5 بهمن ماه 1339

5 بهمن ماه 1339

تاریخ برگزاری انتخابات مجلس در حوزه تهران مشخص شد/نمایندگان جدید در نسبت پیروزی احزاب تغییری نداد/هدیه دستگاه های جدید اتمی به دانشگاه تهران

تاریخ برگزاری انتخابات مجلس در حوزه تهران مشخص شد

دیروز خبر رسید که تاریخ اخذ رای در تهران از 13 تا 15 بهمن ماه جاری خواهد بود ، این تاریخ آخر وقت دیروز از طرف هیئت نظارت مرکزی تهران مورد تائید قرار گرفت و 13 تا 15 بهمن رسما روزهای اخذ رای در تهران اعلام گردید .

تا دو روز قبل محل 60 حوزه فرعی تهران تعیین شده بود ، دیروز محل 20 حوزه دیگر نیز مشخص گردید و اکنون هر 80 حوزه اخذ رای تهران معیین شده است .

هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات تهران تصمیم داشت بر خلاف گذشته قرائت آرا را نیز در همان حوزه های اخذ رای انجام دهد ولی چون در حدود نصف حوزه های اخذ رای در محل مدارس تعیین شده است و جریان قرائت آرا ممکن است کار تحصیل دانش آموزان را مختل سازد انجمن نظارت تصمیم گرفته است در حوزه های مدارس پس از پایان اخذ رای ، صندوق ها را به نزدیک ترین مساجد محل منتقل سازند و قرائت آرا در مساجد انجام شود .

 

نمایندگان جدید در نسبت پیروزی احزاب تغییری نداد

در 24 ساعت گذشته باز هم گروه جدیدی بر نمایندگان قبلی افزوده شد ولی این افزایش در نسبت نمایندگان احزاب تغییری نداد و نسبت وکلای دو حزب که تقریبا برابر شده بود همچنان مساوی ماند .

در شهرستان هایی که انتخابات جریان دارد مبارزات شدیدی بین کاندیداهای منفرد و محلی و کاندیداهای احزاب جریان دارد . به طوری که وضع نمایندگانی که آرای آن ها در دست قرائت است نشان می دهد تا چند روز دیگر نسبت نمایندگان انتخاب شده احزاب همچنان با یکدیگر برابر خواهد بود و احزاب ملیون و مردم با تعداد نمایندگان مساوی وارد سومین هفته اخذ رای خواهند شد .

 

هدیه دستگاه های جدید اتمی به دانشگاه تهران

گفته می شود از طرف موسسات تحقیقی اتمی انگلیس و آمریکا وسائل و دستگاه های جدیدی به موسسه تحقیقات اتمی دانشگاه تهران هدیه شده است وسائل مذکور تا دو هفته دیگر تحویل مقامات دانشگاه تهران خواهد شد و در اراضی امیرآباد در کنار تاسیسات اتمی و تحقیقاتی دانشکده علوم نصب می گردد .

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.