموده را صادر کرد.

 

دادستان تهران به استناد این ماده، سپهبد آزموده را به اتهام ایجاد تشویش در اذهان عمومی توقیف کرده است.

 

صبح امروز الموتی، وزیر دادگستری، در نامه‌ای به احمد صدر، دادستان تهران، اعلام کرده بود: حسین آزموده، سپهبد بازنشسته، با نشر مطالبی در جرائد مرتکب عملیات خلاف قانون شده است.

 

کیهان توقیف شد

بر اساس اعلامیه ای که دیشب در رادیو پخش شد، روزنامه کیهان توقیف شده است.

 

براساس این اعلامیه «نظر به این که روزنامه کیهان در شماره مورخ 28 خرداد 1340 از قول جناب الموتی، وزیر دادگستری، مطالبی نوشته است که کاملا خلاف حقیقت و مورد تکذیب ایشان است و نشر مطالب مذکور به منظور مشوب ساختن افکار عمومی بوده لذا روزنامه مذکور توقیف گردید».

 

آخرین دفاعیات بقایی اخذ شد

بقایی در جلسه امروز دادگاه، آخرین دفاعیات خود را ارائه کرد.

 

وی گفت: تصمیم تیراندازی به طرف معلمین در هیئت دولت اتخاذ شده بود و اگر به نصیحت و اندرز من توجه می شد کار به تیراندازی و قتل معلم نمی کشید.

 

وی همچنین گفت: در زمان پزشک احمدی و مختاری هم اگر از جان گذشته پیدا می شد که به آن ها پند بدهد یکی خانه نشین و دیگری اعدام نمی شد.

 

امینی: اغنیا کمربندها را تنگ تر کنند نه شکم خالی ها !

امینی، نخست وزیر، در برنامه «میکروفون آزاد» رادیو به سوالات مردم پاسخ داد و گفت: اغنیا باید کمربندها را تنگ تر کنند نه شکم خالی ها!

 

وی با بیان این که تا سه هفته دیگر طرح جامع استخدام کارمندان تدوین می شود اظهار داشت: در غیاب مجلس با صدور تصویب نامه مملکت اداره می شود.

 

امینی درباره سوء استفاده ها نیز گفت: میزان سوء استفاده منوط به رسیدگی به پرونده های اشخاص سوء استفاده کننده است؛ البته میزان سوء استفاده خیلی زیاد است و به تدریج در دادگستری مورد رسیدگی قرار می گیرد و اسامی پس از رسیدگی اعلام خواهد شد و امیدوارم تا پنجشنبه اسامی اشخاصی را که از اراضی جنگل ساعی سوء استفاده کرده اند منتشر کنیم.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.