25 مرداد 1342

25 مرداد 1342

خرید پتوهای ایرانی توسط سازمان ملل/سفر عبدالله انتظام به آمریکا/تقاضای اعدام برای هفده نفر از متهمان 15 خرداد!

خرید پتوهای ایرانی توسط سازمان ملل

«تهران‌مصور» نوشت: در محافل اقتصادی خبری دایر به خرید یک‌میلیون پتوی ایرانی از طرف سازمان ملل برای زلزله‌زدگان و سیل‌زدگان جهان، مورد توجه خاص قرار گرفت.

گفته می‌شود مرغوبیت و جنس و قیمت مناسب پتوهای ایرانی که بهای هر عدد از آنها پنجاه تومان می‌باشد موجب شده که سازمان ملل درصدد خرید یک میلیون عدد پتوی ایرانی به قیمت پنجاه میلیون تومان برآید.

 

سفر عبدالله انتظام به آمریکا

«تهران‌مصور» نوشت: عبدالله انتظام، رئیس هیئت‌مدیره و مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران، اکنون در آمریکا به‌سر می‌برد و احتمال دارد که اقامت او در آمریکا تا یک ماه دیگر به طول انجامد.

اگرچه مقامات شرکت ملی نفت مسافرت انتظام را به آمریکا به منظور استفاده از مرخصی ذکر می‌کنند، لکن گفته می‌شود که وی با رؤسا و مدیران کمپانی‌های بزرگ نفتی پیرامون مسائل مورد علاقه شرکت ملی نفت ایران مذاکراتی انجام خواهد داد.

عبدالله انتظام دو ماه قبل در رأس هیئت نمایندگی هشتادنفری ایران به کنگره بین‌المللی نفت که در فرانکفورت تشکیل شده بود رفت و پس از پایان کنگره به ژنو رفت و با وزرای نفت کشورهای عضو اوپک مذاکراتی به عمل آورد.

وی سپس به سوئد رفت و پس از مدتی اقامت در آنجا، عازم آمریکا شد.

 

تقاضای اعدام برای هفده نفر از متهمان 15 خرداد!

«تهران‌مصور» نوشت: از روز 13 مرداد دادگاه عادی شماره یک ویژه فرمانداری نظامی تهران رسیدگی خود را به پرونده متهمین حادثه 15 خرداد آغاز کرد.

این دادگاه درست شصت روز پس از «بلوای 15 خرداد» تشکیل شد و نخستین دادگاهی بود که کار خود را برای رسیدگی به این ماجرا شروع کرد. در اولین دادگاه علنی فرمانداری نظامی که برای رسیدگی به وقایع پانزدهم خرداد تشکیل شد، دادستان برای هفده نفر تقاضای اعدام کرد. به گفته دادستان، اتهامات طیب حاج‌رضایی و شانزده نفر دیگر از متهمین با ماده 70 قانون منطبق است.1 [برای اطلاع از جلسات قبل این دادگاه رکروزشمار 13 مرداد 1342، روزشمار 19 مرداد 1342، روزشمار 22 مرداد 1342، روزشمار 23 مرداد 1342]

 

 

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.