15 بهمن ماه 1339

15 بهمن ماه 1339

آخرین نتایج انتخابات تاکنون/تا تصمیم ثانوی دانشگاه تهران تعطیل است/برگزاری مراسم دعا به مناسبت رفع خطر از شاه !

آخرین نتایج انتخابات تاکنون

با انتخابات تهران که از روز پنجشنبه گذشته آغاز شده و امروز تمام می شود انتخابات مجدد مجلس بیستم در شرف پایان یافتن است ، آن چه تاکنون از نتایج این انتخابات استنباط می شود در مجلس آینده حزب ملیون 85 تا 90 نماینده و حزب مردم 75 تا 80 نماینده خواهند داشت و بقیه کرسی ها هم بین منفردین تقسیم خواهد شد .

در انتخابات تهران به احتمال زیاد 6 وکیل از حزب ملیون ، 6 نماینده از حزب مردم و سه منفرد انتخاب خواهند شد . ممکن است تعداد نمایندگان حزب مردم به 5 نفر نیز تقلیل پیدا کند و یک وکیل دیگر به تعداد وکلای منفرد یا حزب ملیون افزوده شود .

قرائت آرای انتخابات تهران فردا آغاز خواهد شد و تا پایان این هفته نام کسانی که به عنوان نمایندگان تهران به مجلس خواهند رفت معلوم خواهد شد .

 

تا تصمیم ثانوی دانشگاه تهران تعطیل است

دانشگاه تهران در اعلامیه ای تاکید کرد : چون عده ای از دانشجویان با وجود اعلامیه رئیس دانشگاه و تذکرات روسای دانشکده ها دانشجویان را به اعتصاب واداشته و با این که استادان در سر کلاس حاضر بودند مانع تدریس شده و کلاس ها را تعطیل کرده اند و با این عمل رعایت احترام استادان خود را که به این روش معترض می باشند ننموده و با وجود نصایحی که به آنان شده شب دانشگاه را ترک نکرده اند و ضمنا چون طبق اخبار واصله روز یکشنبه عده ای آشوبگر در لباس دانشجو قصد اخلال و حتی ایجاد حوادث نامطلوب و تاسف آوری را در دانشگاه دارند لذا بمنظور حفظ دانشجویان و حرمت دانشگاه در جلسه روسای دانشکده ها تصمیم گرفته شد تا آگهی ثانوی دروس دانشگاه تعطیل باشد .1

 

برگزاری مراسم دعا به مناسبت رفع خطر از شاه !

بعد از ظهر امروز به مناسبت رفع خطر از وجود شاه در 15 بهمن 1327 مراسم دعا در حضور شاهپور غلامرضا پهلوی در باشگاه افسران برگزار شد .

همچنین به گزارش فرامرزی وابسته مطبوعاتی ایران در عراق امروز به مناسبت 15 بهمن و رفع خطر از وجود شاه در کلیه مدارس ایرانی عراق مراسم شکر گذاری برپا شده بود !

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.