7 مرداد 1342

7 مرداد 1342

تشکیل دادگاه انتظامی قضات/ «شوروی از قرارداد اقتصادی با ایران هدف سیاسی ندارد»!

تشکیل دادگاه انتظامی قضات

سخنگوی ستاد بزرگ ارتشتاران اعلام کرد هیئت وزیران در جلسه دوم مردادماه خود با پیشنهاد وزارت جنگ و موافقت وزارت دادگستری طرح لایحه قانونی تشکیل دادگاه عالی انتظامی قضات ارتش را در 21 ماده و  6 تبصره تصویب کرد.

به موجب این لایحه دادگاه عالی انتظامی قضات ارتش از یک رئیس و دو کارمند از بین امرای ارتش که درجه رئیس آن از سرلشکری کمتر نخواهد بود تشکیل می‌شود.

دادگاه عالی انتظامی قضات ارتش به تخلفات قضایی و اعمال برخلاف حیثیت و شئون قضایی رؤسا و کارمندان دادگاه و دادسرای نظامی رسیدگی خواهد کرد.1

 

«شوروی از قرارداد اقتصادی با ایران هدف سیاسی ندارد»!

دیشب ضیافتی به افتخار اعضای هیئت نمایندگی شوروی در باغ سفارت کبرای شوروی برپا شد. در این ضیافت آقایان وزیران امور خارجه، اقتصاد ملی و مهندس اصفیا، مدیر عامل سازمان برنامه، و عده زیادی از معاونان و مدیران کل وزارتخانه‌ها و نمایندگان مطبوعات حضور داشتند.

الکسی سرگیف، معاون وزارت دارایی شوروی و رئیس هیئت اقتصادی آن کشور، در این ضیافت به خبرنگار روزنامه «اطلاعات» گفت: دولت شوروی از امضای یک قرارداد اقتصادی و فنی با ایران به هیچ وجه منظور سیاسی ندارد، بلکه هدف این قرارداد به طور کلی بالا بردن سطح زندگی ملت‌های ایران و شوروی و مخصوصا ساکنین نواحی مرزی است.

وی ادامه داد: مخارجی که صرف ساختمان سدهای ارس و اترک می‌شود در نتیجه افزایش میزان تولید محصولات کشاورزی و به‌دست آوردن برق ارزان‌قیمت در مدت شش سال مستهلک خواهد شد. برقی که از این دو سد به‌دست می‌آید هر کیلووات به سه ریال فروخته می‌شود که ارزان‌ترین برق ایران خواهد بود.2

 

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.