5 دی 1339

5 دی 1339

تصمیم شریف امامی برای اجرای منویات شاه در انتخابات !/آمریکا کمک های جدیدی به ایران خواهد کرد/خبرگزاری فرانسه : انتخابات تهران دیرتر انجام می شود/سکوت جایز نیست

تصمیم شریف امامی برای اجرای منویات شاه در انتخابات !

مهندس شریف امامی نخست وزیر در آستانه انتخابات بخشنامه جامع و جالبی درباره وظایف کارکنان دولت از وزیران گرفته تا فرمانداران و سایر مامورین صادر کرد.

به گزارش جرائد « بخشنامه نخست وزیر نشانه آن است که که شریف امامی تصمیم دارد منویات عالیه اعلیحضرت شاهنشاه را در نهایت صداقت و امانت و شرافت جامه عمل بپوشاند »

شریف امامی تاکید کرده است : از این آزادی احدی حق سوء استفاده ندارد و کمترین اخلال و بی نظمی که از ناحیه کاندیداها یا سایر افراد و دسته جات علیه همدیگر دیده شود ، دولت جلوی آن را به شدت خواهد گرفت .

 

آمریکا کمک های جدیدی به ایران خواهد کرد

در واشنگتن اعلام شد علاوه بر وام 2/26 میلیون دلاری صندوق وام های عمرانی آمریکا و 15 میلیون دلاری بانک صادرات و واردات آمریکا ، اعتبارات دیگری برای انجام برنامه های توسعه اقتصادی در اختیار ایران گذاشته خواهد شد .

این موضوع از طرف وزارت خارجه آمریکا اعلام گردید .

 

خبرگزاری فرانسه : انتخابات تهران دیرتر انجام می شود

دستور اخیر نخست وزیر درباره انتخابات مورد توجه خبرگزاری های خارجی قرار گرفته است .

در بیشتر گزارش هایی که از تهران فرستاده شده بخشنامه اخیر نخست وزیر به وزارت کشور به عنوان دستور آغاز انتخابات بیستمین دوره مجلس شورای ملی تلقی گردیده است .

خبرگزاری فرانسه در این میان با اشاره به دستور نخست وزیر گزارش داد : در محافل سیاسی تهران گفته می شود که انتخابات جدید ممکن است در اوایل ماه ژانویه انجام شود به عقیده همان محافل احتمال می رود انتخابات شهرستان ها روز 10 ژانویه 20 دی و انتخابات تهران 17 همان ماه یعنی 27 دی آغاز شود به این ترتیب دوران مبارزه انتخاباتی بسیار کوتاه خواهد بود .

 

سکوت جایز نیست

روزنامه اطلاعات در سرمقاله امروز خود با اشاره به فاجعه شمشک نوشت : از این گونه حوادث در جهان بسیار اتفاق می افتد اما کمتر حادثه ای می توان در عصر کنونی نظیر حادثه شمشک سراغ کرد که روی عدم پیش بینی های لازم و نداشتن وسایل دفع خطر جان یک عده کارگر  به هدر رود .

نویسنده افزوده است : اگر اراده دولت بر تحقیق و پیش گیری از حوادثی نظیر این حادثه تعلق می گرفت و یک کارشناس عالی مقام خارجی از دنیا خواسته می شد و به این جا می آمد و علل حادثه را جست و جو می کرد خیلی از گزارشات بد از بی احتیاطی و عدم پیش بینی های مسئولین امر جلوی ما باز می نمود و ما را بیش از پیش متاثر می ساخت .

سرمقاله نویس اطلاعات از نخست وزیر خواست این فاجعه را فراموش نکند.

 

 

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.