4  اسفندماه 1339

4 اسفندماه 1339

اعتراض به اقبال دانشگاه تهران را به تعطیلی کشاند !/وزارت کشور هنوز پرونده ها را به مجلس نفرستاده است/وزیر خارجه انگلیس به ایران نمی آید

اعتراض به اقبال دانشگاه تهران را به تعطیلی کشاند !

تهران مصور نوشت : روز پنجشنبه بر اثر پیشامد غیر مترقبه ای دانشگاه تهران برای دومین بار در سال جاری تعطیل شد . تعطیل دانشگاه به علت حمله به دکتر اقبال و آتش زدن اتومبیل او روی داد و دانشگاه تهران طی اعلامیه ای از جریان واقعه اظهار تاسف کرد و تعطیلی دانشگاه را اعلام داشت .

خواندنی ها درباره حادثه امروز دانشگاه نوشت : روز پنجشنبه در دانشگاه تهران واقعه تاسف آوری روی داد که در تاریخ دانشگاه بی سابقه بوده و به دنبال آن درهای دانشگاه تهران برای مدت نامعلومی بسته شده است .

در تشریح این ماجرا خواندنی ها آورده است : دکتر اقبال استاد دانشگاه و نخست وزیر سابق و نماینده فعلی مجلس بیستم ساعت نه و نیم صبح روز پنجشنبه ظاهرا برای معالجه دندان خود به دانشکده دندان پزشکی می رود و پس از عکس برداری از دندان به بازدید قسمت های مختلف دانشکده دندانپزشکی می پردازد .

دکتر اقبال در تشریح بقیه ماجرا می گوید : در حین بازدید از خیلی دور صدای دانشجویانی که اجتماع کرده بودند شنیده می شد و در بدو امر به نظر می آمد که باز عده ای مشغول بازداشتن دانشجویان از تحصیل هستند. این سر و صدا کم کم به دانشکده دندانپزشکی نزدیک می شد و هنگامی که برای خداحافظی به اطاق رئیس دانشکده رفتم ، ناگهان راهروها شلوغ شد عده ای در حالی که شعار می دادند به طرف اطاق ریاست دانشکده آمدند.

در این موقع عده ای از اشخاصی که می گفتند دانشجو هستند در اطاق را باز کردند و داخل اطاق شدند این عده شعارهایی بدین مضمون می دادند : غلام جان نثار آمد ، غلام خانه زاد آمد!

اقبال افزود : این عده پس از دادن شعارها از اطاق خارج شدند و عده بیشتری وارد اطاق گردیدند که ضمن دادن همان شعارها فریاد می زدند « انتخابات قلابی دوره بیستم باید باطل شود و وکلای بی موکل بیرون بروند».

گفتنی است همزمان چند دانشجو در مقابل ساختمان دانشکده دندانپزشکی اتومبیل اقبال را با ریختن بنزین آتش زدند ، دانشجویانی که در داخل ساختمان مشغول مشاجره با اقبال بودند در این موقع برای تماشای اتومبیل کرایسلر امپریال مدل 60 دکتر اقبال که در حال اشتعال بود خارج شدند و اقبال موفق شد با کمک مامورین بازرسی دانشگاه از در شرقی دانشکده پزشکی خارج شود و از آن جا یک راست به کلوب حزب ملیون در خیابان کاخ رفت .

دانشگاه تهران به دنبال این حادثه عملا تعطیل شد و شورای دانشگاه تصمیم گرفت دانشجویان فعلی دانشگاه را از عنوان دانشجویی محروم کند و درهای دانشگاه را ببندد .

 

وزارت کشور هنوز پرونده ها را به مجلس نفرستاده است

فرمان نوشت : با این که مجلس بیستم افتتاح شده و کارهای مقدماتی خود را هم انجام داده است هنوز وزارت کشور پرونده انتخابات نقاط مختلف کشور را به مجلس نفرستاده است.

معمولا پرونده انتخابات هر نقطه بلافاصله پس از پایان انتخابات و صدور اعتبارنامه وکیل مربوطه به تهران ارسال می گردد و این تاخیر غیرعادی باعث گرفتاری هایی در این باره شده است .

گفته می شود که تا آخر وقت امروز پرونده های انتخابات به مجلس فرستاده می شود و شعب شش گانه رسیدگی به اعتبارنامه نمایندگان با توجه به پرونده های انتخاباتی در باره اعتبارنامه نمایندگان تصمیم خواهند گرفت.

 

وزیر خارجه انگلیس به ایران نمی آید

با این که در جزو همراهان ملکه الیزابت پادشاه انگلیس نام لردهیوم وزیر امور خارجه آن کشور نیز دیده می شود ولی به قرار اطلاع نامبرده به بهانه گرفتاری کابینه انگلیس و لزوم بازگشت به این کشور از مسافرت به ایران عذرخواهی کرده و به جای نامبرده معاون وزارت خارجه انگلیس همراه ملکه به ایران خوهد آمد .

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.