14 دی 1339

14 دی 1339

برای کارمندان غیر رسمی باید فکری کرد/تملق وزیر خارجه جدید انگلیس توسط داریوش همایون !/آمریکا روابط خود را با کوبا قطع کرد/آخرین خبرها از قطع روابط آمریکا و کوبا/دستور شروع انتخابات/ائتلاف عملی/نسبت نمایندگان/جلسه انتخاباتی منفردین/اساسنامه جدید وزارت خارجه هفته آینده تسلیم هیئت وزیران می شود/هدیه قیمتی شهرداری تهران به ملکه انگلیس !/

14 دی 1339

برای کارمندان غیر رسمی باید فکری کرد

روزنامه اطلاعات در سرمقاله امروز خود با اشاره به وضعیت اسفبار کارمندان غیر رسمی نوشت : از آقای مهندس شریف امامی توقع و انتظار این است که راضی نشوند این عده از کارمندان دولت در چنین وضعی به سر ببرند و دلسرد باشند چون به خوبی متوجه هستند که این دلسردی در کار آن ها تاثیر دارد .

گفتنی است سال ها است یک عده چند هزار نفری در ادارات و سازمان های دولتی به صورت پیمانی ، روزمزد ، بدون اشل و حکمی استخدام شده اند ولی قانون استخدام کشوری شامل حال آن ها نمی شود در نتیجه حقوق بازنشستگی نمی پردازند و از حقوق بازنشستگی و سایر مزایای قانون استخدام کشور محروم هستند به همین سبب از وضع استخدامی خود گله و اعتراض دارند .

 

تملق وزیر خارجه جدید انگلیس توسط داریوش همایون !

داریوش همایون در مقاله ای ضمن تملق شدید نسبت به وزیر خارجه جدید انگلیس نوشت : در روزهای سختی که دنیا در پیش دارد تغییر وزیر خارجه انگلیس آثار نیکوی خود را آشکار می سازد ، آن چه از بررسی سخنرانی های لرد هیوم در مجلس لردان و در فرصت های دیگری بر می آید ، تصویر مردی است با هوش بسیار ، احساس ماموریت ،  بی نیاز از اثبات وجود خود و بیشتر سیاستمدار تاسیسات پیشه . مردی که در پی کارهای پر سر و صدا نیست اما افکار بلند در سر دارد .

 

آمریکا روابط خود را با کوبا قطع کرد

یونایتدپرس گزارش داد : آمریکا امروز روابط سیاسی خود را با کوبا قطع کرد .

آیزنهاور اعلام کرد : این اقدام به دنبال تقاضای کاسترو در مورد تقلیل کارکنان سفارت آمریکا در هاوانا پایتخت کوبا به 11 نفر صورت گرفته است .

آیزنهاور گفت : این اقدام حساب شده حکومت کاسترو آخرین مرحله یک سلسله مزاحمت های طولانی و اتهامات بی پایه و تجاوزات بر ضد آمریکا به شمار می رود ! تحمل آمریکا در مورد وارد آمدن لطمه به حیثیت آن حدی دارد و اکنون به این حد رسیده است .

گفته می شود بعد از آن که کاسترو فرمان داد که تعداد کارمندان سفارت آمریکا در هاوانا به تعداد کارمندان سفارت کوبا در واشنگتن یعنی 11 نفر تقلیل یابد آمریکا تصمیم به قطع روابط گرفت .

 

آخرین خبرها از قطع روابط آمریکا و کوبا

آخرین گزارش ها پیرامون قطع روابط سیاسی آمریکا و کوبا حاکی است که دولت فیدل کاسترو سفارت چکسلواکی در واشنگتن و آمریکا سفارت سوئیس در هاوانا را به عنوان حافظ منافع خود معرفی کرده اند .

وزیر خارجه آمریکا نیز به اتباع آن کشور در کوبا توصیه کرد این کشور را ترک کنند .

