20 بهمن ماه 1339

20 بهمن ماه 1339

تسلیم اعتبار نامه 50 وکیل به دفتر مجلس/ورود نمایندگان فنی کنسرسیوم به ایران/مقدمات جشن های 2500 ساله در جریان است/پایان چند ماه سفر تفریحی اسدالله علم به خارج از کشور !

تسلیم اعتبار نامه 50 وکیل به دفتر مجلس

تاکنون اعتبارنامه 50 تن از وکلای دوره بیستم به دفتر مجلس شورای ملی رسیده است و احتمال می رود که هفته آینده این تعداد به دو برابر افزایش یابد .

گفته می شود مجلس دوره بیستم تا آخر بهمن ماه افتتاح خواهد شد .

 

ورود نمایندگان فنی کنسرسیوم به ایران

به طوری که از شرکت های عامل نفت ایران کسب اطلاع شد قرار است نه نفر از نمایندگان فنی کمپانی های عضو کنسرسیوم نفت ایران به منظور بازرسی و بازدید سالانه از تاسیسات نفت در حوزه قراردادی روز 22 بهمن وارد ایران شوند و روز سوم اسفند باز گردند .

 

مقدمات جشن های 2500 ساله در جریان است

شجاع الدین شفا مشاور فرهنگی و سخنگوی دربار شاهنشاهی که اکنون برای مراقبت در فعالیت های کمیته فرانسوی کوروش کبیر بمنظور برگزاری جشن دو هزار و پانصدمین سال شاهنشاهی در پاریس به سر می برد گفت : تهیه مقدمات این جشن به طور مطلوب جریان دارد .

شفا افزود : مذاکراتی برای تهیه فیلم بزرگی از زندگی کوروش کبیر در ایران و فرانسه به زبان های فارسی و انگلیسی و فرانسه صورت گرفته است و به زودی یک فیلم مستند به نام « تولد وارثی برای تخت و تاج کوروش » مربوط به والاحضرت همایون رضا پهلوی ولیعهد ایران در 300 سینمای فرانسه بمعرض نمایش گذاشته خواهد شد .

 

پایان چند ماه سفر تفریحی اسدالله علم به خارج از کشور !

ساعت 6 بامداد سه شنبه 18 بهمن اسدالله علم دبیر کل سابق حزب مردم پس از چند ماه اقامت و استراحت در آمریکا ، انگلیس ، فرانسه و سوئیس با هواپیما به تهران بازگشت و بلافاصله پس از ورود به تهران به آبعلی عزیمت و بحضور شاه رسید .

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.