14 بهمن ماه 1339

14 بهمن ماه 1339

فرح : به آب افتادن این کشتی، پیشترفت اقتصاد ایران را نشان می‌دهد/مقدمات استقبال از ملکه انگلیس در ایران/پادشاه مراکش پس از ملکه انگلیس به ایران می آید/قاسم بین ایران و مصر میانجی می شود/رئیس مجلس بعدی سردار فاخر حکمت خواهد بود !

فرح : به آب افتادن این کشتی، پیشترفت اقتصاد ایران را نشان می‌دهد

هفته گذشته کشتی بزرگ نفت کش 53 هزار تنی فرح پهلوی که چند ماه قبل سفارش آن از طرف شرکت ملی نفت ایران و موسسه بنیاد پهلوی به کارخانه شانتیه آتلانتیک داده شده بود به آب افتاد.

برای شرکت در این مراسم صبح همان روز یک هواپیما مدعوین ایرانی و فرانسوی را از پاریس به بندر سن نازر برد .

در مراسم مزبور ابتدا فواد روحانی پیامی را که فرح به همین مناسبت فرستاده بود قرائت کرد ، در این پیام آمده بود : به آب افتادن این کشتی پیشرفت اقتصادیات کشور ایران را به خوبی نشان می دهد .

 

مقدمات استقبال از ملکه انگلیس در ایران

در این روزها که ملکه انگلیس و شوهرش مشغول سفر در نقاط مختلف هند هستند در ایران مقدمات استقبال و پذیرایی از آن ها فراهم می شود .

کاخ گلستان که برای اقامت ملکه الیزابت دوم و همسرش در نظر گرفته شده است آخرین مرحله تزئینات تازه را طی می کند . در جرائد خارجی که این هفته به تهران رسیده است جملگی خاطر نشان کرده اند که در ایران بزرگترین مراسم تجلیل برای مدت اقامت ملکه الیزابت دوم در نظر گرفته شده است .

ملکه الیزابت دوم دومین رئیس دولت خارجی است که در کاخ گلستان اقامت می کند ، در سال 1933 نیز موقعی که ملک فیصل اول به دعوت رضاشاه به ایران مسافرت کرده بود در این کاخ اقامت داشت .

 

پادشاه مراکش پس از ملکه انگلیس به ایران می آید

تاریخ قطعی مسافرت سلطان محمد پنجم پادشاه مراکش به ایران معلوم نیست ، گفته می شود مسافرت پادشاه مراکش بعد از مسافرت ملکه انگلیس به ایران انجام خواهد شد .

پادشاه مراکش به آشتی دادن ایران و مصر اظهار تمایل کرده است .

 

قاسم بین ایران و مصر میانجی می شود

مذاکرات عباس آرام سفیر کبیر ایران در بغداد با مقامات عراقی پیرامون روابط دو کشور ادامه دارد .

گفته می شود عبدالکریم قاسم که سعی دارد بغداد را مرکز ثقل سیاست اعراب سازد بنا به تقاضای ناصر اظهار تمایل کرده است بین مصر و ایران و همچنین مصر و تونس میانجیگری کند.

 

رئیس مجلس بعدی سردار فاخر حکمت خواهد بود !

تهران مصور در گزارشی اعلام کرد : با وجود انتخاب دکتر اقبال از مشهد و شایعه ریاست وی در مجلس بیستم مقامات مطلع همچنان تاکید می کنند که رئیس مجلس آینده کسی جز سردار فاخر حکمت نخواهد بود .

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 1
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.