7 خردادماه 1340

7 خردادماه 1340

امینی: ما برای دیزی خورها گوشت تهیه می کنیم!/میزان مالکیت اراضی کشاورزی برای هر مالک تقلیل یافت/گزارش رسانه های خارجی از درخواست کمک امینی از کشورهای دوست!/شوروی سیاست دوستی با ایران را تعقیب می کند/اقبال از چگونگی خروج خود از ایران سخن گفت/توافق شهرداری با قصاب ها؛ نرخ یک نواخت گوشت لغو شد/رئیس سابق مجلس از ریاست هیئت مدیره مجلس کناره گیری کرد

امینی: ما برای دیزی خورها گوشت تهیه می کنیم!

علی امینی نخست وزیر گفت: به نظر من تا تولید بالا نرود محال و ممتنع است که با تورم بتوان مبارزه کرد. برای مبارزه با تورم از طریق واردات اگر گوشت وارد شود، نخود و لوبیا وارد شود، گندم وارد شود من موافقم اما با تلویزیون و رادیو و آب نبات فرنگی وارد کردن نمی شود با تورم مبازه کرد.

 

وی ادامه داد: اولین کاری که باید بکنیم همین موضوع نان و گوشت مردم است بقیه اش حرف است؛ آجیل می خواهند بخورند می خواهند نخورند. چیزهای لوکس برای اشخاصی خوب است که قوه خرید بی ربط پیدا کرده اند، اما طبقه وسیع مملکت اگر قوه خریدش بالا رفته باشد، او مایتحتاج اولیه خود را می خرد.

 

وی گفت: مثلا راجع به گوشت، خوب اگر ما بتوانیم و مشغول هم هستیم که این گوشت آبگوشتی مردم را تامین کنیم بیفتک هر کس می خواهد بخورد برود بخورد ما با بیفتک کاری نداریم؛ چون بیفتک خور و گوشت گوساله خور در این مملکت تعدادش محدود است و مسلما از صدهزار نفر تجاوز نمی کند، اما ما دو میلیون نفر آدم در تهران داریم که باید فکر آن ها را بکنیم؛ چون فقط گوشت آبگوشتی می خواهند.

 

میزان مالکیت اراضی کشاورزی برای هر مالک تقلیل یافت

امروز کمیته های شش گانه کنفرانس روسای کشاورزی استان ها قطعنامه های خود را تسلیم کنفرانس کردند.

 

کنفرانس ظرف یکی دو روز این قعطنامه ها را بررسی کرده و از مجموع آن ها قطعنامه ای به نام قطعنامه کنفرانس روسای کشاورزی تهیه خواهد شد و به هیئت وزیران تسلیم خواهد گردید.

 

گفتنی است در طرح پیشنهادی به کنفرانس روسای کشاورزی استان ها میزان مالکیت اراضی کشاورزی برای هر مالک تقلیل یافته است.

 

حد نصاب مالکیت 50 تا 250 هکتار اراضی آبی یا 750 هکتار اراضی دیم تعیین شده است.

 

گزارش رسانه های خارجی از درخواست کمک امینی از کشورهای دوست!

رویترز در گزارشی اعلام کرد: امروز ناشران 40 روزنامه و مجله ایرانی در کلوپ جامعه روزنامه نگاران واقع در تهران اجتماع کردند تا علیه تصمیم دولت که شایع است بسیاری از روزنامه ها را تعطیل خواهد کرد اعتراض کنند.

 

آسوشیتدپرس نیز در گزارشی اعلام کرد یک منبع دولتی ایران اظهار داشت که دولت های سابق ایران به روزنامه نگاران پول می دادند تا از آن ها حمایت کنند. مقام دولتی مذکور گفت که بسیاری از روزنامه نگاران کنونی در زمان دولت های سابق در ادارات دولتی عضویت داشته اند و یا از سازمان های دولتی مقرری دریافت می داشتند.

 

آسوشیتدپرس همچنین گزارش داد 1200 خباز ایرانی امروز اعلام کردند که هرگاه تا روز 10 ژوئن به درخواست آن ها دائر بر بهبود شرایط زندگی پاسخ مثبت داده نشود دست به اعتصاب خواهند زد.

 

کارگران نانوایی ها گفته اند از 5 سال پیش تاکنون بدون موفقیت این درخواست را برای دولت های وقت مطرح کرده اند.

