9 خردادماه 1340

9 خردادماه 1340

امروز اعلام شد: مذاکرات امینی و سفیر شوروی مفید بود/اعتراض کارمندان فنی پست و تلگراف به کمبود حقوق/تلگراف و تلفن دولتی به دنبال اعتصاب کارمندان تعطیل شد/بازی جدید روزنامه حکومتی اطلاعات؛ شاه مسئولیت کارهای دولت را برعهده ندارد!/وزارت دارایی دستور داد: درآمدهای اختصاصی باید تحویل خزانه داری کل بشود

امروز اعلام شد: مذاکرات امینی و سفیر شوروی مفید بود

مذاکرات دیروز نخست وزیر، وزیر خارجه و سفیر کبیر شوروی در وزارت خارجه که به مدت دو ساعت و نیم به طول انجامید اولین گفت و گوی رسمی سفیر کبیر شوروی با دولت تازه ایران بود.

 

گفته می شود که مطالعه نخست وزیر درباره روابط ایران و شوروی پایان یافته و آماده شروع مذاکرات لازم با سفیر کبیر شوروی شده است و بدین جهت ترتیب ملاقات و مذاکرات مفصل دو ساعت و نیمه دیروز از طرف قدس نخعی، وزیر خارجه، داده شده است.

 

بر اساس این گزارش، مذاکرات دیروز ایران و شوروی روی توسعه حسن تفاهم بین دو کشور بوده و در زمینه توسعه مناسبات صحبت های بسیار مفید و سودمندی صورت گرفته است.

 

محافل نزدیک به دولت امروز اظهار اطلاع کردند که از طرف دولت شوروی پیشنهاد تازه ای به دولت امینی تسلیم نشده است.

 

اعتراض کارمندان فنی پست و تلگراف به کمبود حقوق

ساعت نه صبح امروز کارمندان فنی و مخابرات تلگراف وزارت پست و تلگراف و تلفن به عنوان اعتراض نسبت به کمی حقوق خود دست از کار کشیدند.

 

تلگراف و تلفن دولتی به دنبال اعتصاب کارمندان تعطیل شد

به دنبال اعتصاب کارمندان فنی پست و تلگراف و تعطیل تدریجی دستگاه های مخابراتی تلگراف خانه تهران، تلفن دولتی تهران نیز بر اثر دست از کار کشیدن کارکنان مربوطه تعطیل شد.

 

از ساعت 2 بعدازظهر امروز ارتباط تلفنی و تلگرافی تهران با شهرستان ها قطع شده بود.

 

بازی جدید روزنامه حکومتی اطلاعات؛ شاه مسئولیت کارهای دولت را برعهده ندارد!

اظهارات علی امینی مبنی بر این که مسئولیت امور کشور به عهده نخست وزیر می باشد و شاه مسئولیتی ندارد و دولت باید پاسخگو باشد نه شاه موضوع سرمقاله امروز روزنامه اطلاعات بود!

 

در این مقاله آمده است: طرز فکر و طرز رفتار بعضی دولت ها در گذشته چنین بوده که همه کارها را به امر وارده ملوکانه نسبت می دادند، در نتیجه از صد فقره کاری که در این کشور صورت می گرفت مسلما روح اعلیحضرت از هشتادش خبر نداشت، ولی مسئولین واقعی امور و حتی روسا و اعضای ادارات در افکار و اذهان مردم شخص شاه را مسئول همه امور جلوه می دادند!

 

به نظر می رسد با توجه به بحرانی بودن اوضاع اقتصادی و اجتماعی کشور، مطبوعات حکومتی می خواهند شاه را از مسئولیت مبرا کرده و تقصیر را به گردن دولت ها و مسئولین زیر دست بیندازند!

 

وزارت دارایی دستور داد: درآمدهای اختصاصی باید تحویل خزانه داری کل بشود

امروز اطلاع حاصل شد که وزارت دارایی در نظر دارد روی درآمد و هزینه های اختصاصی وزارت خانه ها و بنگاه ها و شرکت های وابسته به دولت نظارت دقیق و بیشتری به عمل آورد و در حال حاضر برای دخالت وزارت دارایی محدودیت قانونی وجود دارد، اما این امر مانع نظارت وزارتخانه نمی باشد.

 

وزیر دارایی طی بخشنامه ای دستور داده است باید کلیه درآمدهای اختصاصی تحویل خزانه داری کل شود.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.