21 مرداد 1342

21 مرداد 1342

ائتلاف انتخابانی زنان/وزیر کشور: مأمورین متخلف برکنار می‌شوند/استاندار فارس: سال‌هاست که در استان فارس کاری نشده است/ اسکان عشایر باید مورد توجه قرار بگیرد/سفر دبیرکل اوپک به ژنو

ائتلاف انتخابانی زنان

بعدازظهر دیروز گروه‌ها و سازمان‌ها و جمعیت‌های مختلف زنان تهران در اجتماع بزرگی که در محوطه چمن دبیرستان رضاشاه کبیر تشکیل شده بود همبستگی و ائتلاف خود را برای شرکت در انتخابات مجلس اعلام کردند. زنان تهران یک جبهه ائتلافی تشکیل دادند تا با دستجات و گروه‌ها و واحدهای مختلف کارگران و کشاورزان و فرهنگیان برای شرکت در انتخابات ضمن پشتیبانی از لوایح شش‌گانه شاهنشاه ائتلاف نمایند.

بر اساس این گزارش در اجتماع دیروز محوطه چمن دبیرستان «رضاشاه کبیر» بانوان ائتلاف انتخاباتی به‌وجود آوردند و به موجب تصمیمی که اتخاذ شد فردا زنان تهران تظاهرات می‌کنند. 

 

وزیر کشور: مأمورین متخلف برکنار می‌شوند

امروز اولین دستور وزیر کشور درباره انتخابات پس از بازگشت از مسافرت خارج صادر شد.

در این دستور آمده است: چون توزیع صحیح و منظم کارت‌های انتخاباتی بر طبق آیین‌نامه اجرایی قانون انتخابات مجلسین از وظایف دقیق و قانونی وزارت کشور است، لذا مراتب را به کلیه بخشداران و مأموران حوزه‌های توزیع کارت‌های انتخاباتی تذکر دهید.

در ادامه این دستور آمده است: هر مأموری در توزیع کارت‌های انتخاباتی تخلف نماید علاوه بر آنکه مورد تعقیب قانونی قرار خواهد گرفت، وزارت کشور از اختیارات خود استفاده کرده آن مأمور را از خدمت برکنار و  بازنشسته خواهد نمود؛ زیرا کارت انتخاباتی مانند شناسنامه است و در صدور آن باید همان بی‌طرفی و همان نظم و دقت رعایت شود.1

 

استاندار فارس: سال‌هاست که در استان فارس کاری نشده است/ اسکان عشایر باید مورد توجه قرار بگیرد

باقر پیرنیا، استاندار جدید فارس، در مصاحبه با روزنامه «کیهان» گفت: در فارس به قدری کار زیاد است که باید فکر کنم که از کجا باید شروع کرد. سال‌هاست که در استان فارس کار نشده است.

استاندار فارس در مورد بویراحمدی نیز گفت: به نظر من مردم بویراحمدی استحقاق دارند که برایشان باید هر چه بیشتر کار کرد. مردم بویراحمدی احساسات شاه‌پرستانه و وطن‌دوستانه فراوان دارند و باید به تقاضای ایشان در مورد اسکان توجه شود.

 

سفر دبیرکل اوپک به ژنو

روز گذشته فواد روحانی، دبیر کل سازمان اوپک، به ژنو عزیمت کرد.

دبیر کل اوپک در این سفر به احتمال قوی با نمایندگان کمپانی‌های نفتی در زمینه قطعنامه‌های اوپک گفت‌وگو خواهد کرد.

کلیه کشورهای عضو اوپک به شخص فواد روحانی نمایندگی داده‌اند تا به منظور مذاکره مستقیم در زمینه تقاضاهای اوپک به اختلافات موجود فیصله داده و در زمینه گرفتن امتیازات جدید از کمپانی‌ها اقداماتی به عمل آورد. وی قبل از عزیمت از تهران یک سلسله اقدامات مقدماتی به عمل آورده بود.

باید دانست که این مرحله از گفت‌وگو بین اوپک و کمپانی‌های نفتی به وسیله روحانی را باید تقریبا آخرین مرحله مذاکرات دانست؛ زیرا در صورتی که مذاکرات به نتیجه نرسد انتظار می‌رود اوپک در جلسه کنفرانس آینده خود که قرار است در نوامبر آینده در شهر ریاض تشکیل شود تصمیمات شدیدی علیه کمپانی‌های نفتی اتخاذ نماید.2

 

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.