19 مهر 1342

19 مهر 1342

ورود دختران دانش‌آموز به کتابفروشی‌ها ممنوع شد!/ایران ششمین تولیدکننده هروئین جهان
ورود دختران دانش‌آموز به کتابفروشی‌ها ممنوع شد!

«تهران‌مصور» نوشت: اخیرا وزارت فرهنگ طی بخشنامه‌ای مراجعه دختران دانش‌آموز را به کتابفروشی‌ها برای خریدن کتب درسی ممنوع کرده است. طبق این بخشنامه کتاب‌های دبیرستانی به تناسب احتیاج هر دبیرستان تحویل دفتر دبیرستان می‌شود و دختران دانش‌آموز کتاب‌های خود را از دفتر دبیرستان تهیه خواهند کرد.

تصمیم اخیر وزارت فرهنگ با توجه به ازدحام دانش‌آموزان برای خرید کتاب و احتمال مزاحمت برخی افراد ناباب نسبت به دختران دانش‌آموز گرفته شده است.

 

ایران ششمین تولیدکننده هروئین جهان

«تهران‌مصور» نوشت: اعدام، اعدام، اعدام، اینها کلمات چهار لایحه قانونی است که در روزهای آخر حکومت اسدالله علم، در دوران فترت تنظیم شده و تا چند روز دیگر به تصویب و به مرحله اجرا می‌رسد.

ازدیاد استعمال مواد مخدر، تقلب در مواد خوراکی، تهیه داروهای تقلبی و کشنده و بالاخره تجاوز به زور رانندگان وسائط نقلیه به نوامیس مردم، وزارت دادگستری را مجبور کرده تا چهار لایحه معروف به اعدام را به تصویب هیئت دولت برساند و سپس به طور یکجا برای تصویب به مجلسین آماده نماید.

در ده سال اخیر هزاران نفر از مردم تهران و شهرستان‌ها بر اثر خوردن مواد خوراکی تقلبی، داروهای تقلبی و استعمال مواد مخدر به قتل رسیده و گورستان‌های کشور را پر کرده‌اند.

چهار لایحه قانونی که دکتر باهری در دوران وزارتش تهیه کرده بزرگ‌ترین خدمت به نسل جوان است که به سرعت مبتلا به مواد افیونی می‌شوند و همچنین موجب نجات صدها هزار نفر از مردم بی‌گناه و بی‌اطلاع کشور از مرگ حتمی می‌باشد.

هم‌اکنون در محاکم دادگستری ایران بیش از هفت‌هزار پرونده سازندگان مواد خوراکی و دارویی تقلبی، فروشندگان مواد افیونی و متجاوزین به عنف وجود دارد که مجرمین و متهمان آنها از مواد مخففه قانونی و راه‌های فرار از مجازات استفاده کرده و پس از سه ماه یا حداکثر دو سال زندان بار دیگر به جنایات خود ادامه داده‌اند.

این گزارش می‌افزاید: روزی که دولت ایران تصمیم به منع کشت خشخاش و مبارزه با استعمال تریاک گرفت در سراسر کشور چهل‌هزار تریاکی با نام و نشان وجود داشت؛ صدی نود از این عده هم مردان کهنسالی بودند که از پنجاه سال قبل مبتلا به تریاک شده و به‌تدریج با مرگ طبیعی می‌مردند، ولی همین که کشت تریاک منسوخ شد ناگهان چندین باند جنایتکار و کثیف برای تهیه هروئین و کوکائین در داخل کشور تشکیل شد.

ترویج هروئین و تهیه آن در ایران در دوره کنگره جهانی پلیس در هلسینکی مطرح شد و معلوم گردید که ایران از این لحاظ بعد از فرانسه، آمریکا، ایتالیا و لبنان و چین قرار دارد. به موجب اظهار یک مقام مطلع در مدت دوازده سال گذشته در پایتخت و حومه، هفده دستگاه سازنده هروئین و کوکائین کشف شده است. یک آمار تقریبی حاکی است که در چهار سال گذشته هزاران جوان ایرانی معتاد به استعمال هروئین شده یا در شرف اعتیاد و سقوط بوده‌اند.1

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.