3 بهمن ماه 1339

3 بهمن ماه 1339

مذاکره بر سر احداث کارخانه ذوب آهن در ایران/60 خبرنگار به همراه ملکه انگلیس به ایران می آیند/دستور شاه برای پیگیری سیاست تثبیت اقتصادی/سومین کنفرانس سازمان کشورهای صادر کننده نفت خاورمیانه در تهران تشکیل می شود

مذاکره بر سر احداث کارخانه ذوب آهن در ایران

ساعت 11 پیش از ظهر دیروز نمایندگان موسسه کایزر آمریکایی که به تهران آمده اند در وزارت صنایع و معادن حضور یافته و با دکتر طاهر ضیایی وزیر صنایع و معادن ملاقات کردند .

گفته می شود در این ملاقات در مورد جزئیات طرح کارخانه ذوب آهن ایران و شرایط معامله و میزان اعتبارات و ظرفیت کارخانه و انواع محصول ذوب آهن ایران مذاکراتی انجام گردیده است .

 

60 خبرنگار به همراه ملکه انگلیس به ایران می آیند

به طوری که اطلاع حاصل شد هنگام مسافرت ملکه انگلیس به ایران تعداد 60 نفر از روزنامه نگاران و عکاسان و فیلمبرداران انگلیسی وارد تهران خواهند شد .

به قرار اطلاع این روزنامه نگاران میهمان اداره کل تبلیغات و رادیو ایران می باشند و از طرف آن اداره مقدمات پذیرایی و راهنمایی روزنامه نگاران مزبور تهیه و آماده گردیده است .

این 60 روزنامه نگار انگلیسی دو روز پیش از ورود ملکه انگلیس به ایران ، وارد تهران می شوند و در هتل های مجلل و مجهزی که از طرف اداره کل انتشارات و رادیو در نظر گرفته شده اقامت خواهند کرد .

 

دستور شاه برای پیگیری سیاست تثبیت اقتصادی

جلسه مشترک هیئت دولت و شورای اقتصاد ساعت چهار و نیم بعد از ظهر دیروز در کاخ مرمر در حضور شاه تشکیل شد .

در این جلسه شاه راجع به سیاست تثبیت اقتصادی و لزوم توجه به مواد سیاست مذکور که از لحاظ تامین اقتصاد سالم برای کشور مورد توجه خاص است دستورهای موکدی صادر کرد .

 

سومین کنفرانس سازمان کشورهای صادر کننده نفت خاورمیانه در تهران تشکیل می شود

دومین کنفرانس نفتی کشورهای سازمان اوپک با تصویب چند قطعنامه و نطق وزیر معادن نفت ونزوئلا شب یکشنبه پایان یافت .

فواد روحانی رئیس هیئت نمایندگی ایران به عنوان رئیس هیئت مدیره سازمان برگزیده شده است و قرار شد که سومین کنفرانس سازمان کشورهای صادر کننده نفت خاورمیانه در اواسط سال 1961 در تهران تشکیل شود .

فواد روحانی همچنین گفت : ایران با هیچ دسته و گروهی مخالفت نمی کند و هیچ گونه دخالتی در جریان نفت بازارهای جهان نخواهد کرد تنها هدف ما نگهداری و دفاع از مصالح و منافع عالیه ملت ایران است .

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.