اقتصاد مقاومتی ظرفیت سازی است نه محدودیت

اقتصاد مقاومتی ظرفیت سازی است نه محدودیت

رییس همایش ملی اقتصاد مقاومتی پیوند فرهنگ، سیاست و اقتصاد، اقتصاد مقاومتی را ظرفیت ساز دانست و گفت: بر خلاف آنچه که بعضی تصور می کنند اقصاد مقاوتی محدودیت ساز است باید گفت اقتصاد مقاومتی ظرفیت ساز است و اجرای آن ظرفیت های بسیاری را آزاد می کند.

 

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران، دکتر موسی نجفی در مراسم افتتاحیه همایش ملی اقتصاد مقاومتی پیوند فرهنگ، سیاست و اقتصاد با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی اندیشه تحریم در دل نهضت بیداری اسلامی است، افزود: اقتصاد مقاومتی با دو آسیب رو به روست؛ یکی چشم انداز چپ و نگاه سوسیالیستی و دوم چشم انداز لیبرال اما قرائت ما بدون افراط و تفریط و در چشم انداز بیداری اسلامی است و در بعد تاریخی به این مقوله نگاه می کنیم. به باور وی نگاه تاریخی به اقتصاد مقاومتی به این خاطر است که تاریخ اعتدال، عمق و انصاف دارد و باعث می‌شود تا تحلیل مناسبی داشته باشیم.

 

نجفی با تاکید بر اینکه در تعلق فرهنگی همه مسئولان کشور شکی نیست افزود: درباره تعلق تمدنی ، دو نوع تعلق تمدنی داریم؛ یکی اسلامی و یکی غربی و تعلق فرهنگی در ذیل تعلق تمدنی قرار می‌گیرد. رییس همایش اقتصاد مقاومتی درباره پیوند فرهنگ،  سیاست و اقتصاد ادامه داد:وقتی ما تعلق تمدنی اسلامی را در مقابل تعلق تمدنی غرب قرار دهیم از واژه های توسعه نیافتگی نجات می یابیم و وارد زنجیره ای از مفاهیم تازه ای مانند استعمار و استعمار نو می شویم.

 

نجفی خاطر نشان کرد برای ورود اندیشه اقتصاد مقاومتی در زندگی روزمره مردم نیازمند فرهنگ سازی و مقدس سازی هستیم که نمونه تاریخی این مهم را در حکم معروف میرزای شیرازی می توان دید. بنا به تاکید وی در اقتصاد مقاومتی طرح درست مساله و شناخت ابعاد مهم است و اقتصاد مقاومتی  بحث آینده کشور ماست.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.