17 تیر 1342

17 تیر 1342

جمع‌آوری ده‌هزار قبضه اسلحه در فارس/«طرح جدید استخدام تا دو هفته دیگر آماده می‌شود»/افزایش صادرات نفت جنوب ایران/ایرانیان مقیم قطر: از هر گونه آزار و اذیت ما خودداری نمی‌کنند!

جمع‌آوری ده‌هزار قبضه اسلحه در فارس
روزنامه «اطلاعات» در گزارشی نوشت: دیروز دویست قبضه اسلحه غیر مجاز که توسط مأمورین خلع سلاح در منطقه ممسنی فارس از افراد مختلف گرفته شده بود به ستاد لشکر فارس تحویل گردید. مأمورین خلع سلاح در اجرای دستور فرمانده نیروهای جنوب با جدیت زیاد مشغول جمع‌آوری اسلحه‌های غیر مجاز می‌باشند و هر روز اسلحه‌های بیشتری به‌دست می‌آید؛ به این ترتیب به‌زودی عملیات خلع سلاح در فارس خاتمه می‌یابد.
خبرنگار تهران جورنال نیز که از فارس مراجعت کرده است گزارش می‌دهد واحدهای ارتش در فارس تاکنون ده‌هزار قبضه اسلحه از انواع و اندازه‌های مختلف از قبایل بویراحمدی، ممسنی، کوه مره سرخی کشف کرده‌اند. 
عملیات خلع سلاح از سواحل خلیج فارس تا کوهستان‌های بختیاری در اصفهان ادامه دارد. 
مقامات ارتش حدس می‌زنند تا پایان عملیات ده‌هزار قبضه دیگر به دست آنها بیفتد. 

 

«طرح جدید استخدام تا دو هفته دیگر آماده می‌شود»
امروز دکتر گودرزی، معاون نخست‎‌وزیر و دبیرکل شورای عالی اداری کشور، گفت: کار بررسی طرح قانون استخدام کشوری تا یکی دو هفته دیگر به اتمام خواهد رسید و تسلیم هیئت دولت خواهد شد. 
به گفته وی از 152 ماده طرح قانون استخدام در این مدت 110 تا 115 ماده مطالعه و بررسی شده است و فقط دو فصل دیگر آن باقی مانده که در جلسات آینده به اتمام خواهد رسید.
وی افزود: جلسات اعضای هیئت بررسی طرح قانون استخدام که به دستور آقای نخست‌وزیر انتخاب شدند هر هفته سه روز در محل شورا تشکیل می‌گردد.1 

 

افزایش صادرات نفت جنوب ایران
مجمع عمومی شرکت‌های عامل نفت که اخیرا در لاهه تشکیل شده بود، پایان یافت. 
در این مجمع چهار تن از مدیران شرکت ملی نفت ایران و اعضای عالی‌رتبه کنسرسیوم شرکت داشتند.
به قرار اطلاع، طی جلسات مجمع عمومی چند مسئله مهم از طرف مدیران شرکت ملی نفت مطرح شده که از جمله موضوع تقلیل کارمندان خارجی و جانشین نمودن کارکنان ایران به جای آنان می‌باشد. ضمنا تصمیم گرفته شد از تقلیل کارگران نفت در جنوب جلوگیری شود. 
از نکات مهم دیگری که در جلسات مجمع عمومی بررسی شد مسئله افزایش صادرات نفت خام و تصفیه‌شده ایران می‌باشد. ضمنا برای افزایش تولید نفت خام نیز برنامه‌هایی از قبیل ساختمان اسکله‌های جدید صدور بیشتر نفت خام و حفر چاه‌های تازه نفت و غیره به مرحله اجرا گذارده می‌شود. با اجرای این برنامه‌ها انتظار می‌رود در پایان سال 1963 میزان صادرات نفت جنوب از هفتادمیلیون تن تجاوز کند. 

 

ایرانیان مقیم قطر: از هر گونه آزار و اذیت ما خودداری نمی‌کنند!
ایرانیان مقیم قطر در نامه‌ای به محضر شاهنشاه نوشتند: اخیرا ما ایرانیان مقیم قطر مورد بی‌مهری قرار گرفته و از هر گونه آزار و اذیت ما خودداری نمی‌کنند. بارها طی تظاهرات ما را تهدید و اموالمان را غارت کرده‌اند و در این مورد شکایاتی به وزارتخانه‌های دربار، کشور، امور خارجه و سازمان امنیت نموده‌ایم؛ نمی‌دانیم به چه مرجعی شکایت کنیم و ثابت کنیم که انسانیم و حق حیات داریم.2
 

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.