خاموشیهای برق

خاموشیهای برق

«سیروس غنی» که از تهران آمده، تعریف می‌کرد: خاموشیهای برق در ایران، رژیم را به سرگیجه دچار ساخته و سبب نارضایتی فراوانی در بین مردم شده است. تاجائی که دیگر هیچکس وعده‌های پشت سرهم رژیم را در مورد اینکه «افزایش مخارج تسلیحاتی اثری در کاستن از فعالیت در بهبود زندگی مردم ندارد» باور نمی‌کند.

جمعه 22 ژوئیه 1977 [31 تیر 1356] [لندن] 
«سیروس غنی» که از تهران آمده، تعریف می‌کرد: خاموشیهای برق در ایران، رژیم را به سرگیجه دچار ساخته و سبب نارضایتی فراوانی در بین مردم شده است. تاجائی که دیگر هیچکس وعده‌های پشت سرهم رژیم را در مورد اینکه «افزایش مخارج تسلیحاتی اثری در کاستن از فعالیت در بهبود زندگی مردم ندارد» باور نمی‌کند. هم‌اکنون مردم در ایران به شدت از کمبود روشنایی برق و عدم توانایی در استفاده از تهویه و یخچال در بحبوحۀ گرما عذاب می‌کشند و احساس می‌کنند بودجه‌ای که می‌بایست صرف تأمین رفاه آنها شده باشد به خرید جنگ افزار اختصاص یافته است.

چهارشنبه 3 اوت 1977 [12 مرداد 1356] تهران 
... از هویدا راجع به مسأله قطع برق سؤال کردم، و او جواب داد: «موقعی که فقط 30 درصد از درآمد کشور در دست دولت قرار دارد و 70 درصد بقیه را در اختیار شرکت نفت و ارتش گذارده‌اند، چطور می‌توان از دولت انتظار داشت که فقط با 30 درصد از درآمد کشور همه کارها را بدون عیب و نقص انجام دهد؟...» و آنگاه افزود: «... به هر حال خاموشیهای برق مسأله‌ای است که قطعاً تا ماه اکتبر [مهرماه 1356] تمام خواهد شد...» 

ارتشبد حسن طوفانیان مسئول خرید جنگ افزار ایران از سال 1342 تا پایان رژیم پهلوی

شماره آرشیو: 2862-11ع

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.