10 بهمن ماه 1339

10 بهمن ماه 1339

آخرین اخبار انتخابات/میتینگ انتخاباتی/وضع منفردین/سوم اسفند انتخابات تهران پایان می یابد

آخرین اخبار انتخابات

طی 24 ساعت گذشته باز هم گروه جدیدی بر نمایندگان منتخب قبلی دوره بیستم مجلس شورای ملی افزوده شد و تا آخر وقت دیروز تعداد نمایندگان انتخاب شده به 120 نفر رسید .

احزاب ملیون و مردم همچنان با نسبت کاملا مساوی پیش می روند. به طوری که طی چند روز اخیر آمار کلی نمایندگان دو حزب یک رقم واحد را نشان می داد و با افزوده شدن یک وکیل بر لیست یکی از احزاب بلافاصله وکیل دیگری به لیست حزب دیگر افزوده می شد .

اکنون نسبت و تعداد نمایندگان دو حزب 50 ، 50 می باشد .

 

میتینگ انتخاباتی

بعد از ظهر امروز از طرف حزب مردم در خیابان شمالی پارک شهر میتینگی برپا می شود و 3 ساعت بعد از ظهر فردا نیز در میدان فوزیه از طرف حزب ملیون میتینگ باشکوه انتخاباتی دیگری ترتیب داده خواهد شد .

این میتینگ از بزرگ ترین اجتماعات و تظاهرات انتخاباتی خواهد بود زیرا علاوه بر این که دو حزب در نظر دارند طی این تظاهرات قدرت تشکیلاتی و اکثریت خود را نشان دهند کمیته های حزبی نیز کاملا مجهز و آماده برای برگزاری این میتینگ شده اند ، عده زیادی از افراد و طبقات مختلف مردم که وابسته به هیچ کدام از دو حزب نیستند ، برای اطلاع از برنامه و کار و روش آینده احزاب در این میتینگ ها شرکت می کنند.

میتینگ های حزب ملیون و حزب مردم نخستین تظاهرات بزرگ و عمومی انتخاباتی دوره بیستم است زیرا تاکنون فعالیت های تبلیغاتی عموما به صورت محلی و کوچک انجام می گرفت .

 

وضع منفردین

تعداد نمایندگان منفرد که تا چند روز قبل روی رقم 8 ثابت مانده بود ناگهان ترقی کرده و طی یک روز به 12 و روز بعد به 16 نفر رسید . بدین ترتیب پیش بینی می شود که تا هنگام انتخابات تهران در حدود 20 نفر از منفردین شهرستان ها انتخاب شده باشند .

یکی از منفردین که روز گذشته از بندر لنگه انتخاب گردید عبدالرحمن فرامرزی مدیر روزنامه کیهان است که نام وی در لیست کاندیداهای حزب ملیون به عنوان کاندیدای منفرد مورد حمایت حزب ملیون برده شده بود .

 

سوم اسفند انتخابات تهران پایان می یابد

قرائت آرای تهران روز 16 بهمن جاری آغاز خواهد شد ، قرائت آرای تهران معمولا یک هفته به طول می انجامد و با توجه به یک هفته مهلتی که برای تسلیم شکایات در نظر گرفته شده است پیش بینی می شود که روز سوم اسفند کار انتخابات تهران به کلی پایان یابد .

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.