6 بهمن ماه 1339

6 بهمن ماه 1339

انحلال انتخابات گذشته اعلام شده است/نمایندگان منتخب/عجله در کار ساختمان مجلس شورای ملی !/تحصن در حرم حضرت معصومه (س)/سقوط هواپیمای نظامی آمریکا در مسیر تهران به خرم آباد !

انحلال انتخابات گذشته اعلام شده است

صبح امروز آگهی شروع اخذ رای برای انتخابات بیستمین دوره تقنینیه از طرف انجمن مرکزی نظارت بر انتخابات تهران منتشر می شود .

آگهی شروع انتخابات فعلی در شرایطی متفاوت با انتخابات ادوار گذشته انتشار می یابد ، زیرا در آگهی های گذشته انجمن نظارت مرکزی پس از اشاره به فرمان انتخابات ، محل حوزه های اخذ رای را اعلام می کرد و سپس با اشاره به قانون انتخابات شرایط انتخاب شونده و انتخاب کننده را متذکر می شد .

به دنبال فرمان انتخابات گذشته دستور شروع انتخابات با همین شرایط منتشر شد اما چون برای انتخابات فعلی فرمانی صادر نشده است و فرمان قبلی نیز شامل این انتخابات نیز می شود موادی که در آگهی های قبلی بچشم می خورد در این آگهی وجود ندارد .

از طرفی لازم بود در این آگهی اشاره ای به انتخابات ملغی شده قبلی نیز می شد ، لذا در آگهی شروع انتخابات که امروز انتشار می یابد به تصمیم انجمن مرکزی نظارت درباره انحلال انتخابات گذشته اشاره شده است و به دنبال این مطلب محل 80 حوزه اخذ رای تهران اعلام گردیده است . در پایان این آگهی به شرایط انتخاب کننده و انتخاب شونده نیز اشاره شده است .

 

نمایندگان منتخب

با ادامه اخذ رای و قرائت آرا در شهرستان ها هر روز افراد تازه ای بر لیست نمایندگان منتخب قبلی افزوده می شود ، پس از تغییراتی که اخیرا در نسبت نمایندگان منتخب احزاب روی داد و باعث شد که حزب مردم از حزب ملیون جلو بیفتد اکنون نمایندگان دو حزب به نسبت مساوی پیش می روند و طی چند روز اخیر آمار تعداد نمایندگان دو حزب یک رقم ثابت را نشان می دهد .

با توجه به آخرین آمار نمایندگان منتخب وضع احزاب و منفردین تا آخر وقت دیروز بدین شرح بود :

حزب ملیون : 37 نفر

حزب مردم : 37 نفر

منفرد : 9 نفر

 

عجله در کار ساختمان مجلس شورای ملی !

گفته می شود سردار فاخر حکمت رئیس هیئت مدیره مجلس شورای ملی به شرکت مقاطعه کار سازنده عملیات جدید مجلس تاکید کرده که در اتمام ساختمان های مربوط به قسمت اداری تسریع به عمل آورد و حداکثر تا پایان بهار آینده آن را برای استفاده مهیا نماید .

 

تحصن در حرم حضرت معصومه (س)

چند روزی است که عده ای از اهالی نجف آباد در صحن مطهر حرم حضرت معصومه (س) به عنوان اعتراض به نحوه انتخابات نجف آباد متحصن شده اند .

 

سقوط هواپیمای نظامی آمریکا در مسیر تهران به خرم آباد !

بعد از ظهر امروز یک فروند هواپیمای نظامی آمریکا که از تهران به مقصد خرم آباد و دزفول پرواز کرده بود سقوط کرد و تاکنون از سرنشینان آن اطلاعی در دست نیست .

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.