19 بهمن ماه 1339

19 بهمن ماه 1339

احتمال بازگشایی دانشگاه ها از روز شنبه/اقبال از رهبری حزب ملیون استعفا می دهد ؟!/آخرین نتیجه انتخابات تهران

احتمال بازگشایی دانشگاه ها از روز شنبه

روزنامه های عصر دیروز خبر دادند که دانشگاه احتمالا از روز شنبه گشوده خواهد شد و وضع عادی خود را باز خواهد یافت و به عنوان مقدمه دیروز دانشکده های دامپزشکی و کشاورزی و امروز نیز دانشسرایعالی رسما به کار پرداخت .

گفته می شود علت بازگشایی این دانشگاه ها این است که دانشکده های مزبور در داخل بنای دانشگاه تهران نبوده و خود موسسه مستقلی به شمار می آیند .

 

اقبال از رهبری حزب ملیون استعفا می دهد ؟!

دیشب اطلاع حاصل شد که ظرف 20 روز آینده که مجلس افتتاح و آماده کار خواهد شد دکتر اقبال رهبر حزب ملیون که از طرف اکثریت نمایندگان منتخب دوره بیستم نامزد ریاست مجلس شورای ملی هستند برای رعایت بی طرفی از رهبری حزب ملیون مستعفی خواهند شد !

شنیده شده است امور حزب به وسیله جم نائب رئیس و امامی دبیر کل اداره می شود و هیئت رئیسه تازه حزب در اردیبهشت ماه که کنگره حزب تشکیل می شود تعیین خواهد شد .

 

آخرین نتیجه انتخابات تهران

تا آخر وقت دیشب قرائت آرا در نزدیک به 40 شعبه [نیمی از مجموع شعب اخذ رای تهران ] خاتمه یافت و بیش از 20 هزار رای از 65 هزار رای اخذ شده قرائت گردید .

دیروز سومین روز قرائت آرای تهران بود و به طور قطع تا آخر وقت فردا قرائت آرا در کلیه شعب پایان خواهد یافت و نمایندگان تهران انتخاب خواهند شد .

تاکنون جمال اخوی نامزد منفرد حوزه انتخابیه تهران با 16 هزار و 466 رای حائز اکثریت آرای این حوزه انتخابیه شده است .

احمد امامی ، موسی عمید ، محمد علی مسعودی ، اسدالله رشیدیان ، محمد رضا خرازی ، محمود باقرزاده ، محمد عبدالله گرجی ، سید جعفر بهبهانی ، دکتر عباس نفیسی ، مهندس سعید هدایت ، کاظم کورس ، غلامحسین جهانشاهی ، رضا معرفت و سرلشکر همایونی نفرات بعدی هستند که حائز اکثریت آرا شده و از سوی مردم تهران به مجلس بیستم راه یافته اند !

در میان 15 نفریکه تا کنون حائز اکثریت هستند 6 نفر از حزب ملیون ، 1 نفر کاندیدای منفرد مورد حمایت ملیون و 6 نفر دیگر نیز از منفردین بوده و تاکنون فقط 3 نفر از حزب مردم در لیست حائزین اکثریت قرار گرفته اند .

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.