18 تیر 1342

18 تیر 1342

درآمد چهارصدمیلیونی ایران از نفت جنوب/شهردار تهران: بیایید از کارهای گذشته توبه کنیم!

درآمد چهارصدمیلیونی ایران از نفت جنوب

امروز یک مقام عالی‌رتبه نفتی پیش‌بینی کرد که درآمد ایران از نفت در سال 1963 در حدود چهارصدمیلیون دلار خواهد شد.

درآمد ایران از نفت در سال 1962 بالغ بر 330 میلیون دلار بود. به طور معمول همه‌ساله حداقل 10 درصد درآمد ایران از نفت بالا می‌رود؛ لذا حداقلی که برای درآمد ایران از نفت جنوب در سال 1963 پیش‌بینی می‌شود در حدود 365 میلیون دلار است، ولی مقامات نزدیک به شرکت‌های عامل نفت امروز اظهار نظر کردند که درآمد ایران از نفت در سال جاری به حدود چهارصدمیلیون دلار خواهد رسید.

امسال هم ایران از لحاظ درآمد نفت در خاورمیانه مقام سوم را خواهد داشت؛ زیرا در سال جاری درآمد نفت کویت در حدود 550 میلیون دلار و درآمد عربستان در حدود پانصدمیلیون دلار خواهد شد.1

 

شهردار تهران: بیایید از کارهای گذشته توبه کنیم!

از ساعت 6 بعدازظهر دیروز به منظور آشنایی با هدف و نحوه کار نفیسی، شهردار تهران، کلیه کارکنان شهرداری در محل ناحیه 2 شهرداری (کافه شهرداری) اجتماع کردند.

در این جلسه شهردار تهران گفت: روز اولی که من مستقیما مصدر کار شهرداری شدم به من گفتند بهترین راه برای اصلاح شهرداری و راحت کردن خیال خودم این است که قفل بردارم و به در شهرداری بزنم و همه کارکنان را اخراج کنم و از نو شروع به کار نمایم... الان شهرداری پر است از قوانین ضد و نقیض همه برای منافع خصوصی و شخصی تهیه‌شده. همه آن کاغذها در دست مأمورین فعلی ما نیز هست. هر وقت خواستند زور بگویند و مردم‌آزاری بکنند، آن کاغذها را بیرون می‌کشند. در عصری که شخص اول مملکت میل دارد مردم در رفاه باشند مأمورین درصدد اذیت و آزار مردم هستند.

شهردار تأکید کرد: بیاییم از تمام کارهایی که کرده‌ایم توبه کنیم. تمام مقررات و قوانین در شهرداری باید به نفع مردم عمل شود. اگر خیلی مشکل است، پیشنهاد کنید تا تصویب‌نامه قانونی بگذاریم کار مردم را ببرید و بدوزید تا وجدانتان راحت شود.2

 

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.