7 بهمن ماه 1339

7 بهمن ماه 1339

انجمن انتخابات تهران باید بی طرف باشد/علی امینی : مبارزه ما برای تامین آزادی انتخابات بود/از سفیر شوروی چه خبر؟!/شاه و ایوبخان درچه باره ای مذاکره کردند؟!/220 کافه و خانه فساد اطراف شهر بسته شد/سرنوشت کارخانه روغن زیتون !/

انجمن انتخابات تهران باید بی طرف باشد

امروز مهندس شریف امامی نخست وزیر طی نامه ای برای انجمن نظارت بر انتخابات تهران خطاب به این انجمن متذکر شد که انتخابات می بایستی آزاد و در انجام آن رعایت کامل بی طرفی صورت گیرد .

 

علی امینی : مبارزه ما برای تامین آزادی انتخابات بود

در میان میتینگ های انتخاباتی چند روز گذشته که از طرف احزاب مختلف داده شد میتینگ منفردین مرکب از سید جعفر بهبهانی ، شمس الدین جزایری و هادی اشتری که در منزل جعفر بهبهانی تشکیل شده بود در آن مطالب جالبی مطرح گردید .

دکتر علی امینی کاندیدای سابق منفردین در انتخابات تابستان گذشته که سخنرانی های وی و همقدمان او در ابطال انتخابات دوره تابستانی سهم بسیار مهمی داشت امروز در اجتماع انتخاباتی منزل جعفر بهبهانی شرکت کرد .

امینی مجددا به علت عدم شرکت خود در مبارزات انتخاباتی این دوره اشاره کرد و گفت : همان طور که تاکنون خود من و دوست عزیزم سید جعفر بهبهانی و سایر منفردین اظهار داشته اند مبارزه ما در تابستان صرفا به خاطر رفتن به مجلس نبود بلکه برای تامین آزادی انتخابات بود و وقتی فریاد اعتراض از هر سو بلند شد شخص اول مملکت به خواست طبقات مختلف مردم توجه فرمودند و از آن جا که ملت ایران در هر جریانی از شاه خود کمک می گیرد و به او نیز یاری می دهد این جا هم شاه و ملت در باب ابطال انتخابات هم صدا شدند و چنان چه دیدیم انتخابات گذشته باطل شد .

بهبهانی نیز گفت : در شرایط فعلی کشور ما در وضع حساسی قرار دارد و چنان چه به تمایلات و احساسات مردم که یکی از آن ها تامین آزادی انتخابات است توجه شود به نفع ملت و مملکت خواهد بود .

 

از سفیر شوروی چه خبر؟!

روز دوشنبه 19 دی ماه پکوف سفیر شوروی در تهران عازم مسکو شد ، ظاهرا پکوف برای شرکت در جلسه کمیته مرکزی حزب کمونیست شوروی تهران را ترک کرده بود ، با وجودی که پس از رفتن پکوف پیرامون اقداماتی در جهت بهبود روابط دو کشور شایعاتی وجود داشت ولی خبری در این رابطه نشده است و روابط دو کشور نسبت به ماه گذشته تغییر زیادی نکرده است .

گفته می شود در دو هفته گذشته سفیر شوروی در ایران گزارش مفصلی درباره نظرات زمامداران ایران پیرامون روابط دو کشور تسلیم مقامات شوروی کرده است .

 

شاه و ایوبخان درچه باره ای مذاکره کردند؟!

تهران مصور در شماره امروز خود در گزارشی پیرامون سفر اخیر رئیس جمهور پاکستان به ایران نوشت : به نظر مطلعین شاه و مارشال ایوبخان در مذاکرات اخیر خود پیرامون اوضاع خاورمیانه ، روابط بین کشورهای مسلمان سنتو ، تشکیل شورای وزیران سنتو در آنکارا و بررسی روابط حکومت کندی با کشورهای خاورمیانه و سنتو بحث و تبادل نظر کرده اند .

 

220 کافه و خانه فساد اطراف شهر بسته شد

در دو هفته اخیر بر اثر اقدامات ماموران ژاندارمری ناحیه یک مرکز 220 کافه و خانه فساد در حومه و اطراف شهر بسته شد .

بموجب یک گزارش خصوصی صاحبان و گردانندگان این کافه ها حاضر شده بودند هر کدام 20 هزار ریال و مجموعا بیش از 5 میلیون ریال رشوه بدهند تا بتوانند به کار خود ادامه دهند ولی مامورین ژاندارمری کلیه اماکن فوق را بستند .

 

سرنوشت کارخانه روغن زیتون !

گفته شد کارخانه تهیه روغن زیتون که اخیرا در رودبار به کار افتاده است تنها چند ماه در سال می تواند مشغول به کار باشد ، زیرا تمام محصول زیتون مناطق رودبار کفاف بیش از چند ماه مصرف کارخانه مزبور را نمی دهد .

یک مقام مطلع سازمان برنامه در این مورد اظهار داشت که بیشتر کارخانه هایی که به کار تهیه روغن زیتون مشغول هستند فصلی بوده و به علت نبودن زیتون به مقدار کافی فقط چند ماه از سال را به تهیه روغن زیتون مشغولند .

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.