8 دی 1339

8 دی 1339

استانداران و فرمانداران کل به تهران آمدند/امینی به تهران بازگشت/هیئت بازرسی حادثه شمشک به تهران بازگشت/نباید در خارج از کشور خرج تحصیل داد/تلاش برای اصلاح وضع اقتصادی عربستان/نصیری : مردم باید شهربانی را دوست خود بدانند !/افغانستان خواستار محصولات ایران است

8 دی 1339

استانداران و فرمانداران کل به تهران آمدند

امروز لطفعلی قوامی فرماندار کل بنادر به تهران آمد . وی امروز با وزیر کشور ملاقات کرد . قوامی در این ملاقات گزارش حوزه ماموریت خود را تسلیم وزیر کشور کرد .

با ورود فرماندار کل بنادر تاکنون کلیه استانداران و فرمانداران کل در آستانه انتخابات به تهران آمده اند .

امروز هشتم دی ماه درست یک سال از صدور فرمان شاه درباره آغاز انتخابات دوره بیستم مجلس شورای ملی می گذرد ، این فرمان در 8 دی ماه 1338 صادر شده و در 19 دی از طرف وزارت کشور برای اطلاع مردم در سراسر کشور انتشار یافت .

امینی به تهران بازگشت

صبح امروز دکتر علی امینی با هواپیما از مسافرت اروپا به تهران بازگشت . در فرودگاه جمعی از دوستان و منفردین از وی استقبال کردند .

امینی امروز در باره انتخابات گفت : در این زمینه طی روزهای آینده نظرم را اعلام خواهم کرد .

 

هیئت بازرسی حادثه شمشک به تهران بازگشت

هیئت کارشناسانی که از طرف کمیسیون مخصوص نخست وزیری مامور رسیدگی به واقعه شمشک شده بود پیش از ظهر دیروز به محل واقعه عزیمت کرد .

امروز یکی از اعضای هیئت مزبور گفت : به محض رسیدن به محل از تونل دیدن شد سپس ضمن مطالعه سوابق معدن چشمه سر از کارگران و متصدیان معدن نیز تحقیقاتی به عمل آوردند و غروب روزگذشته به تهران مراجعت کردند .

اعضای هیئت صبح امروز در دفتر معتمدی معاون فنی وزارت کار که سمت ریاست هیئت اعزامی را به عهده داشت اجتماع کردند تا گزارش خود را درباره علل این واقعه تهیه کنند .

درباره نتیجه بررسی ها اطلاعاتی در دست نیست ولی گفته می شود اعضای هیئت به این نتیجه رسیده اند که وسائل استحفاظی کارگران در محل به اندازه کافی بوده ولی متاسفانه مورد استفاده قرار نگرفته و در مراحل اول قصورهایی از طرف رئیس معدن مشاهده شده است .

 

نباید در خارج از کشور خرج تحصیل داد

روزنامه اطلاعات در سرمقاله امروز و در ادامه مباحث گذشته تاکید کرد : به عقیده ما مادام که وزارت فرهنگ در داخل کشور نیازمند کمک برای توسعه تعلیمات ابتدایی است نباید در خارج مملکت خرج تحصیل بدهد مگر برای مدارج عالی و رشته های مافوق دانشگاه که نیازمند بدان باشند و برای مدت کوتاه عده ای معدود اعزام دارند .

 

تلاش برای اصلاح وضع اقتصادی عربستان

امیر طلال بن عبدالعزیز وزیر جدید دارایی عربستان از مدیران بانک ها و بعضی بازرگانان برجسته دعوت کرده است تا برای پایان دادن به بحران اقتصادی عربستان سعودی کنفرانسی تشکیل دهند .

 

نصیری : مردم باید شهربانی را دوست خود بدانند !

سرلشکر نصیری رئیس شهربانی کل گفت : طرز رفتار و وظیفه شناسی مامورین این دستگاه باید طوری باشد که افراد کشور آن ها را دوست صمیمی و خدمتگزار خود دانسته و برای رفع هرگونه ناراحتی های خود با رضا و رغبت و امید به شهربانی مراجعه نمایند . 1
 

افغانستان خواستار محصولات ایران است

روزنامه فرمان در گزارشی نوشت : این حقیقت شگرفی است که در دوران اعلیحضرت همایونی محمد رضا شاه پهلوی کشور ما موفق شده است قدم های بزرگی در راه ترقی و تعالی بردارد و در زمینه های مختلف بخصوص پیشرفت های شایانی بنماید و این پیشرفت ها همیشه مورد توجه و حیرت خارجیان بوده است و تاکنون چندین کشور نیز خواستار محصولات کارخانه های ایران شده اند ضمن قراردادی که با دولت افغانستان منعقد شد آن ها ابراز تمایل فراوانی به خریداری محصولات صنعتی بخصوص صنایع پلاستیک ایران داشتند.

این روزنامه افزوده است : در زمینه دانش نیز تاکنون موفقیت های فراوانی نصیب ما شده است دیروز اطلاع یافتیم که دولت عراق برای ساختمان فرودگاه بغداد از یک شرکت ایرانی دعوت کرده است .

 

 
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.