13 دی 1339

13 دی 1339

دولت کتاب های مضر در اختیار جوانان قرار می دهد/مانور دریایی ایران و آمریکا آغاز شد/امشب حزب مردم درباره کاندیداهای تهران تصمیم می گیرد /تلاش زمین خواران برای ورود به مجلس !

دولت کتاب های مضر در اختیار جوانان قرار می دهد

روزنامه اطلاعات در سرمقاله امروز خود نوشت : باید دانست که مسئله پرورش روح و فکر جوانان در حال حاضر هیچ مورد توجه نیست ، دولت کاری به این کارهای اساسی ندارد ، بسیاری از کتب و نشریات مضر در اختیار فرزندان ما گذارده می شود که باعث ظلال و انحراف و تزلزل اخلاقی آن ها می گردد ، فیلم هایی نمایش داده می شود که حتی در کشور تهیه کننده اش آمریکا اجازه انتشار نمی دهند و این عوامل جوانان ما را از خواندن کتب مفید باز می دارد و آنان را به فساد اخلاق می کشاند .

 

مانور دریایی ایران و آمریکا آغاز شد

نیروی دریایی در اطلاعیه ای اعلام کرد : نیروی دریایی شاهنشاهی ایران همه ساله به غیر از تمرین های داخلی مانور سالیانه خود را در دو مرحله یکی در زمستان و دیگری در اواخر بهار با ناوگان آمریکا و انگلیس مقیم خاورمیانه در آب های خلیج فارس انجام داده و یک مانور کلی هم به نام مانور دریایی پیمان مرکزی با شرکت ناو های انگلیس ، آمریکا ، پاکستان و ترکیه در آب های اقیانوس هند داشته است .

در ادامه این اطلاعیه آمده است : در سال های گذشته فرماندهی مانور با یکی از دریاداران آمریکایی یا انگلیسی بوده است ولی امسال که مانور عملیاتی زمستانی نیروی دریایی شاهنشاهی شروع می شود فرماندهی آن قوای مشترک دریایی با یکی از امرای نیروی دریایی تیمسار دریادار شمس الدین صفوی فرمانده ناوگان خلیج فارس و دریای عمان خواهد بود .

 

امشب حزب مردم درباره کاندیداهای تهران تصمیم می گیرد

کمیته مرکزی حزب مردم1 امشب تشکیل جلسه می دهد ، در این جلسه پیرامون کاندیدای حزب مردم از تهران تصمیماتی اتخاذ می گردد .

یک خبر خصوصی حاکیست که حزب مردم در تهران احتمالا 6 نفر بیشتر کاندیدا نخواهد داشت .

 

اخراج کارمندان سفارت آمریکا از کوبا

خبرگزاری فرانسه گزارش داد : فیدل کاسترو نخست وزیر کوبا طی نطقی که در مراسم رژه نیروهای این کشور ایراد کرد گفت شمار کارمندان سفارت آمریکا در کوبا باید در عرض 48 ساعت به 11 نفر تقلیل یابد.

نخست وزیر کوبا افزود : تصمیم وی در مورد اخراج آمریکایی ها شامل 200 نفر از کارمندان آمریکایی خواهد بود .

کاسترو خاطرنشان کرد امپریالیسم عملیات ضد انقلاب را در این کشور رهبری می کند و در میان کارمندان سفارت آمریکا عناصری هستند که تروریست ها را با دادن پول تشویق می کنند .

کاسترو گفت : ما نمی خواهیم روابط خود را با آمریکا قطع کنیم ولی اگر تمام کارمندان سفارت آمریکا بخواهند می توانند از کوبا خارج شوند .

وی افزود : شمار کارمندان سفارت آمریکا در کوبا به 300 نفر می رسد که عده ای از آن ها به عملیات جاسوسی مشغولند .

 

تلاش زمین خواران برای ورود به مجلس !

روزنامه مهر ایران در هشداری خطاب به نخست وزیر و وزیر کشور نوشت : اخیرا دو سه نفر از افراد بدنام و بدسابقه که پرونده خیانت و دزدی و زمین خواری آنان در نزد مردم شریف خوزستان پوشیده نیست به تهران روی آورده و برای دست یافتن به کرسی نمایندگی مجلس از خوزستان مشغول دسته بندی و تشبث به بعضی از مقامات شده اند .

به طوری که شنیده ایم و مایه کمال تاسف مردم خوزستان می باشد بعضی از مقامات هم از این دسته حمایت می کنند .

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.