 

درخواست کارگران نانوایی ها یک روز تعطیل هفتگی، افزایش دستمزد و اجرای مقررات بیمه برای آن ها است.

 

همچنین علی امینی، نخست وزیر، به لوموند گفته است: دولت ایران برای بهبود اوضاع مالی خود از اعتبارات دولت های دوست استفاده خواهد کرد؛ زیرا دوستان ایران نمی توانند چشم های خود را ببندند و شاهد اوضاع این کشور نباشند.

 

شوروی سیاست دوستی با ایران را تعقیب می کند

دیشب به یادبود روز ملی افغانستان جشنی در محل سفارت پادشاهی افغانستان ترتیب داده شده بود.

 

در جشن دیشب سفارت افغانستان، نخست وزیر با عده ای از مدعوین برخورد و گفت و گو داشت.

 

پکوف، سفیر کبیر شوروی، حدود دو ساعت با اشخاص مختلف در این مراسم گفت و گو و مدت طولانی هم با امینی، نخست وزیر، مذاکره کرد.

 

سفیر کبیر شوروی در پایان مذاکره خود با نخست وزیر، به چند تن از مدعوین گفت: ما سیاست دوستی با ایران را تعقیب می کنیم و خواهان دوام استقلال ایران هستیم.

 

اقبال از چگونگی خروج خود از ایران سخن گفت

اقبال، نخست وزیر اسبق، در نامه ای اعلام کرد: به موجب فرمان همایونی مورخ 16 اردیبهشت، به سمت سفیر کبیر بندگان اعلیحضرت همایون شاهنشاه در لندن منصوب گردیدم و قرار بود روز یکشنبه 24 اردیبهشت به پیشگاه همایونی معرفی شوم. در ملاقاتی که ساعت 6 بعدازظهر 24 اردیبهشت در کاخ وزارت خارجه با جناب آقای نخست وزیر و با حضور جناب آقای وزیر خارجه به عمل آمد، جناب نخست وزیر اظهار داشتند: به جهاتی دولت صلاح می داند که این جانب از مسافرت به لندن صرف نظر بنمایم و به سفارت اسپانیا بروم و تا انجام تشریفات امر، که اقلا سه هفته طول خواهد کشید، ممکن است برای استراحت عازم اروپا شوم.

 

وی افزوده است: روز دوشنبه 25 اردیبهشت، جناب آقای وزیر خارجه به وسیله تلفن اطلاع دادند که انتصاب به سفارت اسپانیا مورد تصویب ذات همایونی قرار گرفت و تلگرافی از مادرید اگرمان خواسته شد و روز سه شنبه 26 اردیبهشت تهران را ترک گفتم.

 

توافق شهرداری با قصاب ها؛ نرخ یک نواخت گوشت لغو شد

به علت کم شدن کشتار گوسفند در تهران، گوشت در قصابی ها کم شده است. روز گذشته فقط 2650 راس گوسفند کشتار شده و حال آن که روز شنبه گذشته 9 هزار راس در تهران کشتار شده بود.

 

به این ترتیب واضح است که علت کمی گوشت در قصابی ها کمی کشتار است.

 

روزنامه اطلاعات با اعلام این تحلیل نتیجه گرفت: به این جهت کمی گوشت مصنوعی می باشد و با اقدام به کشتار بیشتر احتیاجات مردم شهر، که از این لحاظ دچار ناراحتی شده اند، به آسانی تامین می گردد.

 

صبح امروز دکتر نصر، شهردار تهران، در کشتارگاه حضور یافت و برای افزایش تعداد کشتار و کمک به کشتارکنندگان دستوراتی صادر کرد.

 

پس از مذاکرات با صنف قصاب، با توجه به این که یکی از مشکلات فروشندگان گوشت یکنواخت بودن قیمت قسمت های مختلف لاشه گوسفند می باشد و غالبا در این مورد اختلافاتی بین قصاب و مصرف کننده پیش می آید، برای رفع این اشکال پس از بررسی های لازم توافق حاصل شد نرخ یکنواخت گوشت لغو شود.

 

رئیس سابق مجلس از ریاست هیئت مدیره مجلس کناره گیری کرد

امروز کسب اطلاع شد که سردار فاخر حکمت، رئیس سابق مجلس شورای ملی، دیروز نامه ای به نخست وزیر نوشته و طی آن خاطرنشان ساخت که به علت کسالت دیگر نمی تواند ریاست هیئت مدیره مجلس را در دوره فترت به عهده داشته باشد.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.