 

دستور شروع انتخابات

امروز اطلاع حاصل شد که دستور شروع انتخابات از طرف وزارت کشور صادر شده است .

دیروز عصر جلسه ای در دفتر تیمسار سپهبد علوی مقدم وزیر کشور با شرکت مدیر کل و رئیس اداره انتخابات تشکیل شد . به دنبال این جلسه وزیر کشور دستور داد که وزارت کشور طی تلگرافی به فرمانداران شهرهایی که آمادگی خود را برای انتخابات اعلام کرده اند شروع انتخابات را ابلاغ کند.

امروز گفته شد که هنوز دستور شروع انتخابات تهران صادر نشده است.

تاکنون فرمانداران 74 حوزه انتخابیه آمادگی خود را برای انتخابات اعلام کرده اند و بنا بر این ، دستور وزارت کشور شامل این 74 شهرستان گردیده است .

بر این اساس ساعت دو بعد از ظهر امروز وزارت کشور اعلام کرد که طی 24 ساعت اخیر دستور شروع انتخابات 74 نقطه از طریق این وزارتخانه صادر شده است .

 

ائتلاف عملی

با توجه به تعداد کاندیداهای احزاب و منفردین در تهران می توان استنباط کرد که یک ائتلاف عملی ولی غیر علنی بین احزاب دوگانه و منفردین در پایتخت به وجود می آید . هر یک از احزاب سعی دارد که تعداد کاندیداهای خود را با توجه به امکان موفقیت بقیه کاندیداها تعیین نماید و ضمنا همکاری عملی منفردین  را نیز جلب کند .

گفته می شود دکتر اقبال رهبر حزب ملیون نیز کاندیدای نمایندگی مجلس شورای ملی است ، وی به تصمیم حزب ملیون از کاشمر کاندیدا خواهد بود .

 

نسبت نمایندگان

به استنباط یکی از مطلعین در امور انتخابات روی هم رفته نسبت نمایندگان احزاب و منفردین در انتخابات آینده تهران یک سوم خواهد بود ، یعنی از 15 نفر نمایندگان تهران 5 نفر از کاندیداهای حزب ملیون ، 5 نفر از حزب مردم و 5 نفر از منفردین شانس پیروزی دارند .

 

جلسه انتخاباتی منفردین

بعد از ظهر دیروز جلسه انتخاباتی منفردین در منزل دکتر جزایری تشکیل شد . در این جلسه سید جعفر بهبهانی ، ارسلان خلعتبری و هادی اشتری و عده ای از طبقات مختلف مردم شرکت داشتند .

دکتر جزایری طی نطقی گفت : ما که دور هم جمع شده ایم آدم های معتدل و با استدلالی هستیم و اهل جنگ و جدال نیستیم و میل داریم که مبارزه مان در محیط آرام صورت گیرد .

 

اساسنامه جدید وزارت خارجه هفته آینده تسلیم هیئت وزیران می شود

به دنبال تصویب نامه دولت دایر بر موقوف الاجرا ماندن مقررات فصل سوم آئین نامه استخدامی وزارت خارجه احمد اقبال معاون اداری این وزارتخانه گفت : اساسنامه جدید وزارت خارجه که از هر جهت جامع و کامل است پس از سال ها مطالعه و بررسی دقیق آماده گردیده و در هفته آینده از طریق وزیر خارجه تقدیم هیئت وزیران خواهد شد تا پس از تصویب دولت بلافاصله پس از گشایش مجلس شورای ملی جهت تصویب نهایی تقدیم پارلمان گردد .

 

هدیه قیمتی شهرداری تهران به ملکه انگلیس !

شهرداری تهران هدیه بسیار جالب و ذیقیمتی را تهیه کرده است که هنگام حضور ملکه انگلیس و پرنس فیلیپ در ایران از طرف مردم تهران به حضور آنان تقدیم خواهد شد !

این هدیه عبارت است از یک عدد جعبه طلایی بزرگ که روی آن با الماس و زمردی درشت تذهیب کاری شده است .

 

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.