18 مرداد 1342

18 مرداد 1342

«2 میلیون و 500 هزار کارگر در انتخابات شرکت می‌کنند»!/«موضوع کاندیداتوری وزرا و استانداران منتفی شده است»!/امضای قرارداد بین ایران و شوروی پس از هفت سال مذاکره/خسروانی: وزارت کار در انتخابات دخالت نمی‌کند

«2 میلیون و 500 هزار کارگر در انتخابات شرکت می‌کنند»!

«تهران‌مصور» نوشت: در انتخابات دوره 21 جمعا در حدود 2 میلیون و 500 هزار نفر کارگر در سراسر کشور در انتخابات شرکت می‌کنند.

از این عده نزدیک به 90 هزار کارگر در تهران 30 هزار کارگر در مناطق نفت‌خیز جنوب و بقیه در اصفهان و سایر شهرها و نواحی مختلف کشور اقامت دارند.

 

«موضوع کاندیداتوری وزرا و استانداران منتفی شده است»!

«تهران‌‎مصور» نوشت: در محافل سیاسی گفته می‌شود که موضوع کاندیداتوری عده‌ای از وزرا و استانداران سابق منتفی شده است؛ زیرا کاندیدا شدن این افراد ممکن است برای بعضی این توهم را به‌وجود آورد که با نفوذ و موقعیتی که آنها در دستگاه‌ها دارند اعمال نفوذ نموده و زمینه را برای انتخاب خود و شکست رقبا فراهم آورند.

از جمله وزرا و استاندارانی که از آنها به عنوان کاندیدای نمایندگی نام برده می‌شود دکتر خانلری، دکتر باهری، رسول پرویزی، سرتیپ صفاری، دهقان، فضائلی، قوامی و همچنین از وزرای سابق دکتر ارسنجانی، نورالدین الموتی، سرلشگر ضرغام.

شایان ذکر است در انتخابات مجلس سنا نیز چهار تن از نخست‌وزیران سابق کاندیدای سناتوری هستند. این چهار نخست‌وزیر عبارت‌اند از: ساعد مراغه‌ای، محمود جم، مهندس شریف‌امامی، دکتر متین دفتری.

 

امضای قرارداد بین ایران و شوروی پس از هفت سال مذاکره

«تهران‌مصور» نوشت: پس از هفت سال گفت‌وگو و مذاکره سرانجام قرارداد همکاری فنی و اقتصادی ایران و شوروی در تهران امضا شد.

به موجب این قرارداد، پس از هفت سال دیگر یک سد به گنجایش 800 میلیون متر مکعب در ناحیه نخجوان و سد دیگری به ظرفیت 1700 میلیون متر مکعب در خداآفرین احداث می‌شود. این دو سد جمعا 100 هزار کیلو وات نیروی برق ایجاد می‌کنند.

برای ساختن سد نخجوان بر روی ارس و دو بند انحرافی آن، تأسیس 11 سیلو و امر تکثیر ماهی در بحر خزر، دولت شوروی جمعا 35 میلیون روبل معادل 270 میلیون تومان به ایران وام داده است که در مدت هیجده تا نوزده سال با سود 3/6 درصد مسترد می‌شود.

 

خسروانی: وزارت کار در انتخابات دخالت نمی‌کند

خسروانی، وزیر کار، در مورد نقش وزارت کار در انتخابات مجلس بیست‌ویکم گفت: وزارت کار هیچ گونه دخالتی در امر انتخابات نمی‌کند و سندیکاهای کارگری اعم از کارگاه‌های دولتی و ملی کاملا آزادند که در فعالیت‌های انتخاباتی شرکت نمایند و با یکدیگر ائتلاف کنند.1

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.